PDA

Zobacz pełną wersję : szafy czy garderoby



Redakcja
22-04-2003, 10:44
Co waszym zdaniem się lepiej sprawdza - szafy w każdej sypialni czy osobna rodzinna garderoba? A może osobna garderoba dla każdego? Co jest wygodniejsze? Co tańsze? Jak to jest w małym, a jak w dużym domu?

Martula
22-04-2003, 11:14
Marzy mi się garderoba.W ciasnym mieszkaniu ciagły brak miejsca powoduje pernamentny bałagan w szafach.Nie mówiąc już o tym, że wszystko jest pomięte.Uważam, że w domu jednorodzinnym jedna większa garderoba wystarczy. Oczywiście "wspomagana" przez kilka szaf w sypialniach. Obowiązkowo powinna się znależć w każdym mieszkaniu blokowym i małym, i większym i dużym. :smile:

Jackowski
22-04-2003, 20:25
Garderobe ostatnio mialem zobiona z malego pokoju 2x3m i spisywala sie swietnie,lecz musialem pokuj zrobic dzieciakom (przyszlo trzecie i dwujke trzeba bylo gdzies ulokowac).Ale przedzielilem duzy pokuj 5x4,5m najakies 2x2 gdzie jest teraz garderoba i "lamus" oraz obok niej kacik komputerowy.
Jesli tylko jest miejsce i pomysl naprawde swietna sprawa .Polecam

robert!!!
22-04-2003, 23:21
oczywiście garderoba bo większa i pojemniejsza ale sprawa najważniejsza to rozmiar domu. na 50m2 w bloku raczej nie ma co marzyć, ale 150 czy 200m2 to już coś. warto pokusić się także o więcej niż jedną rozmieszczone tak aby każdy z domowników miał łatwy i szybki dostęp.

agnes
23-04-2003, 06:58
Zgadzam się z przedmówcą,jeszcze dodam,że idealnym rozwiązaniem byłaby garderoba mieszcząca się koło łazienki ,ja w łazience zaczynam i kończę dzień ,także wszystko byłoby pod ręką .

finiszant
23-04-2003, 07:32
Im więcej garderób tym lepiej. Warto przede wszystkim zrobić garderobę przy wejściu na buty i palta, unika sie bałąganu w przedpokoju, obwieszonych do granic wytrzymałości wieszaków na ubrania, za zamkniętymi drzwiami takiej garderoby można układać i wieszać ubranie "nieco swobodniej".
Zbudowaliśmy również małe ok 1,5 m2 garderoby przy każdym pokoju dziecinnym, nie łudzę się, że chłopcy będą utrzymywali idealny porządek w swoich pokojach, niech więc upchną za tymi drzwiami wszystkie swoje skarby.
Finiszant

Karolina
23-04-2003, 07:59
Jeśli są na to warunki to bezwzględnie - GARDEROBA. My zaplanowaliśmy dwie garderoby - jedną dużą dla wszystkich i na wszystko, drugą mniejszą- dla nas, przy sypialni. W dużej garderobie jest schowek na walizki, torebki, dodatkowe kołdry, poduszki, pościele, koce, ręczniki itp. oraz ubrania sezonowe. W małej garderobie będą nasze rzeczy, pościel i reczniki. Nareszcie każda koszula i bluzka wisi na osobnym wieszaku i nie muszę jej prasować po raz drugi!

Snowdwarf
23-04-2003, 08:25
ja takżs skłaniam się ku garderobie...i to zarówno ze względów oszczedności miejsca i wygody...zarówno swojej jak i gości...garderoba z szafkami na obuwie i siedziskiem dla znuzonych członków rodziny,,,:smile:, lustro,
wieszaki stalowe + miedź jako ozdoba...
snow

kgadzina
23-04-2003, 09:23
Miejsca na odzież nigdy dość. Pamiętam jak wróciłem do mieszkania po 2 latach "eksportu" i w żadnej - ale to żadnej szafie nie było miejsca na moje ubrania i buty. Dlatego budując dom zadbaliśmy o to, żeby była wspólna garderoba na poddaszu (pełniąca funkcję magazynu letnio-zimowego). Oczywiście w wiatrołapie jest wieszak bieżący i szafka na buty. A szaf w pokojach nigdy dość. Tylko.... po przeprowadzce konieczny jest spis treści..... żeby wiedzieć gdzie czego szukać.

23-04-2003, 10:00
przepraszam ,ze anonimowo ale to moj maz jest zarejestrowany i ja oczywiscie nie pamietam hasla.oczywiscie garderoba. my mamy 3 przy wszystkich sypialniach 1,7 na 2,6 . o dodatkowej przy drzwiach wejsciowych nie pomyslelismy i to blad. ale na to juz za pozno . pozdrowienia.

PANTHER
23-04-2003, 18:13
Ja mam trzy garderoby: wejściową, przy naszej sypialni i przy sypialniach dla dzieci.Nie lubię szaf, z których po pewnym czasie zaczynają wystawać fragmenty ubrań, a poza tym garderoba wychodzi taniej,niż szafa.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: PANTHER dnia 2003-04-23 19:14 ]</font>

Jędruś
24-04-2003, 22:37
Oczywiście garderoba choć wszystko zależy od powierzchni domu. Idealnie by było gdyby każda sypialnia posiadała własną garderobę lub choćby wnękę/szafę (coś a'la szafa w ścianie). Myślę, że kobietom garderoba by odpowiadała przede wszytkim. Łatwiejszy jest tam dostęp do ubrań no i nic nie pałęta się po krzesłach, tapczanach i nie zawala szuflad. Mniej szuflad w sypialniach = więcej miejsca.
:smile:

_________________
Jędruś

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jędruś dnia 2003-04-24 23:38 ]</font>

Alanta
25-04-2003, 09:42
W moim małym domku (100m2) szkoda mi miejsca na garderoby(jeśli przez garderobę rozumiemy osobne pomieszczenie z wentylacją), mam za to cztery szafy wnękowe (byłyby pięć, ale mam już jedną "przedmałżeńską" piękną drewnianą szafę czterodrzwiową z dwoma lustrami i szkoda jej wywalić :smile: ). Jedna jest w sieni, jedna w sypialni, jedna w pokoju dziecięcym, a jedna w kuchni (pełni rolę spiżarni). Lepiej niż zwykłe szafy wykorzystują przestrzeń, można je samemu zaprojektować i wyposażać etapami, można je odpisać od podatku :smile: .

alex
27-04-2003, 23:03
Alanta, u nas domek troche wiekszy bo 150m2, a tez wybralam takie rozwiazanie. U nas beda 4 spore szafy do zabudowy, w zasadzie, nasza sypialniana to juz chyba mala garderoba, bo ma 130cm glebokosci. U dzieci jest na cala dlugosc pokoju w 70 cm wnece, do tego zabudowa pod schodami i jedna w holu. Sa teraz tak wspaniale materialy na drzwi, ze u mnie juz nie wchodzi w rachube popularna plyta meblowa czy ratan, ale szklo bezpieczne, LOOM, LOCATELLI. Na to ostatnie jestem po prostu chora, ale cena zwala z nog...(cos 300-500zl/m2!!!!). I wszystko pieknie podswietlone z gory i wkomponowane w klimat domku. Wlasnie czekam na wycene ze Stanleya i moje marzenia pewnie prysna...
Takie szafy to naprawde praktyczne i nowoczesne wykonczenie wnetrz, i chyba wygladaja duzo ciekawiej niz najpiekniejsze drzwi do garderoby. Co do odpisu, to szafy odpisujemy po zasiedleniu i z tytulu ulgi remontowej a nie budowlanej!!!

Krystian
11-05-2003, 21:09
W dużym domu: oddzielnie garderoba dla każdego (3-4m2), szafka w holu na ,,bieżące" ubrania i osobna na buty, oraz szafy letnio-zimowe jako przechowalnie (na nieużytkowym poddaszu lub w piwnicy).
Garderoby oczywiście w sypialni i blisko łazienki aby nie uprawiać biegów kondygnacyjno-poszukiwawczych :lol: !!!
Pozdrawiam!

magmi
14-05-2003, 14:06
Tak jak niemal wszyscy piszący przede mną byłam wielkim zwolennikiem garderoby, zaprojektowaliśmy sobie sporą przy sypialni i drugą też dużą przy wiatrołapie. Ale ostatnio naszły mnie wątpliwości za sprawą mojej mamy, która od pół roku jest szczęśliwym posiadaczem garderoby i teraz narzeka, że wszystko tam strasznie się kurzy (podobno znacznie bardziej niż przedtem w szafach). Oczywiście półki w garderobie ma otwarte, ale jeśli miałabym robić drzwi wewnątrz garderoby, to koszt wzrósłby niebotycznie a poza tym po co wtedy garderoba, skoro i tak miałaby szafy w środku?
Proszę o opinię użytkowników garderób - jak się sprawdzają, czy Wam też rzeczy się w nich kurzą? A tak przy okazji, czy macie faktycznie zwentylowane wszystkie garderoby, tak jak zalecają np. w Muratorze?

gaga2
14-05-2003, 15:40
W tej chwili mieszkamy we czwórkę w maleńkim mieszkanku - i marzymy o tych przyszłych czasach, gdy wprowadzimy się do nowego domu i nie będzie kłopotów z przechowywaniem rzeczy. Stąd w projekcie mamy dużą szafę wnękową w holu, osobną garderobę małżeńską przy sypialni (wentylowaną :wink:) z wejściem do łazienki i szafy wnękowe w pokojach dzieci. W pokoju reprezentacyjnym chciałabym mieć niskie komody - i to wszystko. Książki w bibliotece. Spiżarka przy kuchni. Generalnie przechowywanie rzeczy to obecnie (z uwagi na ciasnotę obecną) moja mała obsesja - i stąd te pomysły na garderoby, szafy wnękowe itp. Mnie się to wszystko kojarzy z wygodą.
Pozdrawiam,
Gaga2

15-05-2003, 00:22
magmi, oczywiście że się kurzy. Jeśli garderoba - to tylko jako pokój z szafami.

15-05-2003, 00:24
magmi, oczywiście że się kurzy. Jeśli garderoba - to tylko jako pokój z szafami.

emems
15-05-2003, 07:09
U nas w nowym domu jest zaprojektowana jedna wspólna garderoba na poddaszu przy sypialniach - umieszczę tam prasowalnię :grin: Natomiast w naszej sypialni bedą szafy dwie sosnowe zresztą już je posiadamy i są bardzo użyteczne, bo z pawlaczami i pasują do reszty mebli sypialnianych :grin: Będziemy mieli jeden długi pokój 3 na 6 na poddaszu i w nim planujemy zrobić garderobę dla dzieciaczków- przy okazji bedzie to wspaniałe miejsce dla ich zabaw.Zaś w trzeciej sypialni na poddaszu prawdopodobnie wstawimy szafę, ale to jeszcze na takie plany mamy czas :grin:.
Moim zdaniem i szafy i garderoby w jednym rodzinnym domu być powinny, gdyż szafy pomimo tego, że zajmują troszkę miejsca w pomieszczeniu to jednak swoją fakturą i stylem nadają odpowiedni charakter pomieszczeniu, a przez garderobę tego efektu nieuzyskamy. Natomiast garderoby są bardzo użytecznymi miejscami w domu, gdyż bardzo dużo się w nich mieści (i nie musi być poukładane w kosteczkę :grin: ), a szczególnie dla dzieci które robią sobie z nich domki do zabaw.
Pozdrawiam emems :grin:

jolana
17-05-2003, 15:28
Ja w swoim domku (110 m) nie będę miała garderoby, ale za to znależliśmy miejsce na kilka szaf wnękowych (na ganku, w przedpokoju i na piętrze) i one będą nam służyć. Teraz w bloku o dziwo też miałam miejsce na szafy wnękowe, nawet niedrogo udało nam sie je zabudować, a praktyczne są bardzo.

Kasiorek
17-05-2003, 16:34
Właśnie zabieram się do urządzania naszego 140 metrowego mieszkania w którym znajdzie się miejsce na garderobę i dwie szafy wnękowe.Po swoich doświadczeniach wiem, że szafy wolnostojące wizualnie zabierają dużo miejsca i nie są dobrym rozwiązaniem tymbardziej w małych mieszkaniach i w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest zabudowa nawet minimalnej powierzchni.A gdy zamontujemy lustrzane drzwi w czarodziejski sposób przybędzie nam m2

Teska
17-05-2003, 19:28
u mnie w domku beda szafy z drzwiami z luster:smile:

28-05-2003, 10:42
Mam domek 176 m a nawet bardziej 200 z przyczyny magicznej, podwyzszenie sciany kolankowej na poddaszu. Poddasze mialo dwie wydzielone garderoby tj pomieszczenia z powierzcni pokojow. Na projekcie wygladalo to sensownie, w praktyce okazalo sie to bzdur?. Powierzcnie ich byly tak male, ze zeby tam cokolwiek postawic i wejsc to juz trzeba byloby byc artysta. O poruszaniu sie tam ne moglobyc nawet byç mowy, nie mowiac o poczuciu klaustrofobii. Jedna z garderob byla w dodatku tak zrobiiona, ze na dlu˝szym boku by? skos dachu, wiec trzeba by do niej wchodzic chyba na kolanch.

Pierwszym manewrem bylo z naszej strony podwy˝szenie scianki kolankowej o jeden bloczek tj posiada teraz ok 120 cm bez wylewek i p?yt gipsokartonowych . Teraz zaluje ze nie podwy˝szylam jeszcze o jeden o wylewka i p?yty zmieni? stan rzeczy, pewnie b´dzie ok 110

Drugim etapem bylo skasowanie garderob i przerobienie wiezby tak aby na srodku pikoju nie pozostaly poi nich slupy konstrukcjne. W ten sposob otrzymalam pi´kne trzy pokoje na poddaszu. A garderobe bede trzymac w zabudowie - szafach, w przedpokoju, pokoju, moze jeden pokuj poswiece na skladowisko bielizny prasowalnie itp, oczywiscie taki najmniejszy i najmniej efektowny.

Jeszcze napomkne o tej wysoko?ci. S?siedzi, ktorzy buduj? si´ obok nas ze zdumieniem zaobserwowali, ze z podobnego projektu o podobnej wielko?ci wyszla im kurna chata, a nam ladny obszerny dom. Nadmieniam ze pody?szyli?my podmurówk´ na 80 cm, pokoje na parterze na 290, poddasze - ?cianka kolankowa na 120, Okna na parterze wysz?y na wysoko?ç ok 165 czyli neco ponad standartowe i wcale nie zachwia?y sie proporcje, a jestem z wyksztalcenia projektantem form przestrzennych wiec wiem co mówie.
Dom jest poprostu pi´kny. Wchodz?c do s?siadów mam wra˝enie ze jestem w piwnicy, u siebie w salonach chocia˝ salon mam mniejszy bo tylko 25 m2. Wysoko?c jest bardzo wa˝na. Pewnie ktos mi odpowie ˝e teraz treba po?wi´ciç wiecej pieniedzy na ogrzewanie, ale zaiste efekt na razie mi osladza przyszle wydatki. poprostu wiem na co wydaje pieni?dze, wiem ˝e mam dom a nie piwnice. A prpo nie jeste wysoka mam tylko 165 cm wzrostu.

tomek1950
01-06-2003, 01:47
Dzieci "wyszły z domu, więc w dość dużym mieszkaniu 78 m. 5!!!pokoi jeden przeznaczyliśmy na garderobę. I to jest to! Garderoba ma 8 m ale tam się wszystko mieści.

Aleksandryta
01-06-2003, 08:13
Garderoba absolutnie.Jesli chodzi o szafy wnekowe to mam takie ale rzeczywiscie wszystko sie kurzy niestety a mam drzwi stanleya po pol roku jak zrobilam generalne porzadki w szafie to okazalo sie na moich zakietach letnich na ramionach osiadl kurz i trzeba bylo trzepac lub nawet oddac do pralni. podejrzewam ze w garderobie tez tak jest ale mimo tego bede miala w nowym domku dwie gaderoby jak nie wiecej

dziuba
01-06-2003, 12:04
W moim bardzo skromnym metrażu wydzielam kawałek jedynego pokoju na garderobę. Dlaczego? W tym miejscu i tak była by szafa, drzwi suwane mi się nie podobają, pozostały więc normalne drzwi szafowe, ktore i tak potrzebują miejsca żeby szafę otworzyć. Więc co za problem powiększyć o to miejsce garderobę??? Więcej miejsca w "szafie" a i mniej półek do odkurzania :grin:

MZel
17-06-2003, 15:04
Tez glosuje za garderoba!
Wiecej sie w niej pomiesci, a do tego w pokojach jest wiecej miejsca. Osobna dla kazdego jest swietnym rozwiazaniem, ale mocno powierzchniozernym.
Chociaz, jak patrze na moja sytuacje, to coraz bardziej wydaje mi sie, ze sama garderoba nie wystarczy :)

mironmk
18-06-2003, 15:32
garderoby plus sazfy we wnękach, które zaprojektowaliśmy w prawie każdym pokoju - wystarczy wstawić drzwi i półki i szafa gotowa

Teska
19-06-2003, 09:38
ja u siebie bede miala szafy...ale zastanawiam sie zeby jeden pokoj 12 m przeznaczyc na garderobe... :D

aa***a
22-07-2003, 14:07
Budując dom, budujemy wygodny styl życia.
Obecnie mam cztery pokoje, w każdym szafa i kiedy mam coś znaleźć... no to wiadomo co sie dzieje.
Dlatego w domu mam przewidziany pokój (niewielki bo 2,20 na 3,50,) na garderobę. Rupieciarnia przewidziana jest na niewielkim strychu.
mama

Wowka
22-07-2003, 14:14
Oczywicie, że garderoba. Co do tego to nie mieliśmy z Ewą żadnych wątpliwości. Temat poza dyskusją.

Maluszek
22-07-2003, 16:48
Jestem zdecydowanie za garderobami :D

Rethman
30-03-2004, 12:54
Jestem ZA !!!! Dlatego u nas będzie garderoba -tylko nasza , przy sypialni- ok10m2 oraz druga ( na walizki, sprzęt turystyczny, ozdoby świąteczne ) 3,5m2 i dwie wnęki na szafy zabudowane w sypialniach, Mieszkając w blokowisku mam dosyć kominowania jak rozciągnąć powierzchnię na schowki, ubrania , kolekcję toreb i butów 8)

Marzanka
30-03-2004, 13:47
Garderoba? To jest to, co tygrysy lubią najbardziej :D Wybierając projekt domu widziałam, że nie może być on zbyt duży (czytaj: zbyt kosztowny w budowie i eksploatacji). Ale nawet bardzo mały dom powinien zapewnić minimum komfortu przyszłym właścicielom. A garderoba jest moim zdaniem takim właśnie minimum komfortu. Gdybym była zmuszona do wybierania pomiędzy dwoma łazienkami a łazienką i garderobą, na pewno wybrałabym to drugie rozwiązanie. W rodzinie takiej, jak nasza, w której dzieci już odeszły z domu albo uczynią to lada moment, znacznie ważniejsze od posiadania dwóch łazienek jest właśnie takie pomieszczenie, w którym można się spokojnie przebrać po pracy i gdzie można swobodnie poukładać (porozkładać :D ) swoje ubrania. Jeden rzut oka i już wiem, gdzie mam ulubioną bluzę. Szafy tak - ale tylko wtedy, gdy spełniają rolę bieliźniarek, czyli miejsc przechowywania pościeli.

wronceck
30-03-2004, 15:49
Hmmm. Nie za bardzo do mnie trafia, jaki większy komfort niesie garderoba w porównaniu z baaardzo szeroką i głęboką szafą wnękową (np. 4m szer. i 1m głębokości).

Tym bardziej że za taką szafą przemiawia również optymalniejsze wykorzystanie przestrzeni.
W garderobie procent wykorzystania powierzni jest mniejszy no i jeszcze mamy rogi w których dostęp już nie jest taki przyjemny.

ozzie
30-03-2004, 16:55
Zdecydowanie garderoby! W projekcie naszego domu maz ma swoja i ja mam swoja :D Wiec nie bedziemy musieli rano przepychac sie, aby dostac sie do garniturow, kostimow, etc. W pokojach dzieci zaplanowane dwie bardzo duze szafy wnekowe (kazde dziecko ma pokoj o rozm 20 m), dodatkowo jeszcze jedna garderoba na pietrze (na posciel, etc) W obecnym mieszkaniu nie mamy garderoby, jest za malo szaf i to jest duzym problemem.

nowaczka
30-03-2004, 19:43
Garderoba przy naszej sypialni,a w wiatrołapie duża szafa na obuwie i płaszcze.

ara
30-03-2004, 21:02
Przy naszej największej sypialni przycupnęły zgodnie: maleńka łazieneczka i mała... garderóbka. Co za radość!! :P
To czyni z niej prawie niezależny a p a r t a m e n t!

Ula S
07-04-2004, 13:21
Garderoby? jak najbardziej. Szafy we wnękach? też :D .Przy wiatrołapie zaprojektowaliśmy garderobe,w której kiedyś będzie duża szafa na wszystkie ubrania typu:płaszcze,kurtki i inne ubrania wierzchnie na wszystkie sezony/ wreszcie nie będę przenosiła ich z szafy do szafy/poza tym będą półki na buty/też wszyskie/ dobrze by było gdyby zmieściły się tam jeszcze torebki,torby podróżne itp.Druga garderoba będzie na poddaszu.W jednej sypiałni będzie miejsce na szafę we wnęce / a raczej bieliżniarke wym.230x40 cm./W innych sypialniach niestety nie udało się zrobić wnęk :cry: .Pozdrawiam

magi
07-04-2004, 20:00
ja nie mam garderoby i trochę na początku żałowałam ale teraz sobie myślę, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło mam przestronniejsze pokoje :D

Aleksandryta
07-04-2004, 20:08
Magi i zaraz je zabudujesz szafami i beda mniej przestronne :D

nnatasza
07-04-2004, 22:39
U nas to wygląda tak - obok sypialni jest garderoba. Natomiast dzieci będą miały szafy wnękowe! Duży ma lepiej :D !!!

magi
08-04-2004, 09:26
Magi i zaraz je zabudujesz szafami i beda mniej przestronne :D
ale szafa ma 80cm na 200 a garderoba musi mieć dużo dużo więcej :D

anna99
08-04-2004, 11:41
Ja podobnie jak magi będę miała szafy. Przerabiałam to w poprzednim mieszkaniu. Nasz projekt domu wybierany był ze względu na oszczędność. Metry kwadratowe były "obracane" po 5 razy. Każdy dodatkowy metr to zwiekszone koszty. I niestety garderoby przegrały z szafami. Przykładowa szafa 80x200 cm jest "ekonomiczniejsza" od garderoby o pow. 1,6 m2. Wystarczy składana lekka drabinka i nawet rzeczy spod sufitu są łatwo dostepne. W garderobie musisz miec na to dodatkowe miejsce. A jeżeli wcześniej dobierze się kształt pokoju, aby późniejsza szafa nie zrobiła "tramwaju", to wykorzystując np. lustra, lekkie drzwi przesuwne lub składane mozna nawet optycznie powiększyć pokój. I wcale nie przestanie byc przestronny.

08-04-2004, 13:49
U mnie tylko garderoby. Obecnie mieszkam w domku u rodziców i szafy mi się przejadły :wink: W swoim nowym domku garderoby mam w sypialni (8m2), w łazience (1,5m2) na pralkęi inne przyrządy do łazienki, w kuchni mam spiżarnię, tylko pokój maluszka jest bez garderoby- niestety. Poddasze użytkowe podobnie- w każdym pokoju garderoba.

aga_kraków
09-04-2004, 10:55
jak się ma dużo miejsca i dużo pieniędzy - garderoby

jak się ma mało miejsca , mało pieniędzy i dość wyobraźni -.... też garderoby :D

Aga

ARi.
09-04-2004, 19:42
czy kyoś może sie pochwalić jakimiś fotkami swojej garderoby albo fajnymi stronkami jak zrobić garderobe jak najlepiej zagospodarować miejsce Chce sam zrobiś wszystkie pułki i uchwyty tylko potrzebuje jakiś wskazówek fotek obrazków i tak dalej :D

Pozdrawiam ARi :wink:

Qura
10-04-2004, 10:03
Jak widać 98% osób jest za garderobami. Tych co już mają i tych co dopiero chcą.

czy kyoś może sie pochwalić jakimiś fotkami swojej garderoby albo fajnymi stronkami jak zrobić garderobe jak najlepiej zagospodarować miejsce Chce sam zrobiś wszystkie pułki i uchwyty tylko potrzebuje jakiś wskazówek fotek obrazków i tak dalej :D
Najlepiej podejrzeć w jakimś salonie co takie gotowe garderoby sprzedaje. Niektóre są na prawdę super.

angela_82
19-04-2023, 13:56
Ja polecam szafy na sklepie :spam:
Kupiłam tam i jestem bardzo zadowolona. Dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, z szufladami lub bez.
Polecam w 100% tę firmę.