PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie ocieplonego poddasza



lajkonikk
03-11-2006, 10:01
Mam zrobione poddasza z pluty k-g ocieplone to jest wełna gr 15cm.Jednak robota jest chyba spartaczona poniewaz cieplo ucieka.Podpowiedziano mi aby położyć na tych płytach k-g cienki styropian od strony pokoi ,czyli wewnątrz.Pytanie;
czym przykleić ten styropian /2cm/ do płyt?
i drugie :
wiem ,że nie wolno ocieplać od wewnątrz ale po drugiej stronie ścianki k-g swobonie hula wiatr.
Prosze o porady

am00
03-11-2006, 11:50
Nie wiem jak masz zrobić, ale mogę napisać jak jest u mnie na skosach. Wełnę 15cm międzykrokwiowo podbiłem od spodu styropianem 5cm. Styropian z felcem przybiłem gwoździami do krokwi. Tak mieszkałem jedno lato. Po roku dałem na to poziomy ruszt drewniany o przekroju 3cmx3cm, przymocowany przez styropian też do krokwii i obwiedniowo do ścian, a do rusztu przymocowałem pionowo boazerię panelową. Na razie się sprawdza.
Od strony teoretycznej jest też dobrze. Styropian działa jako opóźniacz pary. Nie ma powodów by para kondensowałą akurat na granicy z wełną. Dopuszcza się izolację paroszczelną wewnątrz ocieplenia np. 15cm wełny, izolacja i 5cm wełny, to standard np. na Słowacji. Wojciech Nitka (ekspert od szkieletowców) też pisał, że tak można.

Sp5es
04-11-2006, 05:45
Można przykleić klasycznie na klej do ocieplen, na płycie G-K pójdzie łatwo,"na grzebień" packą zębatą, potem zrobić warstwę zbrojącą jakieś 4 mm - nie ma konieczności nakładania tynku fakturowego.