PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki zewnętrzne - teraz czy czekać na wiosnę?



Mephisto
04-11-2006, 12:28
Witam!

Drodzy Fachowcy proszę o radę! Właśnie w tej chwili robi nam sie ocieplenie z wełny mineralnej. Moje pytanie brzmi, czy można po ociepleniu teraz jeszcze połozyć od razu tynki przed zimą czy lepiej z tym czekać do wiosny? Słyszeliśmy już tyle opinii, że nie bardzo wiemy, w co wierzyć :) . I drugie pytanie, tynki jakiej firmy polecacie na ocieplenie z wełny mineralnej?

Będę wdzięczna za odpowiedź!
Pozdrawiam,
Mephisto

beton44
04-11-2006, 12:48
może nie kłaść

taniej wyjdzie powtórny montaż na wiosnę jak odpadnie ta wełna dziś kładziona sama tylko

bez tynku....

aneta123
04-11-2006, 15:11
Pogoda średnio kiepska do kładzenia tynków - moim zdaniem poczekać lepiej niż poprawiać na wiosnę spapraną robotę.

marcenka
04-11-2006, 22:00
Kochani , a czy jeszcze można docieplać styropianem i zaciągnąć siatkę "na szaro" . Tynk planuję w przyszłym roku ale od poniedziałku mam ustawioną ekipę i chłopaki oblepią domek w tydzień.

Proszę o podpowiedż.

P.S. Mam zamiar jeszcze robić tynki wewnętrzne ale to dopiero po ociepleniu z zewnątrz. Oczywiście będę grzała środek

kze
05-11-2006, 07:57
Ocieplac styropianem można, sam to robię i zostawić chcę na zimę w wersji zaciągniętej siatką i klejem.
Z tynkiem bym nie ryrykował...

marcenka
05-11-2006, 12:46
kze, dzięki właśnie chciałam dokładnie tak robić.Tynk strukturalny poźniejszą wiosną

pzdr

tomek_lodz
05-11-2006, 13:14
Potrzebny tydzień dobrej pogody bez przymrozków i deszczu :-? Też się waham. Z kolei jeżeli wiosna, to wczesną, póżniej słońce i wys. temp. też osłabiają tynki :( ( i bądź tu inwestorze mądry - do kładzenia tynków potrzebna chyba wróżka bo meteorologom jakś nie wierzę :wink: )

Aleksa
05-11-2006, 18:11
Witam Wszystkich,
chcemy teraz ocieplić nasz dom od zewnątrz styropianem 15 cm. Intersują nas przybliżone ceny ułożenia w okolicach Warszawy.
Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. ;))

Heath
05-11-2006, 18:32
Witam Wszystkich,
chcemy teraz ocieplić nasz dom od zewnątrz styropianem 15 cm. Intersują nas przybliżone ceny ułożenia w okolicach Warszawy.
Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. ;))
mazowsze - 25 zł za metr ocieplenia z tynkowaniem lub bez tynkowania ale z zatarciem kleju od siatki na gładko i malowaniem.