PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian zimą potanieje?



Ala1
30-10-2006, 20:33
Jak w temacie , zastanawiam się czy kupić teraz styropian na ocieplenie zewnętrzne czy czekać do zimy.

remx
31-10-2006, 18:23
Teraz to na pewno nie ma co kupować, bo wszyscy kupują.
Wstrzymaj się do zimy. Wtedy nikt nie kupuje.

anpi
31-10-2006, 18:27
No pewnie, że potanieje. Prawa rynku są nieubłagane.

Rezi
31-10-2006, 18:28
centy styropianu rosną przez cały roki i nie ma znaczenia krótkotrwały brak popytu zimą

kze
31-10-2006, 18:33
Chyba nie stanieje.. Rok temu było 120, a teraz jest za 220... :(

remx
31-10-2006, 18:40
Póki co to głównym czynnikiem mającym wpływ na ruchy cenowe jest POPYT. Nie wiem jak to sobie wyobrażacie, że sprzedawcy w zimie nie spuszczą z ceny bo i tak sprzedadzą latem. Można i tak, tylko pytanie z czego żyć w zimie.

rrmi
31-10-2006, 18:51
Można i tak, tylko pytanie z czego żyć w zimie.
Moze wezma na przetrzymanie :roll:

ja budowniczy
31-10-2006, 18:52
Póki co to głównym czynnikiem mającym wpływ na ruchy cenowe jest POPYT. Nie wiem jak to sobie wyobrażacie, że sprzedawcy w zimie nie spuszczą z ceny bo i tak sprzedadzą latem. Można i tak, tylko pytanie z czego żyć w zimie.

moze z tego co się zarobiło latem???

Anna K.
31-10-2006, 19:12
Na pewno będzie taniej.Już słyszałam takie sygnały.

remx
31-10-2006, 19:14
Można i tak, tylko pytanie z czego żyć w zimie.
Moze wezma na przetrzymanie :roll:

Rrmi, Rrmi mój uczniu ulubiony i ty mnie opuściłeś

remx
31-10-2006, 19:18
Póki co to głównym czynnikiem mającym wpływ na ruchy cenowe jest POPYT. Nie wiem jak to sobie wyobrażacie, że sprzedawcy w zimie nie spuszczą z ceny bo i tak sprzedadzą latem. Można i tak, tylko pytanie z czego żyć w zimie.

moze z tego co się zarobiło latem???

To zapytam inaczej
Jak jest lepiej - żyć z tego co się zarobiło latem, czy zarobić cokolwiek.
Jeżeli nie chce się zarabiać zimą to się zamyka skład. Jeżeli skład jest otwarty zimą do dobrze by było coś sprzedać - klientów jest mało -> cena spada. Nie wiem jak to jeszcze prościej wytłumaczyć.

Więcej zaufania do podstawowego prawa ekonomii.

vib
31-10-2006, 19:21
ale cene beda forsowali producenci - jesli maja inne rynki zbytu (np. wschod) to u nas w zimie moze nie drgnac za bardzo - co najwyzej wlasnie mniejsze marze skladow, ktore postawia na minimalny zysk i jakis obrot - ale to moze byc nie wielka pociecha

zobaczymy

Pzdr.
vib

remx
31-10-2006, 19:26
ale cene beda forsowali producenci - jesli maja inne rynki zbytu (np. wschod) to u nas w zimie moze nie drgnac za bardzo - co najwyzej wlasnie mniejsze marze skladow, ktore postawia na minimalny zysk i jakis obrot - ale to moze byc nie wielka pociecha

zobaczymy

Pzdr.
vib

Jeżeli nawet tylko marże sprzedawców spadną to będzie taniej a więc lepiej kupić zimą.
Co do innych rynków zbytu - na wschodzie też jest zima (nawet cięższa) i budowy stoją w miejscu.

rrmi
31-10-2006, 19:29
Więcej zaufania do podstawowego prawa ekonomii.Jakos sie tak dziwnie sklada , ze ile razy rozmawiam z kims po ekonomii to tego prawa nie rozumie? :-?


ps .Ja ulubiona a nie ulubiony , zapomniasz sie Panie :D

remx
31-10-2006, 19:45
Więcej zaufania do podstawowego prawa ekonomii.Jakos sie tak dziwnie sklada , ze ile razy rozmawiam z kims po ekonomii to tego prawa nie rozumie? :-?


ps .Ja ulubiona a nie ulubiony , zapomniasz sie Panie :D

To chyba nie o mnie, wnioskuję to na podstawie tego, że nie jestem po ekonomii.

Celowo użyłem słowa ulubiony jako nie przenoszącego informacji o płci. Chociaż w tym wypadku było to trudne - zbyt dużo wspomnień.

Anna K.
31-10-2006, 20:37
Z tego co wiem,również beton komórkowy zawsze ma zimą najniższą cenę. Stal żebrowana także. Przynajmniej tak było do tej pory w dawnym woj.bialskopodlaskim. I mam nadzieję,że to się nie zmieni. :wink: :wink: :wink:

ewoo
31-10-2006, 20:58
Pewien przedstawiciel handlowy powiedział mi że najlepszym sposobem na podwyżke jest wstrzymac podaż, a rynek jak bedzie "głodny" danego towaru to zaakceptuje każdą cenę. Jak producenci sie dogadają to prawa rynku można między bajki włożyć. Pewien czas temu gdy styropian taniał na łeb na szyje znajomy który ma sklep z materiałami do ociepleń mówił że duzi producenci chcą wykosić z rynku małych. Coś w tej teorii spiskowej było prawda bo od tej pory ceny raczej tylko w górę. W naszym kraju Prawo i Spr. nie wie co będzie jutro a co dopiero prawo rynku. Pozdrawiam