PDA

Zobacz pełną wersję : pompa wodna do zasilania budowy



Bartłomiej
23-04-2003, 08:40
Poszukuję pompy do zasilania w wodę na czas budowy. Powinna być to pompa ssąca, nie głębinowa. Zasysanie z poziomu ok 10m.
Jeżeli ktoś ma taką pompę i mógłby pożyczyć bądź chciał odsprzedać, proszę o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam,
Bartłomiej

krotosz
13-06-2003, 21:37
sorry Bartłomiej że się wtrące, niezainteresowany, ale przeglądając ogłoszenie zastanawiam się, czy jest możliwe zassanie wody z głębokości ok. 10m. O ile się nie mylę max poziom zassysania wody to 7 - 8m.

Olmiś
22-06-2003, 21:26
Istotne jest na jakiej głębokości jes lustro wody w rurze, a nie poziom żyły wodnej. U mnie żyła jest 9-10 m , ale ciśnienie podnosi wodę do ok. 2 m. I sprawdza się zwykła pompa Kama 10 kupiona od ruskich. Popytaj w sklepach hydraulicznych, np. Sanbud, ew. widziałem coś w Castoramie.

Szymeq
29-06-2003, 18:16
Olmis dobrze gada. Mi studniarz powiedział to samo, że pompa od ruskich sobie z tym poradzi. A tak na marginesie możesz odpowiedzieć Olmis jak Ci się sprawuje taka pompa, czy wystarcza jej wydajność, i w ogóle jak z jej żywotnością??? :) Woda jest u mnie podobnie jak u Ciebie.

Olmiś
01-07-2003, 19:08
Szymeq,
pompa póki co - bez problemu, wydajność 1800 l/h. Jaja mieliśmy tylko z pierwszym wystartowaniem - konieczny jest zawór zwrotny i trzeba było ją zalewać parę razy. Nie jest też zbyt cicha, ale to nie przeszkadza na budowie.

Szymeq
01-07-2003, 21:59
... o widzisz dzięki że podpowiedziałeś - zawór zwrotny- no jasne bo jak go nie będzie to za każdym razem trzeba będzie od nowa pompę zalewać. No u mnie we czwartek jest studniarz w sobote (mam nadzieję) prąd ... zobaczymy jak KAMA 8 sobie poradzi :P

Olmiś
02-07-2003, 17:38
I tak po każdym zdjęciu pompy trzeba ją zalać.
Na początku mozesz mieć trudności z "odpaleniem" sama z siebie słabo zasysa powietrze. My zalewaliśmy pompę, odpalaliśmy na chwilę, zalanie, odpalenie, zalanie... i tak kilka razy. Ale jak już poszło to było ok.
Niech studniarze założą ci zawór zwrotny i podciągną wodę abisynką ( zwykle tak sprawdzają studnię) - to od razu będzie łatwiej. No i szczelne sztywne połączenia - na pakuły ew. teflon