PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik na spalany plastik



zygmor
04-11-2006, 17:41
Jak zabezpieczyć wentylację mechaniczną przed wnikaniem do domu niemiłych i groźnych zapachów. Mój dom usytuowany jest tak, że od wschodu i południa jest las. Całe osiedle usytuowane jest na zachód od naszego domu. Większość wiatrów wieje u nas z zachodu. A wieczorami sąsiedzi nagminnie palą śmieci w swoich piecach. Czuć to całymi godzinami. Jak się ustrzec żeby nie zaczadzieć mieszkając w tym miejscu. Jestem jeszcze na etapie papierologii, będę rozbudowywał domek letniskowy, a zaplanowałem wentylację mechaniczną.
Czy są jakieś czujniki wyczuwające te zapachy? Myślę żeby zrobić kilka czerpni żeby się uniezależnić od tego smrodu.
Te związki ulatniające się podczas spalania tworzyw sztucznych nazywają się chyba (auksyny).

rusek007
04-11-2006, 17:42
Najprościej, zmień sąsiadów :D

asz
04-11-2006, 18:07
Najprościej, zmień sąsiadów :D

rusek007 sąsiadów trudno wyeksmitować, a działki Zygmorowi mozna tylko szczerze pozazdrościć :D


Zygmor sorry za OT nie wnoszący nic do tematu
Pozdrawiam

zygmor
04-11-2006, 18:17
rusek007,
Ty to masz dobry pomysł, tylko nie realny...

asz,
Każda opinia się liczy...
Nic dziwnego byłeś w czerwcu i widziałeś, bo internet to nie wszystko...

rusek007
04-11-2006, 18:21
Najprościej, zmień sąsiadów :D

rusek007 sąsiadów trudno wyeksmitować, a jakbyś zobaczył jak wygląda działka Zygmora, to prawdopodobnie mocno bys mu pozazdrościł :D

Zygmor sorry za OT nie wnoszący nic do tematu
Pozdrawiam
Jaka ona fajna , jak śmierdząca!!!.
Przecież budujemy dom, aby w nim wypoczywać, ten post można porównać do tego typu: co zrobić ze słupem na działce?, co zrobić z rowem na działce? albo, super działka ale podmokła. Niestety kupując działkę trzeba mieć oczy dookoła głowy, jak widać z przykładu i nos.
Jeśli chodzi o smród to tylko węgiel aktywowany. A co ze spacerkiem? w masce gazowej?
A jeśli chodzi o zazdrość to niezazdroszczę. Sam sprzedaję działki kilka było super bezpośrednio nad rzeką , to dopiero były działki!

zygmor
05-11-2006, 10:37
rusek007,
to nie jest tak jak myślisz, działka jest rodzinną przy rodzinie od ponad 100lat, domek letni postawiliśmy ponad 20 lat temu, ostatnio zdecydowaliśmy się nasz domek rozbudować. Usytuowanie jego jest takie jakie jest. Postępowania sąsiadów też nie zmienimy, chyba że zrobią to za nas przepisy. Ale co tu przepisy, wystarczy poczytać co się dzieje zimą np. w Zakopanem. Dmów tu stale przybywa, a drożejące nośniki energii spowodowały lawinowy przyrost opalania domów węglem. Wyobraźmy sobie miasto położone w zagłębieniu terenu ze smogiem unoszącym się stale nad nim. Jak tu zrozumieć te tysiące odwiedzających w tym okresie turystów...

anpi
05-11-2006, 11:10
U mnie wszyscy sąsiedzi palą miałem i "eko-groszkiem". Ostatnio, przy bezwietrznej pogodzie, po okolicy roznosił się taki eko-smog, że nos urywało. :-?

mirmil
05-11-2006, 11:38
no prosze a myslalem, ze tylko u mnie trzeba chodzic w gazmasce
zima z powodu palenia smieci
a latem z powodu pobliskiej przetworni miesa z ktorej zapach unosi sie jak z rozkladajacych sie zwlok

wiosna i jesienia mam oba te zapachy pomieszane
acha zapomnialbym o pobliskiej zlomowni na ktorej codziennie palone jest tony kabli i opon- po prostu miodzio ;)

chetnie zamienie sie z kims na lokalizacje mneij kosmiczna ;)

anpi
05-11-2006, 11:48
Ja też mam fabrykę mięsa w okolicy. Na szczęście lasek mnie od niej oddziela. Ale jak czasami przejeżdżam, to muszę okna w samochodzie zamykac.

elutek
05-11-2006, 17:25
...

gosciu01
05-11-2006, 17:39
... Czy są jakieś czujniki wyczuwające te zapachy?



tak, straż miejska :lol:
może wyział ds. ekologii w gminie,

dopuki "ekologiczne" źródła energii nie będą tańsze ( dofinansowywane )od węgla tudzież śmieci, doputy będzie tak jak jest :evil:

A w odpowiedzi,
1. filtry ; mechaniczny i węgiel aktywny powinny nieco pomóc, trzeba się liczyć ze spadkiem wydajności wentylacji,
2. może czuły czujnik dymu lub czadu ( CO ) + przekaźnik, do czasowego wyłaczenia wentylatorów, ale to nie załatwia tematu, gdyż smog w tym okresie ma charakter nimalże stały,
3. GWC żwirowe nieźle oczyszcza powietrze,