PDA

Zobacz pełną wersję : jaki materiał kupic zimą?



agnieszkakusi
30-10-2006, 20:52
Moi drodzy, dziś dosyć nieoczekiwanie sprzedałam swoje mieszkanie, tzn. podpisałam umowę przedwstępną. Akt w przyszłym tygodniu. I teraz się zastanawiam jakie materiały najlepiej kupić zimą tak, żeby wiosną ostro ruszyć z robotami i nie robić sobie przestojów ze względu na brak materiału. Mam możliwość składowania jakiejś części u moich rodziców, resztę musiałabym "przechować" w hurtowni.

agnieszkakusi
31-10-2006, 06:34
no i podbijam do góry

SAVAGE7
31-10-2006, 06:37
elita forum a jeszcze nie zaczęłą budowy? :o :wink:

agnieszkakusi
31-10-2006, 07:05
eeee....skończyłam fundamenty..,.buduję na spokojnie, bez stresu. Staram się wszystko przemysleć, o dużo rzeczy pytam szanownych forumowiczów, którzy mają wieeelką wiedzę...no to tak pokrótce... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a tak na serio na okres zimy przerywamy i chcemy ruszyć wczesną wiosną dalej. No i zrobić zima duuuże zakupy. :wink:

pawelurb
31-10-2006, 08:33
nie kupuj materiału na ściany zima, widziałem u znajomego co mu się porobiło z bloczkami po zimie, pękały , kruszyły się , lepiej zamówić w hurtowni teraz i niech przywiozą świerzutkie na budowę wiosną, pewnie będziesz potrzebował cement, bloczki na ściany, nadproża , piasek , żwir, jakieś pręty zbrojeniowe... ja bym nie zimował takich rzeczy , pozatym hurtownia przywiezie Ci odrazu na miejsce, i rozładuje, nie wiem, jakś masz dużą działkę, ale zgromadzenie wszystkich materiałów wczęsniej ,może nieźle zagracić plac budowy i uniemożliwić przemieszczanie się sprzętu.

agnieszkakusi
31-10-2006, 08:37
Pawelrub, ale ja chce kupic materiał "na papierze" tzn. zapłacić za niego i odebrac go wiosna w miare postepów budowy.

pawelurb
31-10-2006, 08:45
Pawelrub, ale ja chce kupic materiał "na papierze" tzn. zapłacić za niego i odebrac go wiosna w miare postepów budowy.

tak to ok, tylko nie płać ale zamów , zapłacisz, a potem będą Cie zwodzić, przywiozą połamane bloczki , czy firma padnie.... jak zapłacisz za wszystko , ni9e będziesz miał żadnego zabezpieczenia! , najwyżej zaliczka a całość po dostawie towaru!

agnieszkakusi
31-10-2006, 08:58
akurat materiały będe brała w zaprzyjaźnionych hurtowniach więc nie powinno byc problemu. Wygląda jednak na to, że powinnam kupić wszystko, bo wszystko idzie i będzie szło w górę.

am00
31-10-2006, 11:13
Trudno doradzić bo każdy rok jest inny. Najkorzystniej zawsze było kupować w styczniu. Dużą sezonowość wykazywał zawsze styropian. Jak się dokładnie wie co ma się kupić to na pewno najtaniej jest przez firmy internetowe, które nie ponoszą kosztów składowania materiałów, a przy dużych obrotach mają maksymalne upusty u producentów.

Zaprzyjaźnione hurtownie zostawiłbym sobie na interwencyjne dokupywanie już w trakcie postępu prac. I tak zarobią na Tobie najwięcej, więc nie miej skrupółów.

MaEmi
31-10-2006, 11:35
am00
a może pochwaliłbyś się jakimiś sprawdzonymi adreasmi tych firm internetowych

agnieszkakusi
31-10-2006, 13:08
ooo własnie...bo mi jakoś nie uśmiecha się kupowac przez neta materiałów za 20 tyś i martwienie się czy do mnie dojadą

yama
31-10-2006, 14:14
jak masz już fundamenty to jesteś mocno do przodu w stosunku do ludzi zaczynających na wiosne , tez zrobiłem stan zerowy na jesieni i w tym sezonie omineły mnie wszystkie podwyżki i kłopoty z materiałem bo zawsze byłem do przodu
materiały zaklepałem w lutym ale bez zaliczki tzn cena jaką ustaliliśmy miała obowiązywać przy dostawie a w sumie chodzi tu o cegły , ceramike i stal

am00
01-11-2006, 10:45
Nie mam ulubionych adresów. Wchodzę np. na allegro i szukam, kto ma najtaniej, lub szukam producentów w miarę blisko miejsca budowy. Nie licytuję tylko dzwonię lub wysyłam e-maila. Z reguły płacę przelewem, bo najczęściej nie mogę sam odebrać towaru i korzystam z grzecznosci sąsiadów. Ale dla niedowiarków większości wypadków szybkich transakcji można płacić przy odbiorze. Jeszcze nikt mnie nie zawiódł. W ten sposób kupowałem: bk,więźbę, strop, styropian, blachodachówkę, okna, kominek, rury, sprzęt AGD itp. W lokalnych hurtowniach cement, druty, w hipermarketach typu Castorama resztę drobiazgów. Ostatni mój zakup to zimowe opony. Dostarczą w poniedziałek, płatne przy odbiorze, o połowę taniej niż w serwisie.

laparia
01-11-2006, 11:22
A gdzie te oponki kupowałeś możesz sie pochwalić

pozdrawiam

am00
01-11-2006, 12:38
A gdzie te oponki kupowałeś możesz sie pochwalić

pozdrawiam


www.opony.com

lider67
01-11-2006, 17:03
Może łopaty do odśnieżania? na pewno się przydadzą