PDA

Zobacz pełną wersję : Okna łukowe - jak obrobić ocieplenie styropianem



Seluch
30-10-2006, 13:53
Witam,

W naszym domku posiadamy kilka łuków są to: okna łukowe oraz belki żelbetowe nad tarasem. Rozpoczęliśmy ocieplanie i … pojawił się kłopot. O ile z okami prostokątnymi nie ma kłopotu z obróbką to z łukami nie bardzo mam pomysł na wykonanie ładnych i symetrycznych łuków. Kupiłem listwy zewnętrzne do odrobienia narożników, ale jak ładnie ukształtować styropian, aby pasował do naszych okien.

Czy ma ktoś jakąś technikę????

Pozdrawiam :)

pawelurb
30-10-2006, 14:07
sznurek i coś w rodzaju cyrkla potem wyciąć , lub przykleić styropian byle jak , docięty mniej więcej i troszkę poszlifować tak żeby było równo i symetrycznie , akurat z tym nie ma problemu, bo styro się fajnie szlifuje. Ja tak u siebie obrabiałem i wyszło ok, potem kątownik metalowy z siatką ponacinany co kilka cm. wygięty w kształt łuku i sprawa załatwiona .
a tak to wygląda na gotowo, zrobione metodą szlifowania.Opaski tez wycięte ze styro i obrobione kątownikami.

http://republika.pl/kreska/ocp2.jpg

AldonkaS
30-10-2006, 14:21
Ja mam 4 łuki i mi to fachowcy (po docięciu jak poprzednik) okładali takimi plastikowymi listwami specjalnie do łuków przystosowanymi, oraz dodatkowa warstwa siatki zbrojącej.

kirkris
30-10-2006, 19:09
mam wszystkie okna w łuki :)
cięcie, szlifowanie i narożnik elastyczny do łuków robią cuda :)
jak będę miał fotki to wstawię w swoją relację :)

piejar
30-10-2006, 19:45

piejar
30-10-2006, 19:47
U mnie luki obrabiali normalnymi listwami nacinanymi co jakiś czas. Wyszło fajnie. Fota w jednym z moich postow