PDA

Zobacz pełną wersję : pompy cieplne, kolektory sloneczne- szukam porady, pomocy...



m_ski12
03-11-2006, 13:51
Witam, chce zalozyc u siebie w domu instalecje grzewcza, ze zrodla geotermalnego tzw, pompe ciepla.


Czy ktos z Was mial z tym stycznosc, a moze sam posiada takowa instalacje w domu?


Prosze o materialy, porady na temat tego zrodla energii (pomp, instalacji itd.), jak i sposoby dosinansowania, kryteria jakie trzeba spelniac, aby dostac dofinansowanie na inwestycje. Skad mozna takie dofinansowanie uzyskac?

Prosze nie odsylac mnie do wujka google, bo szukalem troche, ale napewno znajda sie tu ludzie biegli w temacie i powiedza mi wiecej niz z jednej czy dwochg ston.
Ludzie ktorzy to juz "przeszli" i powiedza ze swoejgo doswiadczenia co i jak.

Pozdrawiam i dziekuje.


PS. Mam jescze pytanie jw.odnoscie kolektorow slonecznych.

Nonez
03-11-2006, 16:39
Na temat pomp ciepła wypisano na forum wiele opini. Akurat to nie jest dobre miejsce na zadawanie pytań na ten temat. :evil: W nagłówku forum jest zakładka "Szukaj", wpisz w niej "pompa ciepła" a wtedy zaobaczysz ile jest na ten temat informacji.

Narka

Ulkaszpulka
13-11-2006, 17:37
Najfajniejsi są tacy pouczacze jak nade mną 8) Każdemu pokażą gdzie jego miejsce :lol: :roll: :wink:
Ja pompy raczej nie założę, ale dowiadywałam się tu i tam i wyciągnęłam jeden wniosek: mimo, że eksploatacja jest tania, to koszt zakupu zwróci mi się za lata świetlne (oczywiście zależy w stosunku do jakiego paliwa). Poza tym przymus montażu ogrzewania podłogowego mi nie odpowiada - nie lubię go z wielu powodów, nie będę przynudzać.
A plusem na pewno jest zachowanie proekologiczne :D