PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z tynkami gisowymi.



volder1
31-10-2006, 21:05
Witam.

Na tynkach gipsowych Knauffa zauważyłem po wyschnięciu takie "górki",
bomble w których chyba jest powietrze. Jest tego sporo. Jak się do tego zabrać aby mieć równą ścianę.

Pawel78
31-10-2006, 22:48
Tynk knaufa nie jest tynkiem naturalnym i takie bąble się czasami pojawiają. Przeszlifuj je drobnym papierem ściernym.

volder1
01-11-2006, 09:54
Tynk knaufa nie jest tynkiem naturalnym i takie bąble się czasami pojawiają. Przeszlifuj je drobnym papierem ściernym.

Z czego jest robiony tynk Knauffa bo słyszałem dziwne opinie.

jabko
01-11-2006, 09:59
Jak nie naturalny czyli kopany to pozostaje ta wersja z elektrownią i opadami :lol:
Knauf górą 8)

Heath
01-11-2006, 11:56
Jak nie naturalny czyli kopany to pozostaje ta wersja z elektrownią i opadami :lol:
Knauf górą 8)
Dokładnie, starałem się kiedyś o pracę u Knaufa przy Elektrowni Jaworzno i Bełchatów. Odsiarczają spaliny i uzyskują z nich gips (siarczan wapnia).

volder1
01-11-2006, 12:04
Czy to jest zdrowe? Sądziłem , że tynki gipsowe są produktem naturalnym.

Sp5es
04-11-2006, 06:06
Tynk knaufa nie jest tynkiem naturalnym i takie bąble się czasami pojawiają. Przeszlifuj je drobnym papierem ściernym.

Co to jest tynk naturalny ?
Czy gips naturalny zachowuje sie inaczej niż syntetyczny ?
To nie na temat.

Bąble są typową wadą wykonawczą, zbyt wczesnego wejścia głądzielnicą na ścianę.
Podszlifować, w razie konieczności miejscowo dać gładż, ale uważać bo miejscowy wygląd ściany może być za gładki - wyjdzie po pomalowaniu placek. Zależy od tego jak zrobiona jest reszta.

Ew.zrobic probę - nalożyć gładź, odczekać o pomalować to miejsce + 0,5m2

Ocenić, jak widać - przeszpachlować ścianę od krwędzi do krawędzi. Jak nie - zostawić.

Pawel78
04-11-2006, 19:15
Knauf nie zawiera naturalnego gipsu wiec jest sztuczny. Dzieki temu równo schnie w przeciwieństwie do innych tynków z naturalnym gipsem.