PDA

Zobacz pełną wersję : jak pomalowac sciany na styku sufit sciana



mk3
03-11-2006, 04:53
witam chcialbym sie dowiedziec od was jak wy pomalowalicsie styk sufitu ze sciana ja chcialbym pomalowac przy suficie okolo 5 cm pasek takim samym kolorem jak sufit jak to zrobic zeby było ladnie i prosto, wiem że przy zastosowaniu tasmy malarskiej samoprzylepnej istnieje mozliwosc oderwaniafarby a nawet tynku.

pirat
03-11-2006, 06:54
Robiłem dokładnie tak jak opisujesz i martwisz się że będzie sie odklejać farba czy odpadac tynk. Nic takiego u mnie sie nie stało. Bardzo duzo zalezy od podłoża jak dobrze zagruntowane, dobra farba nic nie ma prawa się odklejać, łuszczyć itd. Wpierw gruntowałem całe pomieszczenia, później malowałem sufit na gotowo po kolei w pomieszczeniach, i wróciłem do malowania ścian w pierwszym pomieszczeniu. Naklejałem tasmę malarską na sufit (dwa paski tasma 4cm szeroka) tak by podczas malowania wałkiem swobodnie dojechać sobie nim do samej góry i nie martwić się by wjechać na sufit. następnie dałem 3 cm pasek tasmy na styku sciany i sufitu. Wałkiem na teleskopie malowałem sobie sciane od góry do dołu nie martwiąc sie o sufit. Po malowaniu nie ściągałem taśm odrazu na drugi dzień dopiero tak by farba dobrze przeschła. wszystko pięknie schodziło, nic sie nie przyklejało, tynk i farba została na swoim miejscu, a kolor sufitu "przenika" 3 cm na scianę. Powodzenia !