PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek Seguin czy KFD



volder1
30-10-2006, 20:05
Witam.

Czy kominki francuskie Seguin / Sunflam/ pobierają powietrze z zewnątrz domu , mój instalator twierdzi że pobierają całą obudową jedynie ze środka domu ,jednocześnie reklamując KFD. Seguin Sunflam ze względu na większą szybę bardziej mi się podoba, ale nie chcę aby ciągnął tlen z pomieszczeń.

Druidus
15-01-2007, 18:43
podciągam temat, bo mam dokładnie takie samo pytanie...

volder1
15-01-2007, 21:37
Kupiłem KFD. Ma wmontowane wejście na rurę zimnego powietrza więc ni e zabiera powietrza z pomieszczenia. Poza tym ma funkcję dopalania gazów, jak się mocno nahajcuje, fajne efekty przy tej samej cenie.

art2u
17-01-2007, 14:08
Kupiłem KFD. Ma wmontowane wejście na rurę zimnego powietrza więc ni e zabiera powietrza z pomieszczenia. Poza tym ma funkcję dopalania gazów, jak się mocno nahajcuje, fajne efekty przy tej samej cenie.
też mam KFD dokładnie Lux 86 i powietrze doprowadzone z zewnątrz; zauważcie, że takie powietrze jest doprowadzone do pomieszczenia w którym jest kominek; rura wychodzi we wnęce pod kominkiem i mam regulację szerokości otwarcia przewodu; poza tym szyba ( raczej rama,w ktorej jest szyba ) ma mikroszczeliny, ktorymi dostaje się powietrze, nie jest tak, że jak zamkniesz szyber na full, to żadne powietrze się nie dostanie.

volder1
17-01-2007, 21:22
Witam.
Kupiłem KFD Eko 90 . Taki kominek ma rurę zimnego powietrza doprowadzoną bezpośrednio do obudowy z góry. Poza tym inne funkcje o których pisałem wyżej.