PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana okien balkonowych - podział. Jak sie ma do projektu?



artidm
31-10-2006, 09:15
Witam.
Jestem od dwóch lat posiadaczem 7-letniego domu, który kupiłem w drodze zamiany za mieszkanie w bloku. Dotąd priorytetem było zamknięcie przestrzeni wokół domu, bo dom nie miał ogrodzenia ani tak naprawdę splantowanej powierzchni wokół....teraz czas na dostosowanie wnętrza.

Moje pytanie dotyczy sprawy zamiany istniejącego wyjscia na umieszczony w projekcie taras. Obecnie z dużego pokoju wychodzi sie na taras przez podwójne okno-drzwi balkonowe. zamierzam podzielić ten pokój na dwa, a linia podziału przebiega tak, że wypada na srodku obecnego wyjścia na taras. Pomysł jest taki, żeby istniejące wyjćie rozdzielić wstawką murowaną w środku i zastosować dwa osobne pojedyncze oknodrzwi balkonowe.
Czy tego typu zabieg powoduje konieczność wystąpienia o zmiane projektu budynku w odpowiednim urzędzie, czy mozna to sobie robić bez takich formalności?

pitbull
05-11-2006, 09:09
Zeby rozdzielic pojedyncze drzwi balkonowe na pojedyncze, a zarazem zeby to mialo jakis sensowy wyglad i dalo sie otwierac musisz otwory dzrwiowe przesunac w stosunku do istniejacego dotychczasowgo otworu drzi podwojnych. Takie przesuniecie bedzie wymagalo zrobienie nowych nadprozy nad otworami. Wykonywanie elementow konstrukcyjnych w budynku wymaga uzyskania pozwolenia na budowe.

retrofood
09-11-2006, 14:13
No chyba że zmieœcisz się w istniejšcym nadprożu.

Bard13
09-11-2006, 14:54
A zmieścisz się potem przez te drzwi na balkon?