PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki grzejnik do łazienki ?



martynka1
04-11-2006, 06:32
Jaki będzie najlepszy grzejnik do maleńkiej łazienki (powierzchnia 2,4 m) ?

Trurl
04-11-2006, 21:00
maleńki :lol:

a masz C.O., gazowe czy planujesz elektryczne czy co?
Czy łazienka już jest, czy dopiero się urządza?

Rezi
04-11-2006, 21:04
mała drabinka ?

Mohag
04-11-2006, 21:06
Martynka, to zalezy jaka masz lazienke tz z oknem czy bez, w ktorym miejscu domu itp moja mala jest ciut wieksza od Twojej, jest w srodku domu, bez okna i w ogole nie dawalam tam grzejnika od c.o.... zastanawialam sie nad mata elektryczna pod kafelki, ale dalam spokoj, bo w mieszkaniu mam wieksza lazienke ale usytuowana tak samo i nigdy jeszcze nie odkrecalam grzejnika.
Dam poprostu lazienkawa farelke nascienna w razie co i bedzie dobrze.

piramidon
04-11-2006, 21:19
Nie farelka, nie konwektor bo wzmagają parowanie i owiewanie Tojego ciala po kąpieli --jesteś na wietrze.
Ja mam promiennik na wysokości 2m. Dwa lata moje kobietki (żona i córa) chwalą to.

Trurl
04-11-2006, 21:28
podłogówka? żadnego miejsca nie zabiera.

Mohag
04-11-2006, 21:42
piramidon , tez sie zastanawialam nad promiennikiem... ale u mnie to nie ma sensu, bo to jest tylko "mala" lazienka z ktorej bedzie sie korzystac do umycia rak itp i od czasu do czasu z prysznica na szybko. Potrzebne jest mi tylko cos co nagrzeje w razie co powietrze przed, bo w trakcie bedzie sie temperatura utrzymywac przez lejaca ciepla wode.

Trurl
04-11-2006, 22:02
http://www.bursa.pl/grzejniki.php?page=linia_lazienkowa

te szklane Stralina są bajeranckie, aż się boję poszukać cennika...

martynka1
05-11-2006, 04:38
Martynka, to zalezy jaka masz lazienke tz z oknem czy bez, w ktorym miejscu domu itp

rzut parteru
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_402_3.jpg
8. łazienka

Będzie to łazienka, z ktorej bedzie sie korzystac do umycia rak itp i od czasu do czasu z prysznica na szybko.

mynia_pynia
05-11-2006, 09:36
Ja mam w łazience (chodzi o kształt)
http://www.grzejniki.vsp.pl/product_info.php?cPath=8&products_id=91&osCsid=72fe297c954038617a6eda724390f860

i się świetnie sprawdza, jest na czym podsuszyć ręczniki, mam też podłogówkę, ale jest jeszcze nie podłączona ;), bo grzejnik nam wystarcza w zupełności.

Trurl
05-11-2006, 09:45
no właśnie o tym pisał Rezi

Mohag
05-11-2006, 10:08
martynka, to podobnie jak u mnie. Z grzejnika zrezygnowalismy, bo nad lazienka jest garderoba, czyli tez grzejnika nie potrzeba a pod lazienka jest "kotlownia" czyli tez grzejnika nie potrzeba. Te pomieszczenia mieszcza sie w centrum domu i mysle ze ogrzewania w nich jest zbedne.

Tym bardziej ze lazienka bedzie zawsze otwarta (koci kibelek w niej bedzie stal) :wink: tak ze cieplo z korytarzowego grzejnika ogrzeje ta powierzchnie bez problemu.

Trurl
05-11-2006, 10:24
ale ponieważ pod łazienką Martynki już nic nie ma, ja bym optowało za podłogówką.

Mohag
05-11-2006, 10:29
ale ponieważ pod łazienką Martynki już nic nie ma, ja bym optowało za podłogówką.

tak, tylko nie wiadomo czy martynka bedzie roboc w ogole podlogowke :wink:

Trurl, nie wiesz moze w jakiej cenie sa te szklane promienniki co sa w linku ktory podalas ?

anna99
05-11-2006, 10:30
Martynka nie mam pojęcia, skąd sie biorą takie głosy, że grzejnika nie trzeba.

Mieszkam w domu trzeci sezon i na parterze mam również niewielka łazienkę i troche doświadczeń.

W twoim projekcie łazienka sasiaduje z pom. gosp. (kotłownią), która ma przejście do garażu. Wynika, że nie będzie tam "sauny". Poza tym, wbrew pozorom, łazienka ta służyć będzie nie tylko myciu rąk ale, wydaje mi się, że przede wszystkim jako ogólnodostępna toaleta, gdy domownicy i goście są na dole. A czasami obecność w tym miejscu przedłuża się... :wink:
A na koniec prysznic. Nie jest przyjemne rozbieranie się i ubieranie po kapieli w pomieszczeniu nieogrzewanym, nawet jak to nie jest wielka zimnica.

U siebie sprawdziłam to gdy palimy w kominku, a DGP nie jest podciągnięte do tej właśnie łazienki.
O kosztach nie wspominam, bo w ogólnej cenie instalacji to kropla.

Podłogówka Ci sie nie sprawdzi ze względu na małą powierzchnię grzania (większość zajmie prysznic i byc może jakaś szafką pod umywalką.
Z doświadczenia wydaje sie, że najlepsza byłaby drabinka (jak radzi Rezi), która może pełnić również funkcję suszarki (wieszaka) na ręczniki.

Mohag
05-11-2006, 10:41
Martynka nie mam pojęcia, skąd sie biorą takie głosy, że grzejnika nie trzeba

anna99 sorry ale czytaj ze zrozumieniem :wink: nikt nie mowi ze grzejnika jako takiego nie trzeba, tylko ze w tak malej lazience jak juz sama zauwazylas podlogowka bedzie nie wydajna, po drugie nie wiadomo czy martynka bedzie robic podlogowke w ogole, a po trzecie czy jest sens w tym miejscu wstawiac grzejnik od c.o :wink:

rezi doradza drabinke, ja lazienkowa dmuchawe, piromidon promiennik itp

Trurl
05-11-2006, 10:46
tak, tylko nie wiadomo czy martynka bedzie roboc w ogole podlogowke :wink:

Trurl, nie wiesz moze w jakiej cenie sa te szklane promienniki co sa w linku ktory podalas ?

1. to sobie może zrobić ;) ale być może faktycznie przy takiej powierzchni nie wystarczy, anna99 może mieć rację...ale niekoniecznie :lol:

2. szukałom cenników - nie widać, jest na stronie tamtej firmy podany e-mail i telefon kontaktowy.

Mohag
05-11-2006, 11:49
dzieki, myslalam ze moze sie interesowalas i z innego zrodla masz cene. Maila juz do nich wyslalam 8)

piramidon
05-11-2006, 15:00
Podana charakterystyka użytkowania jednoznacznie wskazuje na konieczność zinstalowania promiennika. Nie bierzecie pod uwagę bezwładności cieplnej podłogi i ścian (podłogówka i konwektor).

Trurl
05-11-2006, 20:44
Podana charakterystyka użytkowania...etc

tak, faktycznie podłogówka jednak raczej nie.

Paweł76
06-11-2006, 05:14
Dobry pomysł to ręcznikowiec elektryczny lub grzejnik nadmuchowy, oba włączasz wtedy, gdy zamierzasz sie kąpac i nie żre ci prądu cały czas ale tez nie ogrzejesz wtedy, gdy wchodzisz do łazienkii np. tylko myć ręce

mynia_pynia
06-11-2006, 10:39
Przecież grzejniki te "zwykłe" mają pokrętła, na których ustawia się siłę grzania, u nas jest tak, że grzejnik w łazience jest zakręcony przez 80% czasu, odkręcamy tylko przed kąpielą i po jak się suszą ręczniki.
Nie rozumiem jaki to problem zrobić grzejnik w łazience jeśli ma się je w całym domu, po co wymyślać na prąd, jeśli ma się ogrzewanie „z pieca”???

Mohag
06-11-2006, 14:54
mynia_pynia , naprzyklad dlatego ze w domu sa tak rozmieszczone grzejniki z pionami, ze zeby miec ten jeden grzejnik trzeba robic nastepny pion, tylko do tego jednego grzejnika :wink:

anna99
06-11-2006, 18:08
mynia_pynia , naprzyklad dlatego ze w domu sa tak rozmieszczone grzejniki z pionami, ze zeby miec ten jeden grzejnik trzeba robic nastepny pion, tylko do tego jednego grzejnika :wink:

Ale o tym Martynka nie wspomniała ani słowem. Ponieważ jest bardzo oszczędna w informacjach nasza dyskusja zatacza wielkie kręgi być może na próżno.

Właśnie w takim kontekście wypowiadała się mynia_pynia :wink:

martynka1
07-11-2006, 06:02
mynia_pynia , naprzyklad dlatego ze w domu sa tak rozmieszczone grzejniki z pionami, ze zeby miec ten jeden grzejnik trzeba robic nastepny pion, tylko do tego jednego grzejnika


Nad łazienką, mam zaprojektowaną garderobę i z tego powodu grzejnik zwykły odpada. Jak narazie zastanawiamy sie nad - ręcznikowcem elektrycznym lub grzejnikiem nadmuchowym. Za ścianą będzie kotłownia (planujemy ogrzewać węglem) więc nie powinno być w tej "maleńkiej" łazience tak zimno. ... :roll: Może lepszy ręcznikowiec będzie tylko duży a i za wieszak może służyć :P.

piramidon
07-11-2006, 06:13
Zewzględu na pomieszczenie sąsiadujące (kotłownia) wykraplanie wilgoci nie grozi. Mam kilka lat promiennik i się sprawdza, lecz tutaj spodziewam się niewielkiej odległości od rozdzielacza CO i sensowne jest tanie ogrzewanie drabinką.

Mohag
07-11-2006, 15:27
anna99,

mynia, napisala


Nie rozumiem jaki to problem zrobić grzejnik w łazience jeśli ma się je w całym domu, po co wymyślać na prąd, jeśli ma się ogrzewanie „z pieca”???

na co ja odpowiedzialam naprzyklad dlatego.... :wink: nie ustosunkowujac sie wogole do sytuacji martynki, tylko podalam przyklad.... a z drugiej strony dla mnie bylo logiczne ze jak ktos pyta jaki grzejnik do lazienki, to znaczy ze zastanawia sie nad innym niz zwykly c.o.

anna99
07-11-2006, 21:33
a z drugiej strony dla mnie bylo logiczne ze jak ktos pyta jaki grzejnik do lazienki, to znaczy ze zastanawia sie nad innym niz zwykly c.o.

Niekoniecznie :wink: :oops:


Nad łazienką, mam zaprojektowaną garderobę i z tego powodu grzejnik zwykły odpada.


Ni grom nie rozumiem - dlaczego??? :o :wink:

AlaB
08-11-2006, 11:41
Ja namawiam z całej siły na jakąś drabinkę do odwieszenia mokrego ręcznika- wspaniale mieć zawsze suchy i cieplutki ręcznik. Jestem zmarźluchem więc dołożyłabym podłogówkę ale suszak na ręczniki obowiązkowo!
Dodatkowo ten grzejniczek może ratować sytuację kiedy wraca się w przemoczonym ubraniu- do normalnej łazienki na piętrze nie będziemy nosić kurtki żeby ją wysuszyć, a ta łazieneczka jest przy klatce schodowej, jest łatwo dostępna.

Kanton
15-11-2006, 10:12
byle nie chromowany

roszponka
20-11-2006, 16:06
byle nie chromowany
A dlaczego nie chromowany?

bezele
20-11-2006, 19:46
byle nie chromowany
A dlaczego nie chromowany?

Bo oddaje duzo mniej ciepła niz biały np.....

kaaj
21-11-2006, 08:43
jak wcześniej się nie pomyśli o podłogówce, to jest problem, to fakt, sama to przeżyłam, moje łazieneczki są maleńkie, 3 i 6,5M, dobór grzejniczków wcale nie był taki prosty, aby dopasować je pod względem praktycznym, wizualnym i cenowym jednocześnie, my zakupiliśmy takie: http://www.gammametal.pl/foto_male/FM1_118.jpg ten do małej łazieneczki, a ten do większej http://www.monkiewiczpol-therm.com.pl/oferta/konwekcyjne/Wulkan.jpg

Kuna
22-11-2006, 22:25
Myślę , że drabinka elektryczna nie jest głupim rozwiazaniem . Ja na ten przykład wstawiłem taką drabinkę do łazienki jak mi latem ręczniki prawie nie schły .

markoto
09-05-2007, 10:25
kaaj podaj prosze producenta tej drabinki i mniej wiecej jaka jest jej cena

pozdrawiam

marta

KATA_1985
15-09-2011, 12:33
Bo oddaje duzo mniej ciepła niz biały np.....

Jak się mocno nagrzeje to można się oparzyć :(