PDA

Zobacz pełną wersję : porażka życiowa i rozminy na temat hydroforu



7dębów
01-11-2006, 20:55
Witam.
Chciałbym Was zapytać czy dobrze rozumuje działanie hydroforu.
Wiec hydrofor jest połączony ze źrudłem wody (np. studnia odwiercana, studnia kopana) za pomocą rury. Jeden koniec rury tkwi w hydroforze drugi w źrudle wody, nie ma znaczenia ułożenie rur tzn. czy zanim dotra do hydroforu sa spadki, wzniesienia, zakrety, itp. znacznie ma jedynie głębokość źruda (tzn. jego położenie). Po podłączeniu hydroforu zalewamy go wodą, tak aby woda wypełniła hydrofo i rury aż do źrudła. Potem hydrofor zasysa wode (tzn. pompa) do zbiorniak gdzie zbiera się pod ciśnieniem. Woda do sieci wodociągowej domu płynie ze "zbiornika ciśnieniowego".
I teraz pytanka:
1. Czy ujście wody z hydroforu można podłączyć w dowoln miejscu w sieci wodociągowej w domu tzn. czy można podłączyć miedzy zlewem a spłuczka jeśli mamy tam kolanko, czy też może ujście wody z hydroforu musi brać swuj początek przed wszelkimi rozgałęziami sieci wodociągowej domu?
2. Na jakiej głębokości musza leżeć rury aby były po za zasięgiem mrozów ?
3. Gdzie można znaleść tabele zalecjące wielkość zbiornika w stosunku do potrzeb ? Z tego co się orejntuje max wielkość to 100l. i chyba też takiego potrzebuje gdyż hydrofor ma zasilać mały ośrodek wypoczynkowy.
4. Czy dane na temat wydajności studni są gdzies przechowywane, w jakiś księgach ? Problem w tym, że nie mam żadnych dokkuemntów na ten temat i nie wiem jaka jest wydajność posiadanego źrudła.
5. Jak można zabespieczyć się przed następującym problemem: woda w studni wysycha/zamaraz i pompa sie przepala ?

Jeśli jakieś pytanka wydały Wam się smieszne i lajkowe to sorki, ale zaczynam....
Serdeczno pozdro.

ps. pisząc to sprawdzałem lotka i doznałem szoku --- trafilem 5 ..... porazka !!! jednej liczby braklo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Bigbeat
01-11-2006, 20:59
Sorry, że nie na temat, ale potwornie trudno się Ciebie czyta.
Ty tak specjalnie 'u' zamiast 'ó' wszędzie piszesz?

greg5
01-11-2006, 21:26
Jeśli "ó" to pomyślałem o przekrojach rur . "Mały ośrodek wypoczynkowy" zasilisz z trójnika [nie kolanka] pomiędzy spłuczką a zlewem ? przyjemnego kapania całą noc . odpowiednie fi zapewni wydajnośc , dlatego fachowcy podłączają od większych przekroi do mniejszych nigdy odwrotnie :lol:
Obawiam się że , nie znajdziesz wody ani wydajności jeszcze nieistniejącej studni w atlasach ani w internecie ,najlepszy do tego będzie miejscowy spec ,ewentualnie "gościu z wahadełkiem :P "- nic mądrego nie powie ,kasę weżmie ale,poprawi Ci samopoczucie.

Cpt_Q
01-11-2006, 23:37
--- trafilem 5 .....

I tak nieźle, gratulacje. 8546.40PLN piechotą nie chodzi :D
No to teraz Cię stać na miejscowego speca :lol:
(I na słownik ortograficzny - sorry- nie mogłem się powstrzymać ;)