PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to mozliwe?Kociołek Junkersa,zasobnik innej firmy



płebla
03-11-2006, 12:02
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy prawdą jest że jeśli kupię kociołek Junkersa ,a zasobnik jakiś inny może polskiej firmy, to nie dostanę gwarancji na piec ani zasobnik.
Trochę to jest dziwne ale taką otrzymałam informację od sprzedającego. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
Płebla

płebla
03-11-2006, 20:29
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy prawdą jest że jeśli kupię kociołek Junkersa ,a zasobnik jakiś inny może polskiej firmy, to nie dostanę gwarancji na piec ani zasobnik.
Trochę to jest dziwne ale taką otrzymałam informację od sprzedającego. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
Płebla
Czy faktycznie tak jest ,czy moze pytanie dziwne. :roll: :roll: :roll:
Płebla

Prezo
03-11-2006, 20:47
To jest nie możliwe - piec to jest piec i na to masz osobną gwarancję a zasobnik jaki kupisz to już tylko jest twój problem. Z tego sprzedawcy to jest niezły cwaniak - pewnie mają dużo więcej zarobku z orginalnego zasobnika Junkersa niż z zasobnika innej firmy. Polecam zmienić sklep :P

Mały
04-11-2006, 09:42
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy prawdą jest że jeśli kupię kociołek Junkersa ,a zasobnik jakiś inny może polskiej firmy, to nie dostanę gwarancji na piec ani zasobnik.
Trochę to jest dziwne ale taką otrzymałam informację od sprzedającego. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
Płebla
Z jednej strony bzdura, ale z drugiej Junkers jest dość specyficznym serwisem...

grzegorzleg
04-11-2006, 10:16
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy prawdą jest że jeśli kupię kociołek Junkersa ,a zasobnik jakiś inny może polskiej firmy, to nie dostanę gwarancji na piec ani zasobnik.
Trochę to jest dziwne ale taką otrzymałam informację od sprzedającego. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
Płebla
Z jednej strony bzdura, ale z drugiej Junkers jest dość specyficznym serwisem...
Dlatego nie wybrałem Junkersa
Poinformowano mnie, że zasobnik innego producenta może miec wpływ na uznanie gwarancji kotła gdybym musiał z niej korzystać

płebla
04-11-2006, 13:06
To jest nie możliwe - piec to jest piec i na to masz osobną gwarancję a zasobnik jaki kupisz to już tylko jest twój problem. Z tego sprzedawcy to jest niezły cwaniak - pewnie mają dużo więcej zarobku z orginalnego zasobnika Junkersa niż z zasobnika innej firmy. Polecam zmienić sklep :P
Witam.
Tak tez myslalam,oczywiscie ze sprzedawca chce mi sprzedac tzw.komplet ktory kosztuje kilkaset moze nawet 1.200 zł a moze wiecej.
A ja nie ukrywam ze finanse mam ograniczone wiec rozpatruje rozne opcje.
DZIEKI za odp.
Płebla

płebla
04-11-2006, 13:11
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy prawdą jest że jeśli kupię kociołek Junkersa ,a zasobnik jakiś inny może polskiej firmy, to nie dostanę gwarancji na piec ani zasobnik.
Trochę to jest dziwne ale taką otrzymałam informację od sprzedającego. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam
Płebla
Z jednej strony bzdura, ale z drugiej Junkers jest dość specyficznym serwisem...
O widze, ze musze sie bardziej zastanowic nad wyborem firmy.
PZDR
Płebla

tuzin
04-11-2006, 18:37
Witam.

Panowie inwestorzy zastanówcie sie czy warto tak kombinować. Nie da sie za 5000 kupic nowego mercedesa. Jezeli inwestor chce tk bardzo zaoszczedzic na kotłowni to proponuje kupic jakis tanszy kocioł w pakiecie promocyjnym. Jezeli zas Was stac na cos lepszego to proponuje Vaillanta. Takie kombinowanie do niczego dobrego nie prowadzi. Kocioł taki zasobnik taki.........zaoszczedzin możecie na armaturze na kotłowni nie proponowałbym. Tak na marginesie to wszystko można podpiąć do instalacji wszystko to znaczy prawie kazde urzadzenie.........................

Pozdrawiam

Prezo
04-11-2006, 19:02
Witam.

Panowie inwestorzy zastanówcie sie czy warto tak kombinować. Nie da sie za 5000 kupic nowego mercedesa. Jezeli inwestor chce tk bardzo zaoszczedzic na kotłowni to proponuje kupic jakis tanszy kocioł w pakiecie promocyjnym. Jezeli zas Was stac na cos lepszego to proponuje Vaillanta. Takie kombinowanie do niczego dobrego nie prowadzi. Kocioł taki zasobnik taki.........zaoszczedzin możecie na armaturze na kotłowni nie proponowałbym. Tak na marginesie to wszystko można podpiąć do instalacji wszystko to znaczy prawie kazde urzadzenie.........................

Pozdrawiam
Nie rozumiem o co ci chodzi :-? Chyba troszke nie jesteś w temacie tzn. nie pracujesz w tej branży Gościu chce sobie kupić dobry piec i jest wszystko ok - ma tyle pieniędzy to niech kupuje bo warto zainwestować w Junkersa. Ale czy warto kupować też zasobnik Junkersa skoro jest duuużo droższy od innego odpowiednika typu Biawar, Galmet. Nie wiem jak długo wytrzyma zasobnik Junkersa ani zasobnik Galmetu czy Biawaru ale podejrzewam, że różnica może być niewielka albo wcale jej nie będzie. A gwarancji nie traci się napewno bo ja takich zestawów już zamontowałem kilkanaście i wiem co mówie :) Orginalne zasobniki wyglądają estetyczniej od tych innych firm i są troche zgrabniejsze a co do izolacji to oba są zaizolowane w ten sam sposób. Więc niech gościu decyduje :)

Mały
04-11-2006, 20:10
Witam.

Panowie inwestorzy zastanówcie sie czy warto tak kombinować. Nie da sie za 5000 kupic nowego mercedesa. Jezeli inwestor chce tk bardzo zaoszczedzic na kotłowni to proponuje kupic jakis tanszy kocioł w pakiecie promocyjnym. Jezeli zas Was stac na cos lepszego to proponuje Vaillanta. Takie kombinowanie do niczego dobrego nie prowadzi. Kocioł taki zasobnik taki.........zaoszczedzin możecie na armaturze na kotłowni nie proponowałbym. Tak na marginesie to wszystko można podpiąć do instalacji wszystko to znaczy prawie kazde urzadzenie.........................

Pozdrawiam
Hmmm... a jak myślisz czy da się kupić zestaw Viessmanna za tą kwotę? Brutto? Choćby WH1B... a zasobnik np Biawar Mega włącznie z grzałką elektryczną.

ewoo
05-11-2006, 23:30
można bez żadnych problemów zastosować Junkersa i inny zasobnik jeśli ktoś mówi inaczej to nie ma na ten temat wiedzy. Zamontowałem około 10 sztuk Junkersów głównie Euroline w zestawie z Galmetem i NIGDY serwisanci przy odpaleniu nawet nie wspomnieli że coś jest nie tak. Ważne tylko aby dobrać moc wężownicy do mocy kotła i tyle. I cieszyć się że w kieszeni "sporo" zostało bo ceny katalogowe oryginału to od 2600 zł w górę brutto. A ktoś co pisał wcześniej o Vaillancie to też coś wymyśla bo w Vaillancie zasobniki wcale nie są wiele tańsze a w mojej praktyce też mam kilka zestawów Vaillant + Galmet i z serwisem tak samo czyli zero problemów. Serwisantów mam z Krakowa a wydaje mi się że w innych miastach serwis działa na tych samych zasadach.

tuzin
08-11-2006, 18:49
Witam.

Tak sie składa drogi kolego, ze jestem z branży i mam pojecie o tym co pisze. Nie twierdze, że klient straci gwarancje, oraz, że nie można podpiac kotła jednej firmy pod zasobnik drugiej................Widziałem jednak zasobniki Galmeta poroku użytkowania w tragicznym stanie..................Jeżeli zaś chodzi o Junkersa to mam swoje zdanie o tej marce.


Pozdrwiam

Prezo
08-11-2006, 19:51
Witam.

Widziałem jednak zasobniki Galmeta poroku użytkowania w tragicznym stanie...............Pozdrwiam
Całkiem możliwe - tylko że zamiast wody były w nim ścieki :P Ja tych zasobników się troche już naoglądałem i mam pojęcie na ten temat więc akurat mnie nie przekonasz :lol:

Mały
08-11-2006, 20:53
Co do zasobników należy zwrócić uwagę na WYMIANE ANODY MAGNEZOWEJ po roku użytkowania (chyba, że ktoś ma tytanową). A nie spotkałem się z klientem który by coś takiego kiedykolwiek robił...

ewoo
09-11-2006, 08:24
Witam.

Tak sie składa drogi kolego, ze jestem z branży i mam pojecie o tym co pisze. Nie twierdze, że klient straci gwarancje, oraz, że nie można podpiac kotła jednej firmy pod zasobnik drugiej................Widziałem jednak zasobniki Galmeta poroku użytkowania w tragicznym stanie..................Jeżeli zaś chodzi o Junkersa to mam swoje zdanie o tej marce.


Pozdrwiam

OK zgodzę się z tobą że junkers to napewno inna jakość niż Galmet ale na tym forum płebla pytał czy można zastosować tańszy zasobnik bo w sklepie powiedzieli mu że nie. Co do jakości Galmetów to każdy ma swoje zdanie jeśli piszesz o tragicznym stanie po roku to coś jest nie tak, i wcale może to nie być wina producenta. Mały pisze że nie spotkał się z przypadkiem żeby klient pamiętał o wymianie anody i to prawda ja po zamontowaniu ostrzegam każdego o konieczności wymiany anody pomiędzy 12 a 18 m-cy i co i tyle że jak spotkałem wielokrotnie któregoś z moich klientów to pytam jak działa instalacja czy wszystko w porządku i pytam o anodę i jak się okazuje to NIKT nie pamięta o tym żeby ją wymienić a przecież jest to warunek gwarancji na zbiornik. Pisałem wcześniej że jestem także bezwzględnym przeciwnikiem montażu kotłów węglowych w układach zamkniętych mimo że ktoś uważa że jeśli układ dobrze zabezpieczony to może być. A właśnie że nie może być bo użytkownicy nagminne zapominają że mają coś takiego jak zawór bezpieczeństwa w układzie i dla poprawnego jego działania należy co pewien czas sprawdzić jego działanie. Wracajac do anody to wymieniałem po roku użytkowania i zdarzało się że raz wyglądała jak prawie nowa a innym razem to zostawała tylko śruba którą anoda jest przykręcona. Nie wie czy to od wody czy może od temperatury, ale w większości przypadków mimo dużych odprysków emalii nie było śladów korozji. ale jak mówi powiedzenie " jak się dba tak się ma". Jak się zadba to nawet i galmet po roku nie będzie w tragicznym stanie Pozdrawiam

tuzin
09-11-2006, 18:54
Witam.

Jeżeli chodzi o krótką i zwiezła odpowiedz n temat czy można................to tak można.

Pozdrawiam

Mały
09-11-2006, 19:01
Witam.

Jeżeli chodzi o krótką i zwiezła odpowiedz n temat czy można................to tak można.

Pozdrawiam
Temat do dość zamkniętego kręgu serwisantów Junkersa...

tuzin
10-11-2006, 18:38
Witam.

Mały serwisujesz Junkersa? :D

Mały
10-11-2006, 18:40
Witam.

Mały serwisujesz Junkersa? :D
Nie.