PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C136 DOM PRZY DRODZE



CuoreRosso
30-10-2006, 19:57
Prośba. Jak w tytule.
pzdr

Charlik
02-11-2006, 13:17
Przyłącze się do tematu.
W zasadzie jestem już prawie zdecydowany na ten projekt, ale chętnie bym zobaczył przynajmniej jakieś fotki z realizacji :lol:

CuoreRosso
02-11-2006, 22:06
No to chyba będziemy budować razem :)
Projekt jest nowy więc b. prawdopodobne, że nikt na forum go jeszcze nie buduje. Ja planuje za rok o tej porze mieć stan surowy otwarty, a poźnym latem/wczesną jesienią 2008 się wprowadzam. Troszkę przeraża mnie mój stan wiedzy budowalnej. Ale zaglądam na forum niemal codziennie i uczę się, uczę...
A ty kolego kiedy masz zamiar "wystartować"?

Charlik
03-11-2006, 12:13
Ja raczej przyjmę troszkę inną taktykę.
Ponieważ mam tylko ogólne pojęcie o budownictwie, postanowiłem zlecić budowę tego domu jednej firmie. W zasadzie to ta firma (developer) budować będzie dom wg mojego projektu na działce będącej jej własnością, ale zgodnie z moimu dyspozycjami np. co do materiałów, ocieplenia, elewacji itp. Po zakończeniu budowy i jej odebraniu po prostu kupuję nieruchomość.
Oczywiście uczę się również żeby być na bieżąco w temacie i podejmować słuszne decyzje co do materiałów, ocieplania, ogrzewania itp. I nie dac się wykiwać:)

Taka metoda będzie na pewno kosztowała troszkę drożej niż metoda gospodarcza, ale nie muszę tracić czasu (którego zbyt dużo nie mam) na załatwianie wszystkich spraw - podejmuję tylko decyzję o sposobie ich załatwienia.

W każdym bądź razie projekt już jest zamówiony, jeszcze w tym roku powinno być pozwolenie na budowę i na wiosnę ruszamy pełną parą:)

Do końca 2007 powinniśmy się wprowadzić.

Jakie zmiany planujesz w projekcie?

Charlik
03-11-2006, 12:15
I jeszcze jedno: ktoś na tym forum już rozpoczął budowę tego domu.
Widziałem to w którymś newsie, ale gdzieś mi uciekło:)

CuoreRosso
03-11-2006, 14:57
Przewidywane zmiany indywidualne w projekcie:
- pomieszczenie nr 10 - sauna
- pomieszczenie 8 - zostanie zaadaptowane na pokój, po
przesunięciach ścianek dzialowych
- pomieszczenie 7 - bedzię łazienką

W jakiej technologii - jeszcze nie wiem. Ale jeśli chodzi o instalacje grzewczą to najpewniej zintegrowany system (kominek turbo + kolektory + gazowy piec kondensacyjny). Idealne rozwiązanie z ogrzewaniem podłogowym. Nie wiem tylko czy bedzie ono w pokojach bo opinie o takiej instalacji pod panelami sa dosyć różne.

CuoreRosso
03-11-2006, 15:00
I podbijam jeszcze raz: kto to juz buduje?

stastny
03-11-2006, 22:55
Witam
Widzę, że coś drgnęło....;-)

C136 to jednak nowy projekt, nikt go napewno jeszcze nie wybudował...
Ten post ma większe szanse na zauważenie w dziale projekty i architektura...choć kto wie????

pozdrawiam

Charlik
04-11-2006, 00:14
Ja zmiany jakie przewiduję na razie to:
1) Rezygnacja z tarasu od frontu na rzecz zwiększenia salonu
2) Likwidacja łazienki przy największym pokoju na rzecz jego powiększenia i zwiększenia powierzchni pomieszczenia gospodarczego
3) Zmiana wejścia do garażu - jest z pomieszczenia gospodarczego, będzie z wiatrołapu.

Ogrzewanie to na razie kominek plus piec gazowy, docelowo być może kolektory (choć opinie o nich słyszę różne). Rozważam ciągle jeszcze pompę ciepła.
Ogrzewanie podłogowe planuję tylko w kuchni i w łazience. W pokojach i salonie docelowo będą panele - drzewo jest dobrym izolatorem, wiec raczej ogrzewanie tam nie ma racji bytu, bo będzie zbyt mało wydajne.

CuoreRosso
06-11-2006, 10:24
Charlik mógłbyś podac namiar na tego developera. Najlepiej mail'owy. Ciekaw jestem ile sobie życzą za realizację całego projektu.
pozdrawiam

Charlik
06-11-2006, 13:33
Charlik mógłbyś podac namiar na tego developera. Najlepiej mail'owy. Ciekaw jestem ile sobie życzą za realizację całego projektu.
pozdrawiam


Podałem na priva :)

bogut
09-12-2007, 20:30
Nie widziałem go jeszcze live, ale mam andzieje, ze wkróce zobacze. Załatwiłem już forlmalności, robie adaptacje i wiosną zaczynam budowe c136.
Jak bedziecie mieli jakies pytania, ochote na fotki, zapraszam

POzdrov