PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z lekkim spadem



WODE
02-11-2006, 22:14
Witam, jestem w trakcie nabywania działki, która ma lekki spad. Różnica wynosi pomiędzy jednym jej bokiem, a drugim około 1 metra. Przed rozpoczeciem budowy chcę ją wyrównac, zastanawiam się tylko, czy zrobić to poprzez zakup ziemi i podniesienie niższego boku, czy też ściąc (wybrać) ziemie z wyższego boku. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie? Bedę wdzięczny za poradę.

zarluk
02-11-2006, 22:31
Mam taka sama dzialke....tylko w gore! Postanowilem wyrownac teren ale juz po zakonczeniu stanu surowego i nadsypalem ziemie w nizej polozonej stronie. U mnie jest oki.... sasiad ponizej sufity ma na wysokosci moich podlog bo sie wkopywal.....Poza tym duzo zalezy od tego z ktorej strony biegnie dojazd do dzialki, z ktorej strony masz garaz i ewentualnie wejscie czy taras...ja polecam nadsypywanie!

Ziarutek
03-11-2006, 07:53
Witam,

ja , przynajmniej do zakonczenia stanu surowego nic bym nie rownał.
Twoj spadek na działce moze byc bardzo przydatny przy rozprowadzeniu np: kanalizacji (szambo) , POŚ, i innych inwestycji.
Dodatkowo skoro jest to naturalny spadek terenu , sprawdz czy po deszczach lub wiosną nie plynie tamtedy woda, bo teraz wyrownasz a na wiosne w ktoryms miejscu zrobisz sobie bagno i trzeba bedzie robic drenaż.
Mysle ze masz duzo czasu na podjecie decyzji bo wyrownac zawsze mozesz.

Pozdrawiam

wiolasz
03-11-2006, 07:55
dzięki za podpowiedzi bo ja też mam działkę ze spadkiem :D

ms.
03-11-2006, 08:06
Posłuchaj Ziarutka. Obserwuj co się będzie działo wiosną i nie podejmuj pochopnie decyzji "równać". Jeśli od wyższej strony też jest działka, po wybraniu ziemi będziesz niżej od sąsiada i jego teren będzie "spływał" do Ciebie przy każdej ulewie.

Damro
03-11-2006, 08:24
A ja mam działkę równą :cry: i jak zacznę zajmować się ogrodem to będę robić różne poziomy,dla niektórych to marzenie mieć tak nie równą działkę,nie podobają mi się takie pasy startowe :o czy lądowiska dla samolotów :o :P
Pozdrawiam Damro

CuoreRosso
03-11-2006, 10:06
Działka z lekkim nachyleniem ku południowej stronie to ideał.

PawEla
03-11-2006, 10:26
a może garaż pod domem? częsciowo wykorzystasz spadek, ja w swoim projekcie tak zrobiłem, a różnica terenu pod domem mam 1,5 metra.