PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkuje któś jeszcze?



Marek Sza.
31-10-2006, 12:51
W czwartek mają wchodzić do mnie tynkarze.
Pogoda jest niezbyt sprzyjająca i mam problem czy ich odwołać czy niech tynkują.

Dom jest nieocieplony z MAXA.

Dom ma powierzchnię 115 m, ale do tynkowania są też pełne ściany sufity i skosy na poddaszu, tynkarzy trzech - ile może im zejść?

Tynki tradycyjne , ściany dosyć proste.

dominikams
31-10-2006, 13:20
Masz okna i drzwi zewnętrzne? Jeśli budynek jest otwarty, to temp. bęezie taka, jak na zewnątrz. A więc ryzyko przymrozków duże, bo tynki przecież dość długo schną.

Jeśłi budynek jest już zamknięty, to możesz tynkować , ale bedziesz musiał dogrzewać trochę budynek, tak, zeby temp. była np. 5 stopni. Mój tynkarz do grudnia jest zajęty, więc ludzie tynkują. Ale z drugiej strony on wymaga, żeby budynek był zamknięty i ocieplony (dach nieocieplony, bo się wtedy lepiej wentyluje). Oczywiście musi być jekieś źródło ciepła, ja chyba wstawię kominek i będę dogrzewać kominkiem. Ewentualnie jakieś nagrzewnice.

Sp5es
04-11-2006, 06:09
Jak nie musisz to nie rób.
Chyba że jest gwarancja paru dni pod rząd z temperaturą powyżej 5 deg

kropi
04-11-2006, 13:18
Ja mam ten sam dylemat z wylewkami. Wykonawca łajza położył wszystkie możliwe terminy - miesiąc temu miało być po tynkach i wylewkach, na pół roku budowy było może ze 3 miesiące prac... :evil: Teraz zakupili jakieś cementy i inne szuwaksy i mam mocną zagwozdkę, czy pozwolić im jeszcze robić te wylewki czy poczekać do wiosny - dom jest tak trochę zamknięty i ocieplony (drzwi z desek, bez ocieplenia dachu).

Jak długo takie wylewki muszą schnąć? Czy toto może sobie w workach leżeć i mróz im nie zaszkodzi?

Dodam, że nie zamierzam grzać w zimę, bo nawet nie mam czym - tzn gdyby zrobili te wylewki to miałbym podłogówkę elektryczną ale to się blank nie kalkuluje, na wiosnę się zrobi te wylewki w 2 tygodnie a kasy pójdzie na to ogrzewanie że hoho.

Prosze o konstruktywne sugestie ;-)

MateuszCCS
04-11-2006, 13:25
Wylewka maszynowa ? Jezeli masz rozlozony styropian, to zrobia w jeden "dlugi" dzien.

Maszynowa schnie tydzien ... Od wtorku bedzie "cieplo" ...

Mnie mroz zlapal w srodku tynkowania. Nie mam dachu (folia) , o ogrzewaniu nie mowiac ... Mam nadzieje, ze sie tynk nie posypie :x

Acent
04-11-2006, 13:29
Ja mam ten sam dylemat z wylewkami. Wykonawca łajza położył wszystkie możliwe terminy - miesiąc temu miało być po tynkach i wylewkach, na pół roku budowy było może ze 3 miesiące prac... :evil: Teraz zakupili jakieś cementy i inne szuwaksy i mam mocną zagwozdkę, czy pozwolić im jeszcze robić te wylewki czy poczekać do wiosny - dom jest tak trochę zamknięty i ocieplony (drzwi z desek, bez ocieplenia dachu).

Jak długo takie wylewki muszą schnąć? Czy toto może sobie w workach leżeć i mróz im nie zaszkodzi?

Dodam, że nie zamierzam grzać w zimę, bo nawet nie mam czym - tzn gdyby zrobili te wylewki to miałbym podłogówkę elektryczną ale to się blank nie kalkuluje, na wiosnę się zrobi te wylewki w 2 tygodnie a kasy pójdzie na to ogrzewanie że hoho.

Prosze o konstruktywne sugestie ;-)
Wylewki możesz robić spokojnie.Przy takiej temperaturze nie trzeba niczym pielęgnować.Od przyszłego tygodnia będzie na plusie.

MateuszCCS
04-11-2006, 14:10
Ta odpowiedz mi sie tez podoba :lol: Ja mam umowiona ekipe od wylewek na 15go 8)

slawwoj
04-11-2006, 17:49
Dom ma powierzchnię 115 m, ale do tynkowania są też pełne ściany sufity i skosy na poddaszu,

Skosy na poddaszu do tynkowania?
O co to chodzi ?

Acent
04-11-2006, 18:01
O skosy wylewane.

slawwoj
04-11-2006, 18:10
O skosy wylewane.

Hmm, kiedyś był taki wątek z trumną w tytule.
Chętnie bym coś takiego zobaczył. Moze ktoś ma foto.

kze
05-11-2006, 08:44
Ja też będe robił wylewki w tym tygpdniu. U mnie też opóźnienia... W tym roku to chyba jakaś plaga.. :-?