PDA

Zobacz pełną wersję : na ile kw przyłacze prądu ???



raydenstream
06-11-2006, 10:00
Mam do was pytania na ile kw składac wniosek o przyłącze pradu??
Nie chce wpisac za duzo bo cena zalezy od ilosci kw
Jak to wyliczyc??
W tym momencie dopiero potrzebuje przylacze na czas budowy.

retrofood
06-11-2006, 10:03
pod twoim nickiem pisze:
zanim zapytasz - poszukaj. To było już sto osiemdziesišt dziewięc razy

ms.
06-11-2006, 10:10
w naszym przypadku udaliśmy się z niewinnymi minami do energetyki. Przedstawiliśmy sprawę. Pani powiedziała co trzeba dołączyć do wniosku, a na wniosku sama wskazała rubryki i wartości, jakie należy wpisać. Trzeba się jedynie zadeklarować, czy dom będzie ogrzewany prądem, bo to istotnie zwiększa pobór mocy i może wpływać na taryfę.

ms.
06-11-2006, 10:15
posłuchaj rady retrofood'a - wystarczy precyzyjnie zadać pytanie wyszukiwarce. Wiele drzwi na forum zostało już otwartych, wystarczy zapukać zanim zabierzesz się za ich wywarzanie.

paJacek
06-11-2006, 10:20
Mi przy skladaniu papierow w elektrowni zalecono 13 kW. Zabezpieczenie jest wtedy 25 A. Tylko nie pisz ze bedziesz miala piec lub wode ogrzewana pradem bo wtedy daja 30 kW.

pawciom
06-11-2006, 13:22
U mnie zabezpieczenie 25A od 12,5KW i tyle tez zadeklarowalem. Bierz minimum na 25A bo jezeli nie masz ogrzewania na prad to ci wystarczy, bo z pradem nie jest tak ze jak zadeklarujesz np. 12,5 KW to ja wyjdzie ci ze masz np. 15KW podoru to ci prad odlaczą albo coś nie bedzie działać. Te 25A daja jak bierzesz np. 12,5 i 18, a po co placic za zbedne KW. Pradu pobierzesz tyle na ile pozwoli ci bezpiecznik, a jak bierzesz 3fazy to mozna moc po fazach rozlozyc i bedzie git.
Co do obliczeń (wszytko z pamieci i zalezy co dokldnie kupisz):
Piekarnik na 220V do 2kw
zelazko ok 1kw
bolier ok 2kw
kazda zarówka na 220V od 0,02KW do 0,1KW (czyli 20W do 100W)
telewizor z 0,2KW
komputer ok 0,4KW
Jak zauwazyles wszystko dla pradu jednofazowego. Zreszta najlepiej spytaj sie elektryka co ci bedzie instalacje robil

ms.
06-11-2006, 13:51
We własnym domku dochodzą jeszcze takie duperele, jak oświetlenie zewnętrzne, silnik bramy garażowej, brama w ogrodzeniu. Jak jeszcze zainstaluje się rekuperator or DGP or GWC and parę innych patentów to się uzbiera lekko większe zużycie niż w bloku.
Wiem, jak wygląda nasz pobór mocy teraz (mieszkanie w bloku), ale kompletnie nie mam pojęcia jak to będzie we własnym domu.

adiz1
06-11-2006, 14:54
Złożyłem niedawno wniosek o warunki do ZE (Enion),docelowo na 3 fazy 11kW (to była najniższa moc przy zabezpieczeniu przedlicznikowym 25A). Prąd w zasadzie tylko do oświetlenia i AGD. Jak sobie zamarzysz o kuchence z płytą indukcyjną to będzie za mało, podobnie przy zainstalowanych ogrzewaczach przepływowych wody. Wtedy to pewnie jakieś 30A i dwadzieścia parę kW.
Wnioskuj mniej,nie na wyrost- zawsze możesz podwyższyć moc - w drugą stronę to już Ci kasy nie zwrócą :-(