PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia z wbijanym filtrem (abisynka)



fist
31-10-2006, 23:24
Witam!

Sprawa wyglada tak mam dzialke na ktorej woda jest na glebokosci ok 1,70m. Chcialbym zamontowac samemu pompe bo uwazam ze nieoplaca sie brac goscia ktory to zrobi za kase. Co w takim razie jest mi potrzebne i najwazniejsze gdzie mozna kupic te wszystki czesci potrzebne (mam rure dl 3m i 2m oraz pompe abisynke). Schemacik wyglada tak
http://www.muratordom.pl/obrazki/zdjecia/studnia_wbijana.gif
Wydaje mi sie ze powinienem gdzies kupic ten filtr wbijany (gdzie??) i dokrecic go na samym koncu rury. Wykopalem sobie taki dol do wody zeby sie nieprzebijac juz przez ziemie. niewiem czy robie dobrze wiec sie was pytam. Jezeli robie dobrze to niewiem gdzie mozna kupic ten filtr bo wszedzie pisze o nim a nigdzie nie pisze gdzie go kupic!!!

marcin_u
31-10-2006, 23:41
a moze lepiej wykopac studnie kregowa? bedziesz mial wiekszy zapas wody.

adam_mk
01-11-2006, 00:22
Zajrzyj do Castoramy. Widziałem, że były.
Adam M.

fist
01-11-2006, 10:57
a moze lepiej wykopac studnie kregowa? bedziesz mial wiekszy zapas wody.
Wole abisynke bo niemam z kąd wziasc kregow najblizszy sklep jest oddalony o 20km

bylem w castoramie i mowia ze oni niemaja zadnego z elemetow ktore w chodza w ziemie ponizej abisynki. Ale jeszcze raz pojade i sie zapytam dokladnie o filtr wbijany bo wtedy niewiedzialem jak to sie nazywa a oni niewiedzieli jak sie montoje pompe. Odsylali mnie z jednego dzialu do drugiego

marcin_u
01-11-2006, 15:06
a moze lepiej wykopac studnie kregowa? bedziesz mial wiekszy zapas wody.
Wole abisynke bo niemam z kąd wziasc kregow najblizszy sklep jest oddalony o 20km


Ja zamawialem kregi 25km od miejsca dostarczenia i kosztowalo mnie to mniej z transportem niz bym zamowil na miejscu i za free przywiezli.
Krag 1000x600 kosztowal mnie 100zł (zamowilem 6szt) + 200zł transport samochodem z HDS.

fist
01-11-2006, 16:24
ale ja juz mam kupiona pompe rure i potrzebuje teraz rady jak to wsadzic w ziemie zeby dzialalo

adam_mk
01-11-2006, 18:16
A jaki efekt Ciebie zadowoli?
Chcesz mieć wodę, czy WODĘ? Ile? Jaką?

Abisynka to pompa, rura i filtr. To wiedzą wszyscy.
Instaluje się ją wbijając rurę do ziemi na odpowiednią głębokość. To też wiedzą wszyscy.
Jeżeli rura będzie "czarna" to woda (jak będzie) to będzie rdzawa. Dobra do podlewania kwiatków. Czasem trudno w takiej łapy umyć.
W piaszczysto - żwirowym podłożu z wodą 1 do 3m ppt. można taką rurę po prostu wbić do ziemi. Duży młot, kawałek twardej dechy do ochrony gwintu i pomocnik do trzymania rury w pionie podczas tej operacji. Powinno się udać. Średnica takiej rury duża być nie może. Wydajność studni też duża nie będzie - wiadro czy dwa na raz. Jeżeli grunt jest spoisty i rura "nie włazi" to z abisynki nic nie będzie. Da się ją zamontować, ale jej wydajność bedzie prawie zero. Zakończenie rury jako pierwsze wbijane do ziemi powinno mieć stożek. Klin do ułatwiania wbijania i rozsuwania warstw ziemi przed wbijaną rurą.
Adam M.

fist
01-11-2006, 19:42
jutro pojade do castoramy i lookne czy sa takie filtry. Gdzie jeszcze mozna by bylo wziasc jeszcze ten filtr jak nie z castoramy?? bo jezeli tam niebedzie to pojade odrazu gdzie indziej

Edit
A wiec tak w marketach budowlanych ogrodniczych nigdzie tego niema :(:( i nikt niewie jak to zrobic