PDA

Zobacz pełną wersję : mokra dzialka-kupić?



tamcia
03-11-2006, 17:16
Mam okazję kupić dzialkę w fajnym miejscu niestety na bardzo podmoklym terenie.Czy koszty budowy będą dużo wyższe?

bladyy78
03-11-2006, 17:30
Koszty napewno beda wieksze najlepiej zrobic badanie gruntu.

Wosto
03-11-2006, 17:35
Trochę tego już było ...
Zobacz choćby to: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84515&highlight=woda+dzia%B3ce
lub to: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=83869&highlight=woda+dzia%B3ce

aneta123
03-11-2006, 18:10
Jeśli to teren bardzo podmokły to chyba nie jest najlepszy pomysł z kupnem tej działki, poza innymi aspektami sprawy, przed domem wiosną, po roztopach będzie jezioro.

inwestor
03-11-2006, 18:23
Jak jest mokro to robisz bez fundamentu tylko na płycie fundamentowej. Oczywiście bez piwnicy. Nie masz problemu z podlewaniem roślin, brakiem wody w studni itp. Niestety odrazu musisz wykonać chodniki i podjazdy. Czy będzie drożej ??? Myślę że niewiele albo tyle samo. Zależy od powierzchni budynku.
Napisz jeszcze co to znaczy teren bardzo podmokły ?. Bo jak naprawdę bardzo podmokły to bedziesz musiała nawieźć sporo ziemi i podnieśc poziom terenu. A wtedy będzie sporo drożej.
Pozdrawiam

jabko
03-11-2006, 19:43
inwestor uratował honor forum :lol:

Jeśli tylko mozesz wykopać rowy i będzie gdzie odprowadzić z nich wodę to już jest git.
A koszty ??
Możesz odjąć od kosztów budowy wodę bo będzie z własnej studzienki czyli dziury wykopanej przez koparkę :lol:

Acent
03-11-2006, 19:45
I na Mazury nie musisz jechać...

JackD
03-11-2006, 19:46
a co rozumiesz pod pojeciem mokra działka??
jak teren ukształtowany? czy działek jest zagłębiona i spływa woda z okolicy?? moze blisko jakis zbiornik wodny??
bo to lato suche, to co bedzie w mokre pory roku??
no chyba, że wystarczy pogrzebac łopatą i sama woda bedzie odpływac...
może jakieś zdjęcia??
podejdż w okolicy bliskiej do jakieś studni zobacz poziom wody?

Charlie
03-11-2006, 19:50
...ja bym nie kupił - jeszcze tyle forsy i nerwów inwestować w dom. Kto to kupi kiedyś ? Na starość lumbago czy inna "franca" i pełno komarów co roku ? eee daj sobie na luz - tyle jest fajnych miejsc na tej planecie :lol:

rusek007
03-11-2006, 20:25
Co Ty Shrek jesteś, że na mokradłach chcesz mieszkać?
:D :D :D

tamcia
03-11-2006, 21:32
problem w tym że u nas wiekszoœć dzialek jest na podmoklych terenach.Trzymajcie kciuki będe jednak szukać czegoœ lepszego..

tamcia
03-11-2006, 21:39
shrek to nie...ale do Fiony to jestem trochę podobna.hi hi.. :lol: a ta ziemia to łška z rowem .

rusek007
03-11-2006, 21:42
shrek to nie...ale do Fiony to jestem trochę podobna.hi hi.. :lol: a ta ziemia to łška z rowem .

Przed przeobrażeniem, czy po? :D

rusek007
03-11-2006, 21:49
A tak zupełnie na poważnie. Mam w pamięci bodajże rok 1979 widziałem jak wyglądał podmokły teren na Mazowszu i rowy melioracyjne nie pomogły. To był prawie ocean :o Pomyśl nawet i sto razy zanim raz kupisz. Prognozy synoptyków podają, że coraz częściej mogą się trafiać obfite opady i inne anomalie pogodowe. Na marginesie też mam do sprzedania takie działki. Czyli na podmokłym terenie i na kupców nie narzekam :D ja tam nigdy bym się nie pobudował. :wink:

tamcia
03-11-2006, 21:52
obie wersje -zależy od pory dnia... :lol: :lol: :lol:

tamcia
03-11-2006, 21:58
No właœnie ,boję się wpakować w bagno tym bardziej że jestem w tym temacie laikiem,a pomysł z budowš jest mój a nie męża .Ubłagałam go jakoœ...

marcin_u
03-11-2006, 22:02
ja mam dzialke podmokla i zanim wykopalem rowy w zdluz dzialki mialem miejsca ze stojaca woda na powierzchni.dzialke mam ze spadkiem i mam gdzie odprowadzac wode. w tej chwili wode mam na okolo 80cm..po obfitych deszczech wzrasta do 70cm ppt.
plusy tej dzialki to woda wew wlasnej studni prawie za darmo,mozna zrobic naturalny staw i latem nie trzeba podlewac...
minusy to ze fundament bedzie drozszy w wykonaniu..pozostala czesc domu tak jak na kazdej innej dzialce.
ja jeszcze musialem zrobic droge dojazdowa okolo 100m ktora mnie kosztowala okolo 1tys zł (tylko praca koparki bo gruz mialem za free)

problemem moze byc dzialka podmokla z torfem lub innym podlozem malo nosnym(ja mam piaski) i problem z odprowadzeniem wody gruntowej,opadowej.

jaro'71
03-11-2006, 22:04
Działki na której mam zamiar się budować nigdy dobrowolnie bym nie kupił właśnie ze względu na podmokły teren. A że dostałem ją w prezencie, pewnie postawię na niej dom. Ot, paradoks, który trudno wytłumaczyć... :-?

rusek007
03-11-2006, 22:12
No właœnie ,boję się wpakować w bagno tym bardziej że jestem w tym temacie laikiem,a pomysł z budowš jest mój a nie męża .Ubłagałam go jakoœ...

Powiem krótko nie bądź blondynką. :evil: Porozglądaj się dobrze, dołek jest zawsze dołkiem, a z górki i widoki ładniejsze :wink:

aneta123
04-11-2006, 09:32
Ja tam też bym takiej działki nie kupiła.
Ulewy ponad normę coraz częstsze, a ocean wolę podziwiać z daleka. :)

Filipo1980
04-11-2006, 10:32
Witam
przed paroma minutami zrobilem wykop celem sprawdzenia gruntu. Kilka dni temu starsznie lalo dwa lub trzy dni a teraz snieg ktory sie powoli roztapia. Wiec chyba dobry moment na wykop. po wykopaniu stwierdzilem:
-30 cm humusu:)super czarna ziemia:)
-80cm piasek-nie glina:)
no a pozniej juz zaczela naplywac woda:(
czyli wode mam na ok 120cm. wiec chyba moge zapomniec o piwnicy:(

chetnei bym dodal zdjecia ale nie wiem jak...

vib
04-11-2006, 10:47
kupic, nie kupic - tak naprawde to jest kwestia ceny - moze niesprzyjajace warunki wodne (czy tez wszelkie inne) tak wplywaja na kwestie ceny, ze warto zainwestowac w inne rozwiazania technologiczne przy budowie, w dodatkowe drenaze itp. itd.

trudno wyrokowac, nie wszystkie dzialki sa idealne, kazda zapewne ma jakies wady - ale ludzie sie buduja, co dla innych jest wada, dla innych moze byc plusem, albo nic nie znaczacym drobiazgiem

Pzdr.
vib

marcin_u
04-11-2006, 11:32
Witam
przed paroma minutami zrobilem wykop celem sprawdzenia gruntu. Kilka dni temu starsznie lalo dwa lub trzy dni a teraz snieg ktory sie powoli roztapia. Wiec chyba dobry moment na wykop. po wykopaniu stwierdzilem:
-30 cm humusu:)super czarna ziemia:)
-80cm piasek-nie glina:)
no a pozniej juz zaczela naplywac woda:(
czyli wode mam na ok 120cm. wiec chyba moge zapomniec o piwnicy:(

chetnei bym dodal zdjecia ale nie wiem jak...

jezeli nie zamierzasz budowac piwnicy to dzialka z takim poziomem wody i piaskiem mysle ze jest warta zainteresowania.
mozna wykopac studnie i miec wode za poldarmo i zrobic sobie naturalne oczko/staw jezeli sie lubi

Filipo1980
04-11-2006, 12:26
dzieki za odpowiedz. czyli raczej na piwnice nie ma co liczyc? nie chcialbym sie pakowac w niewiadomo jaki koszty odwodnienia. A jezeli chodzi o studnie to super bo planowana byla na 100%.
hehe moja dzialeczka bedzie miala ok 12arow:)))mysle ze zmiescimy na niej dom oraz ogrod z budynkiem gospodarczym:))
Jaka kase trzeba liczyc na przylacze pradu i wody? prawda ze jezeli chodzi o prad to cena zalezy od kW a nie od odlegosci(ok 150-200m od slupow moja dzialka)

pozdrawiam

lider67
04-11-2006, 13:26
Podmokły okresowo czy na torfowisku?Jeśli w zagłębieniu to ok. zawsze mażna nawiezć/kaska100-120 za Tatrę/ jak torfowisko i wymiana gruntu to muuusi być to faktycznie piękne miejsce,a i staw już można kopać,moje zdanie jest jednak takie WODA jak najdalej od domu.Zrób i tak badanie gruntu w porównaniu do tego ile możesz utopić to b.mała kaska Pozd.