PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZABEZPIECZACIE ROŚLINY I INNE PRZED OBSIKIWANIEM PSA ?



Contelek
05-11-2006, 11:29
Słuchajcie mam do Was pytanko , jakie znacie lub stosujecie sposoby by pies nie robił zniszczeń na działce , nie osikiwał krzaczków , domu itp ?

Mufka
06-11-2006, 08:29
Znajoma ma płotki wokol drzewek i iglakow.

Marka
10-11-2006, 09:09
Mam wielkiego psa, a małe iglaczki, więc ten temat to także moja zmora i podzielę się doświadczeniem: wypróbowaliśmy już mnóstwo różnych sposobów, ale zdecydowanie najlepiej sprawdza się ogradzanie najpiękniejszych egzemplarzy np. taką zieloną, ozdobną, niewysoką siatką, którą można kupić w marketach budowlanych, lub - w wersji tańszej, którą częściej stosujemy - wbić wokół drzewka cztery paliki (najlepsze są metalowe rurki, kupione na złomie, bo drewniane paliki nasz olbrzym łamie :wink: ), okolone trzy razy dookoła miękkim, plastikowym drutem (na trzech wysokościach palika) - jest to dosyć dyskretne, szczególnie jak się rurki pomaluje na zielono, nie rzuca się w oczy, a skuteczne na duże psy :) (bo np. dla kopiącego namiętnie jamnika to oczywiście żadna przeszkoda :wink: )

Contelek
11-11-2006, 00:27
Marka dzięki , ja mam podchalana też duży i sika gdzie popadnie :D

PrzemoBDG
25-04-2007, 12:18
Ok. Ale co zrobić w przypadku kolumn.

kofi
26-04-2007, 07:29
Moje suki wprawdzie nie sikają, ale winobluszcz na płocie został olany, że tak powiem, dokładnie przez psy sąsiadów i nie wiem, czy odrośnie. :-?
Kurczę, jak tu zabezpieczyć winobluszcz na długość płotu?
Za to moje dziewczynki zjadły (dosłownie) sumaka. Jedyna rzecz, którą pogryzły w ogrodzie. Nie wiem, czy taki smaczny ten sumak? :roll:

rzyraf
26-04-2007, 07:46
Sa preparaty odstarszające typu get off

kofi
26-04-2007, 08:01
Sa preparaty odstarszające typu get off
Czytam tylko niepochlebne opinie o takich preparatach. :roll:

rzyraf
26-04-2007, 22:21
W wątku o znaczącym kocie opisałem pozytywne skutki użycia get offa. Może zalezy jakiej firmy??
Wiem, ze u niektórych psów skutkuje dobrze zrobienie toalety - to jest pomysł kupiony poodbno w Szwajcarii na placyku do wyprowadzania psów - nieduża piaskownica a w srodku niej palik - i trening ze smaczkami, mający na celu nauczenie psa załatwiania swoich potrzeb w jednym miejscu