PDA

Zobacz pełną wersję : Problem podczas budowy kominka



Jacek Poznań
03-11-2006, 19:52
Buduję obudowę kominka z wkładem. Mam pytanie - czy "półkę" przed szybą wkładu mogę wyłożyć płytkami marmurowymi położonymi ściśle jedna przy drugiej , bez fug? czy pod wpływem gorąca i rozszerzania się materiału płytki nie popękają?

Pozdrawiam

Edgar the liar
03-11-2006, 22:08
Chyba nie , ja mam obudowe z marmurka półka i boki , jest ona klejona , bez fug , nic nie popekało . Grzałem ile wlazło w kominku , nawet wkład zaszwankował a obudowie nic.
Pozdrawiam

Jacek Poznań
25-11-2006, 19:53
Kończę budowę kominka z wkładem. Czy ktoś może mi powiedzieć , czy dolna część komory dekompresyjnej w czopuchu ściśle przylega do jego ścian , czy np. w tylnej ścianie czopucha pozostawia się niewielką szczelinę? Posiadam niezbyt dokładne rysunki. Uważam , że nie powinno być żadnych szczelin , ale może się mylę.

Pozdrawiam

andre59
25-11-2006, 20:04
Komora dekompresyjna musi być wentylowana.
Dwa otwory na różnej wysokości umożliwiające swobodny przepływ powietrza przez komorę.

siwy z gosławic
26-11-2006, 09:01
A w takim przypadku ?

Sufit podwieszany 5 cm od stropu, do tego przylega obudowa z komorą 50 cm wysoką i odizolowaną 10 cm wełny.

Mi się zdaje że i tak sufit jest cieplejszy przed kominkiem niż w tej komorze i narazie kratki czekają na moją decyzję czy je zamontować tylko myślę że to trochę zepsuje urok. Ale jak mus to mus.

andre59
26-11-2006, 12:41
Daj kratki na przeciwległych bokach okapu.
Nie będą rzucały się w oczy.

Bez wentylacji stojące powietrze w komorze dekompresyjnej w końcu ogrzeje się do zbyt wysokiej temperatury.
Strop przed kominkiem jest chłodzony przez cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.