PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki grzejnik elektryczny ?



Duda0
01-11-2006, 17:29
Kilka lat temu zabudowałem taras i powstało dodatkowe całosezonowe pomieszczenie (około 15 m2). Aby ograniczyć bałagan w trakcie prac budowlanych zdecydowałem się to pomieszczenie ogrzewać elektrycznie. Kupiłem dwa elektryczne, tanie jak pamiętam dwa konwektory firmy Welcome po 1500W każdy. Oba mają prymitywną regulację (chyba działa to na zasadzie bimetalu) i żre dużo prądu. Chcę je wymienić na coś wiszącego, z pełną automatyką i oszczędnego. Na to pomieszczenie wystarczy mi chyba jeden grzejnik. Co polecacie ?

piramidon
04-11-2006, 23:25
Jak wiszący grzejnik, to promiennik

uuru
05-11-2010, 10:41
Grzejnikow teraz jest w brod do wyboru i koloru. Ja zdecydowalem sie na konwektorowe glamox, na ktorych kurz mi nie osiadal (kto choc raz czyścil przed swietami ten wie o czym mowie :) ) no i po prosu nie szpecą na ścianie jak inne. Moc i liczbe grzejnikow można sobie dobrać w zależności od miejsca na ścianie albo jeden albo dwa, a sterowanie też albo elektronicznie albo manualnie to jak komu pasuje. Grzeją mi dobrze więc ze spokojem mogę polecić [SPAMER]
Pozdr.

piotrmak
05-11-2010, 11:13
Żre dużo prądu? A podobno można prądem ogrzewać całe domy? Nie chciało Ci się przerabiać istniejącej instalacji wodnej to nie płacz, że żre dużo. Można dać jeden grzejnik, zeżre mniej ale będzie zimniej. Przy elektrycznych gdzie sprawność jest rzędu 100% nie widzę jakichś możliwości zaoszczędzić na prądzie, no chyba, że grzać tylko w II taryfie. Tylko czy to jest opłacalne przy 1-2 grzejnikach jeśli I taryfa jest droższa. To już musisz przeliczyć sobie sam

mirela99
05-11-2010, 12:19
Grzeją mi dobrze więc ze spokojem mogę polecić [SPAMER]
Pozdr.

Wrrr--- to nie dział reklam !

Fabio_UT
11-08-2016, 12:13
Witam
Mam do ogrzania kawalerkę 20 m2. Kubatura 50 m3. Jest na poddaszu, ściany zewnętrzne ocieplone styropianem, zaś na skosach wełna. Po analizie skłaniam się raczej do ogrzewania elektrycznego. Myślę, że powinien wystarczyć 1 grzejnik 2000W. Znalazłem 2, przy których miał znaczenie również design. Czy coś wiecie na temat ich producentów? Czy są godne polecenia?

http://allegro.pl/grzejnik-konwektorowy-szklany-czarny-bialy-2000w-i6270815456.html
http://allegro.pl/klarstein-elektryczny-grzejnik-konwekcyjny-2000w-i5771331773.html

Kasia_MG
09-09-2017, 12:33
Zobacz sobie gazetkę :spam:- mają teraz fajne oferty na grzejniki elektryczne. W naszej apce [moderowano] obejrzyj sobie wszystkie promocje wygodnie, na komórce, bez zbędnego klikania ❤