PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka-jak zerwać płytki



rafgrzeg
01-11-2006, 13:37
Witam wszystkich,
mam taki problem: kupiłem dom (to nie problem :lol: ) i w jednej z łazienek jest ceramika która poprostu nie odpowiada moim gustom i chciałbym ją zmienić, ale na podłodze jest ogrzewanie i tu pojawia się pytanie, czy skuwając płytki podłogowe rozwale całą instalację ogrzewania czy da się to jednak oszczedzić?

Prezo
01-11-2006, 14:31
Nie wiem jakie masz ogrzewanie podłogowe :P - Jeżeli wodne to rury są schowane pod posadzką i skuwając płytki ich nie uszkodzisz a jeżeli elektryczne to w sumie zabardzo nie wiem ale myśle że też nie powinno się nic stać. Tylko musisz delikatnie skuwać :lol:

rafgrzeg
01-11-2006, 14:50
mam elektryczne....

Rezi
01-11-2006, 15:34
przyklej płytki na płytki - nie musisz skuwac

Prezo
01-11-2006, 16:12
przyklej płytki na płytki - nie musisz skuwac
To chyba nie jest za dobry pomysł bo troche mu się poziom podwyższy. Ja jednak radziłbym delikatnie skuwać młoteczkiem i nic nie powinno się uszkodzić - Oczywiście przy odrobinie twojej ostrożności :wink:

ppp.j
01-11-2006, 17:30
5-7mm podwyższenia to nawet tego nie zauważysz. Obawiam się że podczas skuwania przewody mogą ulec zniszczeniu. Jeśli natomiast będziesz zdejmował płytki bardzo delikatnie to powstaną nierówności które trzeba będzie nadłożyć klejem i niewiele zyskasz a roboty, kosztów i niepewności bardzo dużo.

rafgrzeg
01-11-2006, 17:45
to dobry pomysł bo i tak chce obnizyc pomieszczenie bo w tej chwili ma 2,6 m wiec nawet dobrze byłoby podniesc cos....ale pojawia sie pytanie czy kolejna wartswa kleju i plytek nie oslabi ogrzewania?

MARKOG
01-11-2006, 17:53
to dobry pomysł bo i tak chce obnizyc pomieszczenie bo w tej chwili ma 2,6 m wiec nawet dobrze byłoby podniesc cos....ale pojawia sie pytanie czy kolejna wartswa kleju i plytek nie oslabi ogrzewania?

na pewno zwiększy troszke bezwładność - zależy co jest pod spodem czy jakiś izolator czy beton

krzysboron
07-11-2006, 11:55
A jak duza jest Twoja lazienka ? Jezeli kilka metrow2 to :
mata do ogrzewania elektrycznego jest względnie tania, może nie warto się przejmować. Jak sie zniszczy zrobisz nową. ;)