PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to najskuteczniej uszczelnić ?



SławekD
02-11-2006, 10:22
Temat powstał dosłownie wczoraj bo mieliśmy dość silny wiatr.
Okna mamy osadzone coś 5 lat temu, latem były zakładane wewnętrzne parapety z konglomeratu. Ustalenia z montażystą były jasne że miał wsunąć parapet ok 1 cm pod okno. Jak to zrobił to to nie wiem bo widziałem tylko efekt finalny. Na dzień dzisiejszy niemal wszędzie wieje pod oknami :cry: malutką szczelinką ktora jest pomiędzy dolnym profilem okna a parapetem. Ta szczelinka ma cos ok 1-2 mm a potrafi wiać całkiem nieźle a było to najbardziej odczuwalne wczoraj przy wichurze. Njabardziej obawiam się tego że koleś jak wkładał parapet to by ułatwić sobie montaż wyskrobał za dużo pianki ( ale to tylko moje podejrzenia ). Teraz zastanawiam się jak to uszczelnić bo na moje oko nie jestem w stanie tak spłaszczyć rurki od pianki montażowej by dostać sie we wspomnianą szczelinę bo jest ona za mała :cry:
A może to można uszczelnić jakoś z zewnątrz?
Wszystkie sugestje mile widziane

aru
02-11-2006, 10:32
no to chociaż z wentylacją nie masz problemu
a tak na serio - próbuj od zewnątrz, a od środka silikon?

wartownik
02-11-2006, 10:47
Bezbarwny uszczelniacz dekarski :roll:

Robert11
02-11-2006, 11:12
Miałem podobny problem w domu u rodziców i pomogło wciśnięcie silikonu. Ja użyłem sanitarnego bo akurat taki miałem pod ręką ale myślę, że spokojnie można dać zwykły.

SławekD
02-11-2006, 11:31
Tylko mnie zastanawia jedno, skoro wieje do środka to musi gdzieś wlatywać, najprawdopodobniej pod parapetem i teraz gdzie to lepiej odizolować od zewnątrz czy wewnątrz :roll:

26kW
02-11-2006, 12:17
No coż wydaje mi się że ktoś pożałował pianki.
Ja sam obstawiłem pierwszy raz okno i nic nie wieje.

Od zewnątrz: silikon wokół okna , uszczelniacz dekarski pomiędzy oknem a parapetem - parapet schowany oczywiście pod 1 rowek profilu dolnego okna.

Od wewnatrz: gotowe paski twardego styropianu przyklejone na gipsie + dodatkowo silikon akrylowy na łączeniu szpaleta-styro-okno, na dole wykorzystałem stary parapet uszczelniony profilem styro (gips) + silikon.

pozdrawiam

PrzemoBDG
02-11-2006, 13:30
Akryl. Elastyczny więc nada się do wypełnienia szczelin pomiędzy parapetem a oknem, które to mają inną sztywność i inaczej pracują. Niestety samemu jeszcze tego nie wykonałem (na szczęście mam tylko minimalne szczeliny irytujące pod kątem wizualnym bez dodatkowego nawiewu) i nie wiem jak to tam wcisnąć...

SławekD
02-11-2006, 13:38
Wcisnąć to jedno a estetycznie obrobić to drugie. Ale z dwojga złego chyba lepszy akryl niż silikon pod względem obróbczym :roll: a od zewnątrz pod parapetem silkon albo uszczelniacz dekardki.
Dzięki wielki za wszystkie sugestie :wink:

26kW
02-11-2006, 13:45
Wcisnąć to jedno a estetycznie obrobić to drugie. Ale z dwojga złego chyba lepszy akryl niż silikon pod względem obróbczym :roll: a od zewnątrz pod parapetem silkon albo uszczelniacz dekardki.
Dzięki wielki za wszystkie sugestie :wink:

Oczywiście użyłem silikon akrylowy . Radze od razu usunąć nadmiar silikonu mokrą szmatką bo potem bedzie troche zabawy wykończeniem.

SławekD
03-11-2006, 08:18
Mokrą szmatką 8) :roll:
Kurcze pierwsze słyszę.
Osobiście silikonem robiłem tylko raz umywalkę i muszlę wc i nadmiar zbierałem palcem i potem gładziłem ludwikiem :roll: a o mokrym szmiacie nie słyszałem.

26kW
03-11-2006, 14:49
Ludwik, palec, mydło , cokolwiek by usunąć nadmiar silikonu.

SławekD
06-11-2006, 08:08
Właśnie sprawdziłem parapet od zewnątrz i jest bardzo ładnie przyklejony do styropianu i dodatkowo szczelinka zaklejona silikonem, czyli tamtędy nie ma prawa wlatywac. Pozostają albo otwory w profilu do odprowadzenia wody albo pomiędzy parapetem a oknem. Niestety w tej sytuacji pozostaje mi tylko zaklajenie szczeliny od wewnątrz silikonem lub akrylem. Wolę akryl bo łatwiejszy do ściągania nadmiaru.