PDA

Zobacz pełną wersję : zapach



barbarka54
04-11-2006, 14:16
Mieszkam w bloku. Od jakiegoś czasu w łazience czuje smród szamba wydobywajacy sie przez odpływy z wanny i umywalki. "Zapach" siarkowodoru rozchodzi sie po całym mieszkaniu. Co może być przyczyną takiego zjawiska?

Bigbeat
04-11-2006, 14:24
Pewnie coś jest nie tak z odpowietrzeniem pionu kanalizacyjnego i "wysysa" Ci wodę z syfonów.
Nie słyszysz czasami takiego "gulgul" z odpływu umywalki czy wanny?
Nie remontował się ostatnio ktoś w Twoim pionie? Może podłączył np. muszlę WC do pionu, w którym wcześniej jej nie było - i jeśli w tym pionie odpowietrzanie działa źle, to jak ktoś spuszcza wodę "wysysa" Twoje syfony.

aneta123
04-11-2006, 14:55
Są w sprzedaży takie płyny do stosowania w rurach,wlewa się je i rozpuszczają różne syfy, bo może w tych rurach się po prostu coś zebrało

beton44
05-11-2006, 10:52
tak tak mogą to być po prostu zapachy będące wynikiem przemiany materii żyjących w "odpływach" czyli rurach i syfonach mikroorganizmów...


przed ściąganiem "fahofcóf", kuciem ścian itp


proponuję najpierw


dobrze odkazić odpływy z wanny i umywalki

np czymś takim http://www.unilever.pl/ourbrands/aroundthehouse/Walka_z_niewidzialnym.asp

jea
05-11-2006, 10:57
A może masz jakiś wolny odpływ do którego nie masz nic podpięte. U mnie tak było poprostu syfon był pusty. Zalałem wodą i po problemie ale zanim do tego doszedłem to capiło strasznie :lol: