PDA

Zobacz pełną wersję : Tabliczka numeru domu



metrys
31-10-2006, 07:12
Witam wszystlich


Mam takie pytanko Czy jest jakiś przepiś, który reguluje kwestię tabliczki z numkerem domu

Czy są jakieś określone wymiary kształt kolor podświetlenie, miejsce zamontowania itp. sprawy?

Proszęo odpowiedź

Dziękuję i pozdrawiam :wink:

metrys
31-10-2006, 07:58
Nikt z Was nie wie jak powinna wyglądać tabliczka z numerem domu? :o

Dziwne, ale co tam... nieważne :D

MARKOG
31-10-2006, 08:02
Na allegro ktoś ta robi bardzo fajne - są też tkie jak w uni tzn z nazwą ulicy i miejscowosci np tutaj: http://www.allegro.pl/item135485153_tabliczka_tablica_adresowa_numer_dom u_20x20.html

to chyba nie jest normowane żadnymi przepisami

Zbigniew Rudnicki
31-10-2006, 08:07
Większość gmin ma swoje własne wzory, wielkości, kolory.
W mojej gminie można zamówić przez internet , lub telefonicznie u miejscowego rzemieślnika.

andre59
31-10-2006, 08:16
Ma być na budynku i widoczna z ulicy również w nocy.

Ja kupiłem w sklepie pojedyńcze plastikowe cyfry o wysokości 18 cm.
Ulica jest oświetlona, więc nie mam żadnego podświetlania numeru.

Tomasz M.
31-10-2006, 08:49
Z przepisów wynika tyle:
§ 10. 1. W widocznym miejscu, na budynkach lub na ogrodzeniu nieruchomości, w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania zawiadomienia o oznaczeniu nieruchomości numerem porządkowym, umieszcza się tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości.
2. W miejscowościach posiadających ulice lub place z nazwami - na tabliczce z numerem porządkowym nieruchomości powinna być podana również nazwa ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw - nazwa miejscowości.
3. Jeżeli budynek jest położony w głębi nieruchomości, która jest ogrodzona od ulicy, tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości umieszcza się również na ogrodzeniu.

Reszta to kwestia estetytyki i wygody

krzysztofh
31-10-2006, 08:57
Witam wszystlich


Mam takie pytanko Czy jest jakiś przepiś, który reguluje kwestię tabliczki z numkerem domu

Czy są jakieś określone wymiary kształt kolor podświetlenie, miejsce zamontowania itp. sprawy?

Proszęo odpowiedź

Dziękuję i pozdrawiam :wink:

Może jest różnie w innych miastach, ale u nas (Wa-wa) procedura jest taka:
- występujesz z wnioskiem do urzędu gminy o nadanie numeru budynku (znaczek skarbowy 5zł).
- jak otrzymasz decyzję udajesz się z nią do innej instytucji (zapomniałem nazwę) gdzie występujesz o decyzje w sprawie oznaczenia budynku (bezpłatnie). Ta decyzja to trzy lub cztery kartki A4, z których jedna to opis gdzie i jak umieścić numer, druga to kolorowy wydruk w skali z wymiarami numeru budynku (Twojego), trzecia to opis jak wykonac numer, format i czcionka pisma i liter na tablicy itd.
- pozostaje tylko udac się do kogoś kto to wykona (odpłatnie) i masz numer

To jest droga formalna jak chcesz mieć zgodnie z decyzja gminy właściwy numer i oznaczenie budynku.
Praktyka jest taka że większość właścicieli robi na własną rękę oznaczenia i wygląda to jak wygląda, cóż tylko współczuć. Trzeba pamiętać, że na numerze jest informacja nie tylko o numerze, ale i o nazwie ulicy i osiedlu względnie dzielnicy miasta.

metrys
31-10-2006, 09:44
No teraz to co innego.

dzięki za odpowiedzi


Pozdrawiam

PawEla
31-10-2006, 10:06
...a jak sie nie ma to np straz miejska na spacerze może wlepić mandat w wysokości 100-200zł....