PDA

Zobacz pełną wersję : budowa sauny i altany



jarek-39
30-10-2006, 13:27
Witam wszystkich naforum. Chciałbym zapytac o taką sprawę .Chce na swojej działce wybudowac mała saunę połączona z tarasem . częśc sauny mam zamiar wybudowac z bloczków siporeks a cześćaltany jako kacik wypoczynkowy z lekkiej kontrukcji drewnianej typowa altana tylko polaczona z czescia murowana .W zwiazku ztym mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek prubujacych samodzielnie cos robic na swoich dzialkach czy na wybudowanieczegoś takiego potrzebna jest jakas specjalna zgoda, plany na budowe itp. z góry wszystkim dziekuje za pomoc w temacie.

Włodek W.
30-10-2006, 17:32
Gdy bym budował saunę w ogrodzie to napewno z drewna- bali 8) , Jak myślimy o zdrowiu to pocałosci już 8) . :D Pomysł bardzo dobry.Tez bedę budował :D Miejsce już jest. :D :D
Pozdr. :D
P.S.
Decyzja należy do budującego 8) :wink: :D
Czy potrzebna jest jakaś decyzja to jeszcze nie wiem :cry: :oops:

jarek-39
31-10-2006, 15:56
masz racje ze z drewna ale przeciez zewnatrz moze byc murowana a w srodku wykonczona drewnem . przeciez to jest to samo co wykonanie sauny wewnatrz budynku przeciez to tez jest w murach .Moim zdaniem liczy sie wnetrze tak czy inaczej wykonczenie jest w drewnie.

Włodek W.
31-10-2006, 17:30
Najważniesze zbudować i korzystać 8) To jest to :D :D Samo zdrowie 8) Nie zapomnij o światłoterapi w saunie 8) :D.
.Pozdr. :D

Rezi
31-10-2006, 18:13
super pomysł ale jak będziesz jechał na wakacje podrzuć klucze ......... przypilnujemy :lol: :lol: :lol:

jarek-39
05-11-2006, 00:00
Podaj adrers to ci podesle kluczyki

Trurl
05-11-2006, 01:14
Podaj adrers to ci podesle kluczyki

taaa, a potem rachunek za prund

http://emots.wizja.net/emoty/mikrofalowka.gif

panzajac
08-09-2013, 08:51
(Z uwagi, że post był dodany kilka lat temu, a nie zauważyłem tego, to zamiast poniższych rad, chciałbym spytać o efekty, pozdrawiam)
Odnośnie pozwoleń to - mogę się mylić - ale chyba do iluś tam m2 (bodajże 25m2) i jeśli ilość obiektów nie przekaracz 2/500m2 to nie musisz mieć pozwolenia. Ponieważ na co dzień zajmuję się saunami, powiem tak - liczy się wnętrze :) Dobrej jakości świerk skand. np kl.A+, ekran, wełna miner. Jeśli ma być bardziej atrakcyjnie, a nie boisz się to polecam piec opalany drewnem - oszczędzasz na prądzie, ale trzeba piec obsługiwać (napalić, wyczyścić).
Co do tej koloroterapii - jak kto woli, ja jestem zwolennikiem prostych rozwiązań w saunie, a nie dyskoteki, ale to nie znaczy, że proste światło nie może być efektowne. Dla moich klientów zawsze mam jednak różne rozwiązania, ale z doświadczenia wiem, że proste i nienajdroższe piece i oświetlenie niczego saunie nie ujmują.
Pozdrawiam