PDA

Zobacz pełną wersję : śnieg na folii



03-11-2006, 06:49
Witam,
Mam dach kryty dachówką betonową IBF. Chciałem jeszcze w tym sezonie ocieplić poddasze wełną mineralną. Po ostatnim ataku zimy, gdzie wiatr nawiał mi kupę śniegu pod dachówki, trochę mnie przeraża co się może dziać z folią, na której ten śnieg się zebrał i zaczął topnieć. Nie twierdzę że mam idealnie ułożoną dachówkę, poza tym jestem świadomy że norma przewiduje nawiewanie drobnego śniegu pod dachówkę betonową. Nie wiem co z tym dalej robić? Czy folię po iluś takich sezonach szlag trafi?

chrom`ek

Heath
03-11-2006, 07:07
Pod dachówki zawsze nawieje a folia jest od tego żeby śnieg po niej spływał czyli wszystko w normie.

ksieciu
03-11-2006, 07:08
Nie jestem fachowcem w dzidzinie układania dachu ale widziałam mnostwo budów na których w zime kryto dachy dachówką i blachą i nie przeszkadzał śnieg. Myśle ze śnieg stopnieje i spłynie z folii a nie będzie tam sobie zimował :wink: Przecież połać dachowa jest pod kątem minim 25st.

03-11-2006, 08:29
A ile taka folia może wytrzymać. Czy już mam latać po dachu i szukać miejsc, gdzie dachówki nie leżą dokładnie? Teraz to śnieg na dachu się przytopił i zatkał wszelkie szpary, czyli problem chwilowo z głowy.

chrom`ek

Heath
03-11-2006, 09:01
Toć mówię że folia od tego jest żeby woda po niej spływała. Jezeli się boisz o folię to sprawdź zakres temperatur i okres gwaranacji (Tyvek daje np. 30 lat). Martw się jeżeli masz śnieg pod folią a nie jak na folii.

03-11-2006, 09:16
toś mnie pocieszył, część kamieni spadła z serca. Wczoraj na budowie to aż mi się odechciało pracować jak to wszystko zobaczyłem...

pozdrawiam

chrom`ek

benyś
03-11-2006, 15:26
No widzisz jak byś zrobił pełne deskowanie to nawet byś tego nie zauważył a tak to stan przedzawałowy :lol: jaki wniosek tylko folia - fola najlepsza jest !

Maniu
24-01-2007, 20:34
Witam. Czy ktoś wie może, czy brak podbitki ma wpływ na ilośc zasysanego śniegu??

Andrzej Wilhelmi
25-01-2007, 12:40
Nie ma, ale ma wpływ na żywotność folii! Jak nie będziesz zakrywał to z tej folii nici. Pozdrawiam.

WanKon
27-01-2007, 20:31
Mam ROBENA i po ostatnich śniegach kupę śniegu pod dachówką. Folia COROTOP STRONG gr.140, też byłem w szoku jak to zobaczyłem. Mam teraz tylko nadzieję że nie będe za dwa lata deskował, a folia spełni rolę

A Wilhelmi co sądzisz o tej folii?

vanderbobo
27-01-2007, 21:17
też mam śnieg pod dachówka, ale na szczęście mam dach deskowany i kryty papą tak więc niczym sie nie martwię :D :D

Andrzej Wilhelmi
28-01-2007, 09:04
Mam ROBENA i po ostatnich śniegach kupę śniegu pod dachówką. Folia COROTOP STRONG gr.140, też byłem w szoku jak to zobaczyłem. Mam teraz tylko nadzieję że nie będe za dwa lata deskował, a folia spełni rolę

A Wilhelmi co sądzisz o tej folii?

Nie jest to zła folia i z pewnością śnieg jej nic nie zrobi. Właśnie po to jest folia aby chroniła dom przed nawiewanym śniegiem.
Osobiście nie jestem zwolennikiem folii gdyż jej żywotność nie dorównuje dachówkom więc za jakieś 30~40 lat remont dachu będzie konieczny. Należy być jednak dobrej myśli. Pozdrawiam.

Edybre
28-01-2007, 10:34
vanderbobo - jak stwierdziłeś, że masz śnieg pod dachówką skoro masz pełne deskowanie?

slawwoj
28-01-2007, 11:44
Nie ma, ale ma wpływ na żywotność folii! Jak nie będziesz zakrywał to z tej folii nici. Pozdrawiam.

A dlaczego ?

demex
28-01-2007, 18:38
Osobiście nie jestem zwolennikiem folii gdyż jej żywotność nie dorównuje dachówkom więc za jakieś 30~40 lat remont dachu będzie konieczny. Należy być jednak dobrej myśli. Pozdrawiam.
No to przy okazji wymienisz niektóre elementy konstrukcji drewnianej bo po 40 latach na pewno będzie fragmentami do naprawy.

Andrzej Wilhelmi
29-01-2007, 21:24
Konstrukcja drewniana wentylowana bez żadnego problemu wytrzyma 60~80 lat a pewnie i dłużej. A co do folii brak podbitki lub ocieplenia na poddaszu użytkowym naraża folię na działanie promieni ultrafioletowych a co się ztym wiąże jej degradację. To samo zjawisko wystąpi w okolicach wyłazu dachowego na nieużytkowym poddaszu a dokładnie vis a vis wyłazu. Pozdrawiam.

zakros74
29-01-2007, 21:54
U mojego znajomego dach po śnieżycach przeciekał. Ma folie bez desek. Nie może sobie wybaczyć, że nie deskował a to dopiero pierwsza zima nowego domu. Dekarz nie dawał mu gwarancji że folia wystarczy no i stało się. Nie wiem jakiego producenta folię kupował, podobno jakaś polecana przez Braasa. Być może jakieś błędy wykonawcze lub słaba folia. Ja też miałem ten dylemat, deskować czy nie. I wiem już na pewno, że będzie pełne deskowanie z papą. W tym przypadku nie oszczędzam !

vanderbobo
30-01-2007, 15:55
vanderbobo - jak stwierdziłeś, że masz śnieg pod dachówką skoro masz pełne deskowanie?

bardzo prosto, mam okna dachowe a nie mam jeszcze obróbki z płyt G-K i widze co jest między dachówką a papą

Andrzej Wilhelmi
30-01-2007, 20:33
U mojego znajomego dach po śnieżycach przeciekał. Ma folie bez desek. Nie może sobie wybaczyć, że nie deskował a to dopiero pierwsza zima nowego domu. Dekarz nie dawał mu gwarancji że folia wystarczy no i stało się. Nie wiem jakiego producenta folię kupował, podobno jakaś polecana przez Braasa. Być może jakieś błędy wykonawcze lub słaba folia. Ja też miałem ten dylemat, deskować czy nie. I wiem już na pewno, że będzie pełne deskowanie z papą. W tym przypadku nie oszczędzam !

Z całą pewnością nie jest to wina folii tylko wykonawstwa. Zadaniem folii jest ochrona połaci dachu przed przedostawaniem się śniegu i deszczu do warstwy ocieplenia. Dekarz miał miałkie pojęcie o swoim fachu i dlatego nie dał gwarancji, no chyba że dach miał mniej niż 18*. Pozdrawiam.

macio
31-01-2007, 00:29
Witam

Takie pytanko:
Mam zrobione obróbki kominów z dwóch części, jedna zmontowana do konstrukcji, druga zachodząca na pierwszą jest zamontowana do komina. Mam dachówkę z folią pod nią i zauważyłem, że folia przy kominie, która była wsunięta pod obróbkę, przez ostatnie wichury miejscami wysunęła się. Generalnie nie zauważyłem przecieków, ale czy ona nie powinna być jakoś porządniej zamocowana? jeżeli to błąd to będę wzywał wykonawcę żeby poprawił, chyba, że można to jakoś szybko i prosto samemu zrobić.

pozdrawiam

jabko
31-01-2007, 05:35
Mam Robena plus i też miałem śnieg przy dachówkach wentylacyjnych (bez zamontowanych jeszcze siatek).
Teraz juznie mam więc chyba spłynął :lol:

Heath
31-01-2007, 07:28
Mam Robena plus i też miałem śnieg przy dachówkach wentylacyjnych (bez zamontowanych jeszcze siatek).
Teraz juznie mam więc chyba spłynął :lol:

To są jakieś siatki do dachówek wentylacyjnych? Są w zestawie z dachówkami czy robi się je samemu?
U mnie też nawiało przez wentylacyjne.

Peteros
31-01-2007, 07:55
Te siatki są raczej przeciw owadom. Śnieg raczej i tak wwieje...

jabko
31-01-2007, 07:56
Tak
Metalowe kratki.

Mi dali na składzie gratis do dachówek.
Z tym że na początku nie wiedzieli jaka kratka idzie do tej dużej dachówki roben plus. Później doszli do tego że idą dwie standartowe od małej dachówki .
Ale jak mi je dali to dach juzbył skończony i ich nie wsadziłem na razie.
Ale mam :lol:

Andrzej Wilhelmi
31-01-2007, 10:59
Witam

Takie pytanko:
Mam zrobione obróbki kominów z dwóch części, jedna zmontowana do konstrukcji, druga zachodząca na pierwszą jest zamontowana do komina. Mam dachówkę z folią pod nią i zauważyłem, że folia przy kominie, która była wsunięta pod obróbkę, przez ostatnie wichury miejscami wysunęła się. Generalnie nie zauważyłem przecieków, ale czy ona nie powinna być jakoś porządniej zamocowana? jeżeli to błąd to będę wzywał wykonawcę żeby poprawił, chyba, że można to jakoś szybko i prosto samemu zrobić.

pozdrawiam

Samemu nic nie majstruj bo stracisz gwarancję. Folia powinna być tak zamocowana aby nie wysuwała się z pod obróbek. Pozdrawiam.