PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na ekogroszek pomóżcie!!!!



dżempel
04-11-2006, 13:23
szukam pieca na ekogroszek z podajnikiem i dodatkowym rusztem.Wszyscy pięknie mówią ,bo chcą sprzedać lub akurat ten mają na stanie lub na tym więcej zarobku. zastanawiam się nad piecem elektromet 25 kw (około 7tys) lub ogniwo 28kw podobna cena .Czy ktoś może użytkuje te piece i poda mi jakieś za i przeciw .dzięki

greg98
04-11-2006, 13:43
Witam,
Ja swoje wymagania co do kotła określiłem następująco:
1.Pelety
2.Ekogroszek
3.Drewno ze spalaniem dolnym.
Kupiłem Kostrzewę. Na razie rozpoczynam palenie, więc doświadczenie mam małe z tym kociołkiem, ale wydaje się być dobrym wyborem.

pawelurb
04-11-2006, 14:40
ja mam Termo-techa Eko tech 26 KW, ma ruszt awaryjny , może spalać groszek i pelety, ma fajny sterownik , zapłaciłem za niego w maju 2006 6.900 zł.
Jestem zadowolony , juz grzeje i piec jest ok.

dżempel
04-11-2006, 16:04
a kupowaliście w marketach ? czy tam jakośc jest taka sama?

pawelurb
05-11-2006, 08:09
a kupowaliście w marketach ? czy tam jakośc jest taka sama?

kupiłem przez sklep internetowy kotly.com , dostawa na miejsce w cenie , przywieziono na drugi dzien po zamowieniu kukierem, ogolnie spoko, platnosc przy odbiorze.

geguś
05-11-2006, 08:54
ja mam Termo-techa Eko tech 26 KW, ma ruszt awaryjny , może spalać groszek i pelety, ma fajny sterownik , zapłaciłem za niego w maju 2006 6.900 zł.
Jestem zadowolony , juz grzeje i piec jest ok.

Widziałem ten kocioł i powiem, że on ma ruszt dodatkowy a nie awaryjny. Zamienność palenia z retorty i rusztu jest 100%.

pawelurb
05-11-2006, 09:32
ja mam Termo-techa Eko tech 26 KW, ma ruszt awaryjny , może spalać groszek i pelety, ma fajny sterownik , zapłaciłem za niego w maju 2006 6.900 zł.
Jestem zadowolony , juz grzeje i piec jest ok.

Widziałem ten kocioł i powiem, że on ma ruszt dodatkowy a nie awaryjny. Zamienność palenia z retorty i rusztu jest 100%.

masz rację , można w tym piecu palić zamiennie groszkiem i każdym innym weglem czy drewnem na dodatkowym ruszcie, ma normalne drzwiczki zasypowe i paleniskowe.

ave!
05-11-2006, 10:56
ja mam Termo-techa Eko tech 26 KW, ma ruszt awaryjny , może spalać groszek i pelety, ma fajny sterownik , zapłaciłem za niego w maju 2006 6.900 zł.
Jestem zadowolony , juz grzeje i piec jest ok.

przeglądądałam Twój dziennik - i nam chyba tez podoba sie Twój piec - gdybyś mógł napisać jakie ma wymiary i ile miejsca zajmuje w kotłowni
(nasz dom ma pow.112 m - kotłownia 8 m; więc moc chyba może być mniejsza?)

pawelurb
05-11-2006, 11:06
ja mam Termo-techa Eko tech 26 KW, ma ruszt awaryjny , może spalać groszek i pelety, ma fajny sterownik , zapłaciłem za niego w maju 2006 6.900 zł.
Jestem zadowolony , juz grzeje i piec jest ok.

przeglądądałam Twój dziennik - i nam chyba tez podoba sie Twój piec - gdybyś mógł napisać jakie ma wymiary i ile miejsca zajmuje w kotłowni
(nasz dom ma pow.112 m - kotłownia 8 m; więc moc chyba może być mniejsza?)

moja kotłownia ma 10 m kw, ważne jest aby obok pieca zostało miejsce około 1,5 metra, żeby np. wymontować podajnik i ślimak, wymiary kotła znajdziesz na www.kotly.com w danych technicznych pieca , sa tez mniejsze modele tyle że mniejsze nie mają rusztu dodatkowego , napewno wystarczy mniejszy u Ciebie , ja mam użytkowej 192 m2 , a powierzchnia podłogi to 260 m 2