PDA

Zobacz pełną wersję : dachówka Benders - proszę o opinię



Maggie
30-10-2006, 19:50
Mam możliwość zakupienia dachówki cementowej Benders, produkowanej w Niemczech, na rynek niemiecki w konkurencyjnej do polskich "cementówek" cenie.

Tu jest ich strona (po niemiecku):
http://www.benders.se/tyskland/

Widziałam na stojaku, wizualnie nie odbiega od braasa czy euronitu, no może paleta kolorystyczna bogatsza :wink: , ale nie znam żadnych opinii na temat tej dachówki.

Warto zaryzykować?

Maggie
31-10-2006, 08:49
Podciągam. Czyżby nikt nie słyszał o tej dachówce?

Andrzej Wilhelmi
31-10-2006, 23:34
Ile zaoszczędzisz? Marka mało popularna w Polsce, jak Ci coœ zabraknie mogš być problemy z dostawš. A co z gwarancjš? Czy dystrybutor to firma wiarygodna? Czy wyrób ma polskie atesty i aprobaty? Jak nie to nie możesz takiego wyrobu zastosować. Pozdrawiam.

benyś
01-11-2006, 17:18
Pan napewno zaproponuje Braasa innych pewnie nie zna

wartownik
01-11-2006, 19:32
" Benders Tondachziegel aus Polen "

Jakis Niemiec szuka dachowki Benders z Polski :roll:
www.wer-weiss-was.de/theme93/article3490711.html

rusek007
01-11-2006, 19:38
Co, ściągneli gościowi z dachu dachówkę i szuka jej w Polsce? :wink:
Jak przeczyta to forum to już ją ma :D

Maggie
01-11-2006, 20:01
" Benders Tondachziegel aus Polen "

Jakis Niemiec szuka dachowki Benders z Polski :roll:
www.wer-weiss-was.de/theme93/article3490711.html

ale "Tondachziegel" to dachówki ceramiczne

rusek007
01-11-2006, 20:39
Czyli Maggiejeśli kupisz :wink: to możesz spać spokojnie, tak jak twój piesek po zastosowaniu tego sprayu :wink:

wartownik
01-11-2006, 21:12
Wyglada na to , ze kolebka firmy jest Szwecja od 46 lat a w Niemczech od 12 lat , zamowilem sobie prospekty , poczytamy ... o ile przysla ( jak mnie zlapali za przekroczenie predkosci , to przyszlo szybko i z pozdrowieniami :roll: )

Andrzej Wilhelmi
02-11-2006, 19:12
Benyœ jak masz coœ mšdrego do przekazania to zaprezentuj swojš opinię i miarkuj się ocenš mojej wiedzy bo ja Twojej nie oceniam. Pozdrawiam.

alec
02-11-2006, 20:29
To beton ze Szwecji robiony też chyba na północy Niemiec tak wynika z prospektu i www). Tam nie idzie to pchają tutaj - jak zawsze. Widziałem ich kiedyś w trakcie budowy na targach - przypominała polski Unibet i Prodach albo "starego" matowego Brassa. Matowa, Porysowana. Plaskata od przodu. Zamknięcie płytkie. Dla mnie była to kopia bez gwarancji.Chyba. Może coś się zmieniło...

justynap13
05-04-2007, 21:27
podciagam temat.

czy ktos moze juz nabyl wiedzy na temat tych dachowek??

jakies nowe opinie?

pozdrawiam

2006
07-04-2007, 20:32
Jeśli cena jest niższa atrakcyjnie od tych z Polski,mimo drogiego transportu z Niemiec to powinno włączyć czerwona lampkę ostrzegawczą.Jeśli juz chcesz koniecznie z Niemiec polecam Nelskampa,jest już od paru lat w Polsce i jest sprawdzona

justynap13
07-04-2007, 21:01
nie mam zamiaru sprowadzac tego z Niemiec. jest u nas kolo Gorzowa przedstawiciel tej firmy.
cena za m2 to 22zl . plus ewentualnie jakis upust.
pozdrawiam

2006
08-04-2007, 15:42
To już wybór należy do Ciebie,ale ostrożnosć nie zaważy

mdzalewscy
08-04-2007, 17:28
Ile zaoszczędzisz? Marka mało popularna w Polsce, jak Ci coœ zabraknie mogš być problemy z dostawš. A co z gwarancjš? Czy dystrybutor to firma wiarygodna? Czy wyrób ma polskie atesty i aprobaty? Jak nie to nie możesz takiego wyrobu zastosować. Pozdrawiam.

potwierdzam,

dopóki nie mamy doświadczenia a dostawach towaru to może pisać banialuki w stylu "Pan napewno zaproponuje Braasa innych pewnie nie zna"

przykład ostatnia moje perypetie z ostanią dostawą Robena

1)opóźnienie w dostawie
2)przyjechała dostawa, alew trakcie odbioru towaru brakowało gąsiorów skrajnych i początkowych
3)dostawca przeprasza nie wiedział że ich nie dołożyli, karze czekać 2tygodnie aż producent wyprodukuje
4) dekarze chcą opóścić budowę bo nie mają towaru
5) setki telefonów od producenta do dilerów w poszukiwaniu towaru, producent nie ma
6) udało się wyrwać towar na drugim końcu Polski
7) w trakcie układania okazało się iż diler nie wziął pod uwagę dachówek wentylacyjnych (kominka)
8) znowu setki telefonów, producent wyprodukował, ale zniszczył bo w dachówce był mergiel.
9) udało się znaleść w zaplutej dziurze na malutkim składzie "ktoś nie odebrał a zamówił"
10)pozostało za dużo o 3 palety dachówek, dostawca może odebrać zwrócić koszty

A gdyby to była jakaś tam dachówka z niemiec ?
"0" zwrotów, "0"telefonów, "0" gwarancji, "0" pomocy w razie braków

justynap13
08-04-2007, 20:40
mdzalewscy dziekuje za Twoja opinie.

ale tez moglbys dokladnie przeczytac moj post powyzej. :D

dostawca na miejscu. darmowy przywoz. odbior tez.

chodzi mi tylko o to czy ktos sie spotkal z ta dachowka. czy ktos ma ja na swoim dachu i jak sie sprawuje.
z ciekawosci. patrzac na dziesiejszy rynek i to co sie wyrabia na wszelki wypadek chcialabym rozgladnac sie za jakas alternatywa. teraz jak wiecie na dachowke czeka sie baaardzo dlugo.

pozdrawiam

anetaidaniel
04-07-2007, 21:07
nie mam zamiaru sprowadzac tego z Niemiec. jest u nas kolo Gorzowa przedstawiciel tej firmy.
cena za m2 to 22zl . plus ewentualnie jakis upust.
pozdrawiam

Witam!
Dachowki Bendersa sprzedaja sie w Niemczech od kilku lat i nie bylo jeszcze zadnych problemow! Firma wystawia przy kazdej Faktorze 30nia Gwarancje
taki Ceryfikat! Kolo Opola w Pokoju jest hurtownia ktora sprzedaje te dachowki! Nie ma zadnego problemu z dostawa a termin zrealizowania od zamowienia to max. tydzien! Moge tylko polecic! Bo dowoza dachowke na budowe za darmo
:P

bigmario4
05-07-2007, 16:46
nie mam zamiaru sprowadzac tego z Niemiec. jest u nas kolo Gorzowa przedstawiciel tej firmy.
cena za m2 to 22zl . plus ewentualnie jakis upust.
pozdrawiam


Za kilka dni będę układał tę dachówkę u klienta(Kostrzyn nad Odrą)wtedy powiem więcej na jej temat.Wizualnie różnic nie widzę

justynap13
05-07-2007, 18:17
witam!
my sie zdecydowalismy na te dachowke i jest super. dobrze wyglada i sie dobrze uklada. u nas ukladal pan Grygiel i bardzo chwalil.
pozdrawiam

iwonaszczytno
05-07-2007, 20:29
A co ma być w niej niepokojącego ? zwyczajny malowany beton i tyle, kupować i kłaść jak jest dostępna, no i cieszyć się jej użytkowaniem oczywiście :wink: (dłuugo)

Roofair
08-07-2007, 01:04
A co ma być w niej niepokojącego ? zwyczajny malowany beton i tyle, kupować i kłaść jak jest dostępna, no i cieszyć się jej użytkowaniem oczywiście :wink: (dłuugo)

Ogromne brawa za za najbardziej przytomną odpowiedź 8) może poza lekko sarkastycznym "zwyczajny, malowany beton"... Ja zastąpiłbym to określeniem "pełnowartościowa jakościowo dachówka o określonych ramowo parametrach estetyczno-finansowych"... 8)
Panie Andrzeju (oraz adwokaci), proszę się nie obruszać na spontaniczną wypowiedź forumowicza benysia, bowiem po lekturze Pańskich wypowiedzi (pobieżnej, czy dogłębnej) nie sposób nie zauważyć zauroczenia wspomnianą marką. Nie ma w tym nic złego, każdy ma jakichś faworytów. Czy to powód, aby rzucać na szalę swoją wiedzę?..
PS. Justynap13 - pozdrowienia dla pana Grygiela :)

Andrzej Wilhelmi
08-07-2007, 10:26
Panie Andrzeju (oraz adwokaci), proszę się nie obruszać na spontaniczną wypowiedź forumowicza benysia, bowiem po lekturze Pańskich wypowiedzi (pobieżnej, czy dogłębnej) nie sposób nie zauważyć zauroczenia wspomnianą marką. Nie ma w tym nic złego, każdy ma jakichś faworytów. Czy to powód, aby rzucać na szalę swoją wiedzę?

Nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem, iż trochę większą sympatią darzę Braas-a co w cale nie oznacza, że inne cementowe porycia są złe. Nie elegancko jest jednak napisać "...bo pewno nie zna innych...". Zdaję sobie sprawę, że moje wypowiedzi nie wszystkim mogą przypaść do gustu ale sam fakt, że są czytane i nie pozostają bez echa daje mi wiele satysfakcji. Oczywiście za żadną negatywną odpowiedź pod moim adresem się nie obrażam (takie są zasady Forum). Pozdrawiam.

RobertOC
27-03-2008, 21:37
No właśnie. Ciekaw jestem jeszcze opinii dekarzy i użytkowników. Dachówka jest dość tania, ale ile to warte?

bzyki
02-04-2008, 21:19
Przyłączam się do prośby o jakieś konstruktywne opinie, wynikające z doświadczenia, użytkowania, czy choćby nawet ze "słyszenia".

Zainteresowałam się tą firmą tylko i wyłącznie dlatego, iż ma w ofercie zielony kolor dachówki cementowej, co jest w sumie chyba rzadkością u innych producentów (ja przynajmniej nie znalazłam, chyba że ceramika - dodam, że w dodatku droższa od kolorów "standardowych").

Wydaje mi, że cementowa dachówka, choćby tej firmy, to i tak lepsze rozwiązanie niż zielona blachodachówka...

panfotograf
23-03-2009, 10:14
Chciałem już zamówić EURONIT'a ale dekarz mi polecił BNDERS'a że jest praktycznie w tej samej cenie a dachówka ma mniejszą porowatość.
Mają też większą paletę kolorów i bardziej mi się podobają dachówki skrajne - ładnie zaokrąglone. Dają 35 lat gwarancji (w euronicie 30), czekam na wycenę i chyba zamówię.

www.benders.se
www.benderspolska.pl

TOMASZQS
23-03-2009, 14:39
Chciałem już zamówić EURONIT'a ale dekarz mi polecił BNDERS'a że jest praktycznie w tej samej cenie a dachówka ma mniejszą porowatość.
Mają też większą paletę kolorów i bardziej mi się podobają dachówki skrajne - ładnie zaokrąglone. Dają 35 lat gwarancji (w euronicie 30), czekam na wycenę i chyba zamówię.

www.benders.se
www.benderspolska.pl

I tak jestem zachwycony, że aż dwa linki zostawiłem :D , widać kryzys i w Bendersie się umacnia :wink:

panfotograf
23-03-2009, 15:32
roofdach napisał:

I tak jestem zachwycony, że aż dwa linki zostawiłem , widać kryzys i w Bendersie się umacnia
Panie roofdach, Pan jest z EURONITU że się Panu nie podoba że BENDERS robi lepszą dachówkę w tej samej cenie?

P.S. właśnie dostałem wycenę z hurtowni - sprzedadzą mi BENDERSa w cenie EURONITu

TOMASZQS
23-03-2009, 15:56
Tak z Braasa, Robena I Koramica też jestem, jak by co, a tym Bendersem bym się nie zachwycał tak bardzo...

wartownik
23-03-2009, 16:16
Za kilka dni będę układał tę dachówkę u klienta(Kostrzyn nad Odrą)wtedy powiem więcej na jej temat.Wizualnie różnic nie widzę


no i co ? powiesz coś wiecej ?

RobertOC
23-03-2009, 18:48
Sprowadziłem kilka sztuk Bendersa, porównywałem je z Braasem i prawdę mówiąc nie widzę różnicy. Wytrzymałość na rozbicie zbliżona, tolerancja wymiarów również podobna, wizualnie różnią się tylko odcieniem. Zdecydowałem się na Braasa dlatego, że dostałem ofertę cenową na dachówkę Cisar w takiej samej cenie jak podstawowa Bendersa i na lokalnych składach sprzedają tylko Braasa. Bendersa musiałbym sprowadzać aż 600 km. Jedno co mi się strasznie spodobało w Bendersie to kolor brillant. Jest naprawdę ładny, tylko cena zbyt wysoka bo w podobnej cenie można kupić już ceramiczną dachówkę.

Kwitko
22-08-2011, 17:57
A może teraz więcej osób ma doświadczenie z dachówką Benders?
Rozważam jej zakup a ciężko znaleźć obiektywne opinie.