PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy układać parkiet?



aspidisca
03-11-2006, 18:24
Wylewka była wylana w na początku września, tynki wewnętrzne trochę wcześniej. Blok był ocieplony 2 tygodnie temu, od dwóch tygodni mieszkanie się wietrzy.

Czy można za 2 tygodnie kłaść parkiet?

Rodzina mnie namawia. Parkieciarz też.

Ja pamiętam że deski i klepki to się sezonowało długo przez cały sezon grzewczy.

Ale teraz może inne jest to drewno?/ Nie wiem.

Niech ktoś coś napisze, proszę.

rusek007
03-11-2006, 21:14
Jeśli twój parkieciarz jest Ok to niech sprawdzi wilgotność podłoża powinna być nie większa jak 2%, choć spotkałem,że niektórzy na tym forum mówili o 4%, a wilgotność drewna ok 8-9%. Jeśli są spełnione te warunki to śmiało układaj. Tylko jak nie będziesz ogrzewał domu, to może pociągnąć trochę wilgoci, a to niedobrze :(

boorg
09-11-2006, 23:37
W/g mnie konieczny jest pomiar wilgotności wylewki. Jeżeli będzie 2% będzie idealnie ale troszeczkę powyżej (do 2,5%) też jeszcze ujdzie.

Reasumując:
Bez pomiaru radziłbym nie kłaść parkietu. Od początku września minęły dopiero 2 miesiące. Jeżeli Twoja wylewka ma grubość 7-8cm, to możesz zapomnieć o układaniu parkietu: jest zbyt wilgotno. :(

P.S.
Chyba, że skorzystasz z gruntów odcinających wilgoć w podłodze. Wtedy parkiet możesz układać, ale ja takiego rozwiązania nie polecam: wilgoć i parkiet to nie jest dobra para. :(