PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie temperaturą podłogówki???



araman
03-11-2006, 12:35
W jaki sposób macie rozwiązane sterowanie temperaturą wody zasilającej ogrzewanie podłogowe?
Ja u siebie mam zamontowaną taką pompe Grundfosa która ma za zadanie mieszać wodę i podawać o odpowiedniej temperaturze, ale rozwiązanie to jest do bani a to z winy pompy która ma bardzo wąski zakres regulacji. Ma takie pokrętło którym ustala się zakres temperatur ale co z tego kiedy niewielki ruch tym pokrętłem powoduje znaczne zmiany temperatury wody zasilającej lub całkowite zamknięcie. Używałem mało podłogówek i okres gwarancji już minął. Teraz proponują mi rozwiązanie z zaworem trójdrożnym z jakąś kapilarą i elektrozaworem ale nie wiem czy to się sprawdzi. Do podłogówek mam oddzielny obwód zasilany bezpośrednio z pieca. Będe wdzięczny za rady

SławekD
03-11-2006, 13:16
Czyli masz dwa wyjścia albo zrobić to na mieszaczu ( w skrucie: pompa czujnik temp. podłączony do sterownika, rozdzielacz i zawór trójdrogowy) albo zrobić to na RTL'u ale wówczas jeden układ nie powinien przekraczać 15m 2.

araman
03-11-2006, 14:22
Myśle że to co mi proponują to jest twoje pierwsze rozwiązanie drugie nie wchodzi w grę bo mam dużo więcej podłogówki. Możesz dodać jakieś szczegóły może jakiś schemat.

araman
04-11-2006, 11:41
Podniosę temat wyżej bo jest dla mnie ważny może ktoś jeszcze coś doradzi.

grzegorzleg
04-11-2006, 12:09
Poszukaj w wyszukiwarce, ana początek np.
http://www.insbud.net/shop_01/product_info.php?products_id=50

araman
05-11-2006, 16:48
Wielkie dzięki. Zawsze mogę na was liczyć. Szukam teraz gdzie to kupić. i do roboty

araman
05-11-2006, 17:08
Pewnie jak kupie to bede miał problem jak do tego wszystkiego połaczyć dwa sterowniki od podłogówki no iten czujnik od zaworu aby nie wybuchło ale to za jakiś czas