PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik Auraton czy Euroster?



anpi
30-10-2006, 18:47
No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy? Muszę kupić sterownik, ale nie jestem do końca przekonany - który model. Na razie skłaniam się ku 2005TX. Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?

Mały
30-10-2006, 18:53
No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy? Muszę kupić sterownik, ale nie jestem do końca przekonany - który model. Na razie skłaniam się ku 2005TX. Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?
Jeden diabeł.

anpi
30-10-2006, 18:56
No tak myślałem. Ale już poszczególne modele sporo się od siebie różnią. Zamierzam używać tego sterownika do włączania pieca elektrycznego w drugiej taryfie.

Mały
30-10-2006, 18:59
No tak myślałem. Ale już poszczególne modele sporo się od siebie różnią. Zamierzam używać tego sterownika do włączania pieca elektrycznego w drugiej taryfie.
Model 2005 jest tzw "ecomomic" czyl ma czułość 0,25 stC

1950
30-10-2006, 20:23
autaton to euroster po zmianie nazwy

mmmad
31-10-2006, 09:06
Maly, "moj" hydraulik nie jest pewien, czy Auraton bedzie wspolpracowac z Wieskiem (Vitogas 100 - jeden znajomy mi doradzal :) ). Mozesz potwierdzic lub nie?

26kW
31-10-2006, 09:18
U mnie Euroster 2005 economic pracuje z Niedźwiedziem KLO30.
Ten sterownik ma tylko przekaźnik włącz/wyłącz i tego samego wymaga kocioł. W przypadku innych kotłów sprawa jest prosta jeżeli kocioł wymienia jakieś informacje z sterownikiem to musi byc sterownik dedykowany.

mdzalewscy
31-10-2006, 09:41
ja tak się intensywnie zastanawiałem czy Auraton czy Euroster, że kupiłem PT21 (137zł na allegro), dokładnie BPT21 (294zł allegro)

nom
31-10-2006, 10:44
No właśnie. Czy one się czymś różnią oprócz nazwy?

Niczym, bo to jest to samo. :-)
Mam 2005TX i bardzo fajny sterownik, bo nie trzeba prowadzić przewodów, ponadto jak chce stabilizowac temperaturę w innym pokoju to po prostu biorę sterownik i przenoszę do innego pokoju. Zasięg ma bardzo dobry, kocioł mam w piwnicy, a więc transmisja przez 3 stropy. :-)
Działa na zasadzie włącz/wyłącz, a więc tylko z kotłami, które mają taki styk.

jabko
31-10-2006, 10:49
A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp każdą zależnie od trzech różnych czujników temperatury.
Dodatkowo aby umożliwiał regulacją np: włączenie przy temp poniżej 7st później wyłączenie w przedziale 7-22 i później znowu włączenie powyżej 22.
I tak dla każdego z 3 obiegów tylko dla różnych temperatur.
Oczywiscie czujki muszą pracować nawet przy -30st

Jaki to będzie sterownik ?? :roll:

anpi
31-10-2006, 13:46
autaton to euroster po zmianie nazwy

No, chyba nie bardzo. Istnieją 2 firmy:
"Lars" w Poznaniu - produkuje Auratony www.auraton.pl
"Euroster" w Chumiętkach - produkuje Eurostery www.euroster.com.pl

Mały
31-10-2006, 16:44
Maly, "moj" hydraulik nie jest pewien, czy Auraton bedzie wspolpracowac z Wieskiem (Vitogas 100 - jeden znajomy mi doradzal :) ). Mozesz potwierdzic lub nie?
Nie ma znaczenia czy jest to V100 czy też v333 - ważne jaki jest sterownik na kotle - jeœli vitotronic 100 to ok ale jeœli v150 lub v200 to nie. chyba że zblokujesz palnik ale mogš być kłopoty z CWU oraz ochronš p-zamarzaniowš.

gosciu01
31-10-2006, 16:56
Jaki to będzie sterownik ?? :roll:



nie wiem co dokładnie chcesz sterować ?

może coś z tej propozycji, np. jeden z : R315.01 - R315.6

http://www.compit.pl/

MAC II
01-11-2006, 13:40
Ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami?[/quote]
mam od miesiąca i .....
jest wkurzający bo gdy chcę ZMNIEJSZYĆ :evil: temp. w pokoju to muszę "lecieć" przez cały zakres regulacji - ma sterowanie tylko na +,
jeśli już to tylko bezprzewodowy - bo wygodny, w moim egzemplarzu sam termometr ma dużą bezwładność - fachowiec powiedział, że tak musi być w tym modelu, ogólnie jest OK, ale ja bym szukał dalej ( ja już niestety zapłaciłem :evil: )
pozdr

ewoo
01-11-2006, 20:16
autaton to euroster po zmianie nazwy

No, chyba nie bardzo. Istnieją 2 firmy:
"Lars" w Poznaniu - produkuje Auratony www.auraton.pl
"Euroster" w Chumiętkach - produkuje Eurostery www.euroster.com.pl

Przepisałem to ze strony www.auraton.pl więc chyba wszystko jasne w tym temacie


Oferujemy regulatory temperatury od 15 lat. Początkowo pod marką Euroster. W związku z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej oraz ze wzrostem sprzedaży zagranicznej podjęliśmy decyzję o zmianie marki naszych produktów na AURATON.

alexiel
01-11-2006, 20:34
A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp każdą zależnie od trzech różnych czujników temperatury.
Dodatkowo aby umożliwiał regulacją np: włączenie przy temp poniżej 7st później wyłączenie w przedziale 7-22 i później znowu włączenie powyżej 22.
I tak dla każdego z 3 obiegów tylko dla różnych temperatur.
Oczywiscie czujki muszą pracować nawet przy -30st

Jaki to będzie sterownik ?? :roll:
Chyba tylko "własnej roboty" bo trudno bedziesz miał go kupić jako wykonanie fabryczne, bo jeśli dobrze zrozumiałem to muszą być trzy niezależne tory.
Oczywiście da się to zrobić ale trzeba mieć troszke do czynienia z elektroniką i wbrew pozorom nie jest to trudny układ do zrobienia w kilka godzin :)

mdzalewscy
01-11-2006, 21:03
jest wkurzający bo gdy chcę ZMNIEJSZYĆ :evil: temp. w pokoju to muszę "lecieć" przez cały zakres regulacji - ma sterowanie tylko na +,
jeśli już to tylko bezprzewodowy - bo wygodny, w moim egzemplarzu sam termometr ma dużą bezwładność - fachowiec powiedział, że tak musi być w tym modelu, ogólnie jest OK, ale ja bym szukał dalej ( ja już niestety zapłaciłem :evil: )
pozdr

no to mi dobrze doradzili forumowicze i mój Pepiczek PT21 jest lepszy od Eurostarów/Eurotonów, a bezprzewodówka (BPT21) rewelacja stoji obok mnie, mam teraz 21.3 stopnia :D , histeryza 0.1, jak nie pasuje mi to, to się bawię i kombinuję 8)

anpi
01-11-2006, 23:16
no to mi dobrze doradzili forumowicze i mój Pepiczek PT21 jest lepszy od Eurostarów/Eurotonów, a bezprzewodówka (BPT21) rewelacja stoji obok mnie, mam teraz 21.3 stopnia :D , histeryza 0.1, jak nie pasuje mi to, to się bawię i kombinuję 8)

Gdzie go kupiłeś?

mdzalewscy
02-11-2006, 06:09
Gdzie go kupiłeś?

na allegro, są wszystkie + przesyłka 6zł, co ciekawe nawet bezprzewodówki są w podobnej cenie nie ważne, czy to 2005TX, 2020TX, 3000TX, czy BPT21.

jabko
02-11-2006, 06:59
...

może coś z tej propozycji, np. jeden z : R315.01 - R315.6

http://www.compit.pl/
Już blisko - dzięki



...
Chyba tylko "własnej roboty" bo trudno bedziesz miał go kupić jako wykonanie fabryczne, bo jeśli dobrze zrozumiałem to muszą być trzy niezależne tory.
Oczywiście da się to zrobić ale trzeba mieć troszke do czynienia z elektroniką i wbrew pozorom nie jest to trudny układ do zrobienia w kilka godzin :)

No właśnie prawdopodobnie tak to się skończy.
3 niezależne tory i jeszcze dobrze by było żeby przynajmniej jeden z nich wyłączał przy 7st a włączał ponownie przy 20st.
Czyli trzyobwodowy i jeszcze dwuprogowy :lol:

mackoś
02-11-2006, 22:33
no to mi dobrze doradzili forumowicze i mój Pepiczek PT21 jest lepszy od Eurostarów/Eurotonów, a bezprzewodówka (BPT21) rewelacja stoji obok mnie, mam teraz 21.3 stopnia , histeryza 0.1, jak nie pasuje mi to, to się bawię i kombinuję

czytać umiem, ale się jeszcze upewnię, zawsze to jeden dzień więcej używania :lol: polecasz, czyli kupować bez zastanawiania się???

Mam junkersa i dostałem gratis :lol: regulator, którego dokładność wynosi 1, a grzeje +-0,5, porażka, albo gorąco, albo zimno :roll:

znaczy się kupować???

mdzalewscy
03-11-2006, 06:55
czytać umiem, ale się jeszcze upewnię, zawsze to jeden dzień więcej używania :lol: polecasz, czyli kupować bez zastanawiania się???

Mam junkersa i dostałem gratis :lol: regulator, którego dokładność wynosi 1, a grzeje +-0,5, porażka, albo gorąco, albo zimno :roll:

znaczy się kupować???
ja sie zawsze zastanawiam i w końcu wybrałem :o

każdy programator ma wady.

Np. wady PT21(BPT21)
- jakoś tak dziwnie się wciskają przyciski (ale przecież to nie pilot do TV)
- po otworciu klapki do widać baterię (9F22), jakoś ona słabo umocowana, mogli dać klapeczkę na baterię.

nom
03-11-2006, 07:53
każdy programator ma wady.

Np. wady PT21(BPT21)
- jakoś tak dziwnie się wciskają przyciski (ale przecież to nie pilot do TV)
- po otworciu klapki do widać baterię (9F22), jakoś ona słabo umocowana, mogli dać klapeczkę na baterię.

poza tym:
- regulacja temperatury ogrzewania co 0,5°C (2005TX co 0,25°C)
- dokładność pomiaru: +/- 0,5°C (2005TX chyba +/- 0,25°C, ale nie podają tego tak bezpośrednio na stronie).

PT21 można ustawiać z dokładnością do 10 min, a 2005TX 1 godz.
2005TX ma jeszcze funkcję opóźnienia 5 min., gdyby np. przewietrzać pokój i miernik zostałby "zawiany" przez zimne powietrze.
PT21 sumuje godziny pracy kotła (ale u mnie kocioł ma taką funkcję "czas pracy palnika" i to jest dokładniejsze, bo właczenie styku w sterowniku nie oznacza jeszcze, że kocioł właczył palnik. :-)

mdzalewscy
03-11-2006, 08:34
poza tym:
- regulacja temperatury ogrzewania co 0,5°C (2005TX co 0,25°C)

ten parametr 0,5 jest akurat wystarczalny


poza tym:
- dokładność pomiaru: +/- 0,5°C (2005TX chyba +/- 0,25°C, ale nie podają tego tak bezpośrednio na stronie).

tutaj to są wartości max, w rzeczywistości wychodzi znacznie lepiej, BPT21 porównywałem z dużym termometrem rtęciowym i pomiary są prawie idelane, rtęć wskazuje stale 0.1 stopnia mniej.


PT21 można ustawiać z dokładnością do 10 min, a 2005TX 1 godz.
tutaj do duży plus na PT21



2005TX ma jeszcze funkcję opóźnienia 5 min., gdyby np. przewietrzać pokój i miernik zostałby "zawiany" przez zimne powietrze.
PT21 sumuje godziny pracy kotła (ale u mnie kocioł ma taką funkcję "czas pracy palnika" i to jest dokładniejsze, bo właczenie styku w sterowniku nie oznacza jeszcze, że kocioł właczył palnik.
opoźnienie w 2005TX to dobra funkcja, BPT21 moim zdaniem jest zbyt czuły na takie rzeczy. Suma pracy kotła dla mnie to zbyteczna fukcja.

No i chyba najważniejsze histeryza w BPT to już od 0,1 stopnia, w 2005TX chyba od 0,25

Według mnie 2005TX atrakcyjniej wygląda

mackoś
03-11-2006, 10:07
Właśnie dostałem odpowiedź od gościa, który tym handluje na Allegro, że BPT21 nie bedzie pasował do mojego pieca. Mam Junkersa Euroline i podobno:


ten PaNski regulator może mieć tzw regulację ciągłą tzn ma wpływ na wielkość płomienia palnika głównego czyli modulację ... Nasze regulatory gorąco polecam ale do kotłów do których nie da się podpiąć regulatora o działaniu takim jak Pan posiada. Więc polecam pozostać przy tym regulatorze bądź poszukać nowocześniejszego choć wiem że.. firma Junkers nie ma bezprzewodowego w ofercie i koło się zamyka.

Porażka, bo to co mam, to jakies wielkie nieporozumienie, albo ja mam za duże wymagania. :(

A może ktoś z Was ma podobny kocioł i jednak zdecydował się na montaż, jeśli tak to czy to działa?

mdzalewscy
03-11-2006, 10:31
Porażka, bo to co mam, to jakies wielkie nieporozumienie, albo ja mam za duże wymagania. :(

A może ktoś z Was ma podobny kocioł i jednak zdecydował się na montaż, jeśli tak to czy to działa?

trzeba zadzwonić do junkersa, albo wysłać do nich e-maila i się spytać czy ten kocioł/regulator Junkersa jest ON/OFF, czy z ciągłym pomiarem temperatury. Może zajrzyj do instrukcji obsługi kotła ?

Ja ta zrobiłem i wysłałem e-maila do producenta mego kotła, znaczy się Beretty, bo kocioł ma modulację i się bałem że może nie wykorzystywać tego i Beretta mi powiedziała, iż mój kociół działa na programatorze ON/OFF i że ryginalny dedykowany do tego kotła sterownik też działa na zasadzie ON/OFF, Mały mnie dodatkowo poinformował iż mój producent korzysta z innych programatorów (QIK), znaczy się sprzedaje je pod własną nazwą i dolicza +150% do ceny QIK.

mackoś
03-11-2006, 10:58
Dzieki, tak zrobię i napiszę co odpowiedzieli, może komuś jeszcze sie przyda.

Znaleźć instrukcję, oto jest wyzwanie ... chyba pozostaje internet :lol:

mackoś
03-11-2006, 11:39
Znalzłem instrukcję, ale przyznam, że w kwestii informacjenej jest ona bardzo uboga. A na pewno nie ma w niej informacji na temat ewentualnych parametrów regulatorów. Jest tylko jeden słuszny regulator TRZ 12-2, taki jak mam.

Napisałem do Junkersa, zobaczymy co odpiszą.

mackoś
03-11-2006, 13:17
Jeszcze raz, dla wszystkich, którzy użytkują piece Junkers typu Euroline i chcieliby zainstalować regulator BPT21:


[email protected][/email]]

Do kotła Euroline mogą byc podłaczone regulatory oparte na zasadzie włącz wyłącz, jezeli ten regulator tak działa to można podłaczć.


Bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu na napisanie do serwisu. Czasami najprostsze rozwiązania nie przychodzą łatwo do głowy
:lol:

mdzalewscy
03-11-2006, 13:33
Jeszcze raz, dla wszystkich, którzy użytkują piece Junkers typu Euroline i chcieliby zainstalować regulator BPT21:


[email protected][/email]]

Do kotła Euroline mogą byc podłaczone regulatory oparte na zasadzie włącz wyłącz, jezeli ten regulator tak działa to można podłaczć.


Bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu na napisanie do serwisu. Czasami najprostsze rozwiązania nie przychodzą łatwo do głowy
:lol:
ale czy odpowiedział Ci na pytanie na jakiej zasadzie działa ten oryginalny regulator Junkersa i czy ma wpływ na modulację ?, znaczy się czy jest ON/OFF

mackoś
03-11-2006, 16:05
Nic więcej nie napisał ponad to co załaczyłem. Przeczytałem instrukcje i nie ma mowy o modulacji, ani w instrukcji do pieca, ani w instrukcji do regulatora ... spróbuje go jeszcze dopytać ...,

a właściwie co to znaczy z modulacją lub bez, chodzi o wielkośc płomienia w piecu?

Mały
03-11-2006, 17:34
Nic więcej nie napisał ponad to co załaczyłem. Przeczytałem instrukcje i nie ma mowy o modulacji, ani w instrukcji do pieca, ani w instrukcji do regulatora ... spróbuje go jeszcze dopytać ...,

a właściwie co to znaczy z modulacją lub bez, chodzi o wielkośc płomienia w piecu?
W skrócie - modulacja np w Viessmannie polega na tym że kocioł startuje z mocą max i za moment schodzi do mocy wyliczonej na podstawie pomiaru temperatury powrotu. Po czym sam się moduluje - tzn reguluje moc pracy.
Co do sterowników - z tego co pamiętam w Vaillancie był wymóg stosowania oryginalnych regulatorów firmy właśnie ze względu na mozliwość modulacji.Ale już od tego deszli.
A Auraton/Euroster działają na zasadzie on/off czyli "zworka jest zworki nie ma". A taka praca nie pozwala na modulację jako taką .

mackoś
03-11-2006, 20:41
Jasne,

cos takiego zauważyłem jedynie przy grzaniu wody bieżącej, piec rusza, że aż huczy i za chwilę jest normalnie. W przypadku ogrzewania jest cały czas tak samo, jak ruszy tak chodzi, chyba, że różnica jest niezauważalna.

Zapytałem serwis jaki mam faktycznie regulator, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Dziękuję za info, będę mądrzejszy. Jak dostanę, napiszę co i jak, może komuś jeszcze sie przyda.

gosciu01
05-11-2006, 15:42
A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp każdą zależnie od trzech różnych czujników temperatury.
Dodatkowo aby umożliwiał regulacją np: włączenie przy temp poniżej 7st później wyłączenie w przedziale 7-22 i później znowu włączenie powyżej 22.
I tak dla każdego z 3 obiegów tylko dla różnych temperatur.
Oczywiscie czujki muszą pracować nawet przy -30st

Jaki to będzie sterownik ?? :roll:

Spróbój jeszcze poczytać DTR-kę sterownika do reku Bartosza STW-1,

posiada :
- 2 wejścia pomiaru temperatury,
- 2 wejścia cyfrowe 5V,
- 2 wyjścia napięciowe (0-10V)
- 2 wyjścia przekaźnikowe (w tym jedno podwójne do sterowania 3-punktowego) 0,5A

w sumie 4 wejścia i 4 wyjścia,
czyli coś dałoby się z tym zrobić dokałdajac jakieś przekaźniki.
tylko cena "na dzieńdobry" 1800 peelenów :cry:

Sam chyba będę potrzebował też coś takiego i też szukam sposobu ...

mdzalewscy
05-11-2006, 16:19
A Auraton/Euroster działają na zasadzie on/off czyli "zworka jest zworki nie ma". A taka praca nie pozwala na modulację jako taką .

oj nie !!!, chyba że w wieśku

zaczołem zgłebiać temat sterownika ON/OFF w odniesieniu do modulacji i zaczołem od mego kotła, czyli kondensata beretty, skoro ten kocioł ma modulację zreszto w bardzo szerokiej skali, a oryginalny programator jest ON/OFF ? a modulacja działa, więc jak ?, a no tak:

Po podłączeniu programatora ON/OFF (np.Erustara) do kotła i zalogowaniu jego w sterowniku kotła, to kocioł nie nie działa na zasadzie ON/OFF, tylko:
1) ON - kocioł przestawia się na temperaturę dzienną (20 stopni) w oparciu o temperaturę zewnętrzą (pogodówka) i krzywą grzewczą
2) OFF - kocioł się nie wyłacza, tylko redukuję krzywą grzewczą do parametru nocy (16stopni)

Tak jest w Beretta, w innych pewnie inaczej, mogłbym zgłebić inne modele kotłów, ale oczywiście szkoda czasu, a większość instalatorow ostro ściemnia, zwłaszcza Ci od kotłów z górnej półki.

Dzięki wiedzy można sporo zaoszczędzić,bo po co miałem kupować oryginalny programator skoro, można kupić lepszy za połowę ceny, a nawet taniej lepszy i od razu bezprzewodowy



A ja chce sterownik który umożliwi włączanie oddzielne 3 pomp ........:

Spróbój jeszcze poczytać DTR-kę sterownika do reku Bartosza STW-1,
..................tylko cena "na dzieńdobry" 1800 peelenów :cry:
...

według mnie najszybciej to zrobić 3 oddzielnymi programatorami, bo na allegro programatory chińskie chodzą po 70-90zł (3szt = około 250zł), ale,... ale no właśnie Ty chcesz na temperatury minusowe, trzeba więc szukać taki, ale wtedy to znacznie komplikuje poszukiwania

Mały
05-11-2006, 16:47
A Auraton/Euroster działają na zasadzie on/off czyli "zworka jest zworki nie ma". A taka praca nie pozwala na modulację jako taką .

oj nie !!!, chyba że w wieśku

zaczołem zgłebiać temat sterownika ON/OFF w odniesieniu do modulacji i zaczołem od mego kotła, czyli kondensata beretty, skoro ten kocioł ma modulację zreszto w bardzo szerokiej skali, a oryginalny programator jest ON/OFF ? a modulacja działa, więc jak ?, a no tak:

Po podłączeniu programatora ON/OFF (np.Erustara) do kotła i zalogowaniu jego w sterowniku kotła, to kocioł nie niedziała na zasadzie ON/OFF, tylko
1) ON - kocioł przestawia się na temperaturę dzienną (20 stopni) w oparciu o temperaturę zewnętrzą (pogodówka) i krzywą grzewczą
2) OFF - kocioł się nie wyłacza, tylko redukuję krzywą grzewczą do parametru nocy (16stopni)

Tak jest w Beretta, w innych pewnie inaczej, mogłbym zgłebić inne modele kotłów, ale oczywiście szkoda czasu, a większość instalatorow ostro ściemnia, zwłaszcza Ci od kotłów z górnej półki.

Dzięki wiedzy można sporo zaoszczędzić,bo po co miałem kupować oryginalny programator skoro, można kupić lepszy za połowę ceny, a nawet taniej lepszy i od razu bezprzewodowy
[/i]
Ok, ale mówisz o automatyce kotła? Czy o sterowniku ściennym?

mdzalewscy
05-11-2006, 17:02
Ok, ale mówisz o automatyce kotła? Czy o sterowniku ściennym?
napisałem o tym jak zachowuje się kocioł po podbięciu programatora ściennego Eurostar i działaniu jego w stanie programatora ON i w stanie OFF, znaczy się że ten kocioł przy stanie programatora ściennego = OFF(rozwarty przewód), nie wyłącza ogrzewania tylko zmienia paramatry krzywej klimatycznej na poziom nocy

gosciu01
05-11-2006, 17:50
według mnie najszybciej to zrobić 3 oddzielnymi programatorami, bo na allegro programatory chińskie chodzą po 70-90zł (3szt = około 250zł), ale,... ale no właśnie Ty chcesz na temperatury minusowe, trzeba więc szukać taki, ale wtedy to znacznie komplikuje poszukiwania



no właśnie,
u siebie tak projektuje zasilania, że nigdy temp. na czerpni nie powinna spaść poniżej 1C, a jeśli nawet tak by się zdażyło w ekstremalnych warunkach, to układ się wyłączy, a ogrzewanie przejmują inne urządzenia.
niejako awaryjnie, i baaaaaardzo chwilowo.


Nie wiem też czy szukać takiego sterownika jak ten bartosza za 1,8 kzł.
chińskie 5-6x taniej wyjdą i nawet jak się popsuje to w szufladzie mogę mieć zapasowy.
Przepustnice automatyczne polskiej produkcji też znalazłem za 90 zł/szt.

anpi
05-11-2006, 19:31
Dzięki wszystkim za opinie. Zamówiłem jednak Auratona 2005 TX (bezprzewodowego) 8)

jabko
05-11-2006, 19:35
gościu01 poproszę o namiar na przepustnice :D

Mały
05-11-2006, 19:52
Ok, ale mówisz o automatyce kotła? Czy o sterowniku ściennym?
napisałem o tym jak zachowuje się kocioł po podbięciu programatora ściennego Eurostar i działaniu jego w stanie programatora ON i w stanie OFF, znaczy się że ten kocioł przy stanie programatora ściennego = OFF(rozwarty przewód), nie wyłącza ogrzewania tylko zmienia paramatry krzywej klimatycznej na poziom nocy
Pytam się ponownie : a co to ma wpólnego z programatorem ściennym Auraton/Euroster? Przciez wg opisu to KOCIOŁ wyczynia owe ewolucje, a nie sterownik...

gosciu01
05-11-2006, 20:02
gościu01 poproszę o namiar na przepustnice :D



http://www.insbud.net/shop_01/product_info.php?products_id=42

mdzalewscy
05-11-2006, 20:23
Pytam się ponownie : a co to ma wpólnego z programatorem ściennym Auraton/Euroster? Przciez wg opisu to KOCIOŁ wyczynia owe ewolucje, a nie sterownik...

to ma wspólnego iż wyżej jest informacja iż praca sterownika ściennego ON/OFF "nie pozwala na modulację jako taką"

i to, że jest sporo tekstów wśród instalatorów, że tylko oryginalny sterownik ścienny, bo wtedy jest modulacja, a to jest często fikcja (poza wyjątkami) i naciąganie niewiedzących inwestorów

opisałem jak działa modulacja konkretnego kotła przy wykorzystaniu programatora ściennego ON/OFF.

przeglądałem archiwum forum i jakoś nie znalazłem podobnego opisu.

Mały
05-11-2006, 20:32
Mdzelewscy - jeszcze raz konkretnie : co ma wspólnego sterownik on/off z modulacją - przeciez to kocioł ma modulację w sobie, a nie sterownik. To kocioł w momencie odczytania komunikatu "brak napięcia/kontaktu" wchodzi w fazę "pracuj z pogodówką".
Więc nadużyciem jest mówienie że "on tak ma".
Wspomniałem wcześniej że możliwości modulacji miał m.in. Vaillant poprzez sterownik, ale się z tego wycofali.

mdzalewscy
05-11-2006, 20:46
Mdzelewscy - jeszcze raz konkretnie : co ma wspólnego sterownik on/off z modulacją .

i nic i bardzo dużo , bo to on właśnie steruje i doprowadza do komunikatu ""brak napięcia/kontaktu" wchodzi w fazę "pracuj z pogodówką"." Nic też bo mogę ten kabelek na kotle równie dobrze ręcznie zwierać i modulować. I wtedy moje ręce mają coś wspólnego z modulacją.

dyskusja bez sensu,

czyli już nie ma tego VRC420 w vailancie ?, to na czym vailant będzie kasę robił :D

ewoo
05-11-2006, 23:06
Nic więcej nie napisał ponad to co załaczyłem. Przeczytałem instrukcje i nie ma mowy o modulacji, ani w instrukcji do pieca, ani w instrukcji do regulatora ... spróbuje go jeszcze dopytać ...,

a właściwie co to znaczy z modulacją lub bez, chodzi o wielkośc płomienia w piecu?

Do Junkersa Euroline możesz założyć jak to nazywasz regulator działający na zasadzie włącz wyłącz bez obawy o modulację. Kocioł ten moduluje w oparciu o temp. wody czyli jeśli mieszkanie się nagrzewa i woda powrotna w instalacji jest cieplejsza to kocioł zmniejsza moc palnika. Zastosowanie eurostera a nie TRz 12-2 bedzie miało jedną zasadniczą różnicę. Euroster po przejściu w fazę wyłącz wyłącza palnik kotła i pompę obiegową a przy oryginalnym po wyłączeniu się palnika pompa pracuje jeszcze przez pewien okres ( jest to tzw. wybieg pompy). ma to za zadanie wychłodzić wymiennik. Jednak zastosowanie np. Eurostera nie ma złego wpływu na kocioł i z powodzeniem może być zrealizowane. Serwisanci Junkersa nie robią z tego powodu żadnych problemów.

ewoo
05-11-2006, 23:09
dobrze nazwałeś TRZ 12-2 regulatorem to ja pomyliłem z TR 12 który naztwa się termostatem pokojowym

mackoś
13-11-2006, 18:52
Dzieki za wyczerpujące info ewoo. Właśnie przymierzam się do kupna. Serwis Junkersa napisał dokładnie to samo, tylko bez żadnych szczegółów. :lol:

RYSZARD
16-11-2006, 18:37
Sprawdzalem ceny w najblizszych sklepach i rozpiętość cen spora.
Euroster 2005 od 166 do 220 zlotych.
Skusilem sie na oferte na allegro i kupilem za 120 z przesylka.
Ale mam "wielkie myslenie" bo to produkt nie orginalny, co prawda identyczny jak fabryczny, ale skladany w malej firmie. Fotografia jak orginal.
Nawet instrukcje ma identyczną jak orginal.
Obawiam sie jak bedzie dzialal i na ile bedzie dokladny.
Moja wina ze nie zapytalem o producenta, wiec pretensje moge miec tylko do siebie.
Prosze o uwage przy takich transakcjach.
Pozdrawiam

anna99
16-11-2006, 20:10
Czytając ten wątek zastanowiłam się nad zmianą sterownika. Znam Eurostera 2000 i z mojego doświadczenia jest swietny. Obecnie mam piec Vaillanta AquaPlus z zasobnikiem warstwowym. Do tego strasznie "badziewny" sterownik Vaillanta VRT 390. Ponieważ właściwie nie używam funkcji "ciepłego startu" więc pomyslałam o tej zmianie.

Trochę ta modulacja dała mi do myślnia, no ale ...

Napisłam maile do Eurostera i do Vaillanta, czy oba te urzadzenia będą ze sobą współpracowały. Minęło już ponad dwa tygodnie i żadna z tych firm nie odpowiedziała.

Co jako klient mam o tym mysleć? :evil: :evil:

mdzalewscy
17-11-2006, 06:11
Sprawdzalem ceny w najblizszych sklepach i rozpiętość cen spora.
Euroster 2005 od 166 do 220 zlotych.
Skusilem sie na oferte na allegro i kupilem za 120 z przesylka.
Ale mam "wielkie myslenie" bo to produkt nie orginalny, co prawda identyczny jak fabryczny, ale skladany w malej firmie. Fotografia jak orginal.

Pierwsze słyszę, ja jak kiedyś kupowałem to był oryginalny

pisze gdzieś tam wyraźnie, że on nie jest oryginalny tylko "rzemieśniczy" ?, może nawet producent korzysta z jakiś podwykonawców i oni sobie też je sprzedają

ale tak logicznie co to ma za znaczenie czy on jest "oryginalny" ?, jeśli działa to nie ma co brać to do głowy.

Przecież to zwykłe urządzenie ON/OFF, jak działa to wszystko jest O.K

RYSZARD
18-11-2006, 13:00
Producentem jest mala firma z Krakowa. Widocznie też produkuje dla rynek naszych sąsiadów bo spotkalem czeskie napisy. Nie sądzę że to jest filia albo oddzial producenta.
Mam na niego gwarancję. Wyglada ze wykonany jest solidnie.
Sprawdzalem jak mierzy temperaturę i wyglada że z dokladnościa do 0,5 stopnia. Porównywalem ze wskazaniami dokladnego elektroniczego termometru.
Pozdrawiam

gosciu01
21-11-2006, 19:24
Jabko,
jeszcze

też szukam czegoś podobnego i wpadłem na ten produkt,
cena niestety znana tylko dla wtajemniczonych i wybrańców :evil:

http://www.carel.pl/produkty.php?grupa=1&podgrupa=1&pokaz=1&przypisanie=pCO%20-%20typoszereg%20swobodnie%20programowalnych%20ster owników&nazwa=pCOXS%20-sterownik%20swob.%20programowalny

jabko
21-11-2006, 19:27
Z wyglądu i opisu tak z 1400zł :lol:

gosciu01
21-11-2006, 19:33
sziiiiit,
widać adres, ale nie linkuje :o

cena ???
też tak mi się wydaje,

najbliżej jestem przy zakupie takich kilku po 100 peelenów.

jabko
21-11-2006, 19:35
U mnie też na razie przeważa ta wersja.
Tylko jeden z nich musi działać od -30

gosciu01
21-11-2006, 19:37
U mnie też na razie przeważa ta wersja.
Tylko jeden z nich musi działać od -30

ale dlaczego od -30 ?

jabko
21-11-2006, 19:39
Czujka na zewnątrz.
Niby załaczać cokolwiek ma np przy 0 czy +8 ale czujka wisi na zewnątrz i przy -20 ma sie nie psuć a sterownik nie głupieć

gosciu01
21-11-2006, 19:53
OK,

u mnie nie mam jeszcze projektu, tylko szkic.
Ale pełne oblicznia bilansu Q.

( powietrze do reku i PC powietrze/woda )
Czerpnia w ścianie i druga przez GWC.
Dodatkowo załączany pompą CO układ z wymiennikiem płytowym na czerpni PC.

chyba mam ten sam problem z temp. :-?

Krupiarz
18-01-2007, 07:45
Witam,
Trochę odświeżę wątek.

Zamierzam daś sterownik pokojowy do swojego kotła na Ekogroszek.
SAS 23kW. Ma sterownik o wdzięcznej nazwie ST-37.

Z tego co doczytałem na forum sterowniki typu Euroster2005 mają sterowanie typu załącz/wyłącz i sterują zazwyczaj załączeniem/wyłączeniem pompy obiegowej.

Czy może mi ktoś wyjaśnić czy to jest tak że w przypadku wysłania sygnału wyłącz z regulatora pokojowego blokuje się na piecu podawanie podajnika, przedmuch i praca pompki CO? Czy blokowana jest tylko praca pompki (no ale to by było bez sensu bo piec uzyskiwałby zbyt dużą temp)?

Czy jest tak, że gdy regulator wskaże nastawioną temp i pójdzie sygnał na "wyłącz", to nastawione na kotle parametry pracy (czas podawania, przedmuchu,..........), zostają zawieszone, a kocioł przechodzi w stan podtrzymania i załącza się tylko od czasu do czasu by nie wygasnąć, natomiast gdy temp. na regulatorze jest poniżej zadanej i nie idzie sygnał na "wyłącz", to kocioł pracuje z zadanymi parametrami do momentu wzrostu temp. i zadziałania regulatora pokojowego?

W instrukcji mojego sterownika pisze

"Do regulatora ST-37 można podłączyć regulator pokojowy. Ma on wtedy wyższy prioryted. Podajnik i nadmuch pracuje do momentu osiągnięcia temperatury zadanej na regulatorze pokojowym. Jednak praca kotła jest ograniczona temperaturą zadaną na sterowniku zamontowanym na kotle", koniec cytata

Jak dla mnie to opis jest mało czytelny. Czy dobrze zrozumiełem co tu napisali? Czy może to działa jakoś inaczej? Mam nadzieję że takiego Eurostera 2005TX to mogę sobie zamontować i będzie ok.

Pozdrawiam


Rozumiałem to tak: