PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o kominkach z płaszczem wodnym Lechma?



MagdaI
06-11-2006, 13:37
Wiem, że temat kominków z płaszczem wodnym wielokrotnie przewinął sie przez to forum ale ja nadal nie znalazłam odpowiedzi. Proszę napiszcie swoje uwagi na temat kominków z płaszczem wodnym Lechma. Prosze przekonajcie mnie, że to korzystyny zakup. A jeśli nie Lechma to jakiej firmy przystępny cenowo kominek?

paris
06-11-2006, 15:04
MY MAMY TAKI KOMINEK I JESTESMY ZADOWOLENI...

Darek Rz
06-11-2006, 15:10
Witam

Niedawno rozmawiałem z człowiekiem który zajmuje sie montażem kominków .Zapytałem sie go jaki kominek w rozsądnej cenie by polecał . Polecał właśnie Lechmę jako bardzo solidne ,ale czy to prawda to już musi sie wypowiedzieć więcej zadowolonych właścicieli :lol:

pozdro D.RZ

michu808
07-11-2006, 06:43
patrząc na cenę na pierwszy rzut oka jest
OK. Ale, to całkowity "golas" dokupić trzeba kolano do komina , tzw szyber czyli przepustnice ograniczjącą wylot spalin do komina, za możliwość podłączenia powietrza od zewnątrz też trzeba zapłacić. Potrzebna będzie jakaś centralka sterująca, pompy, ew. wymiennik(jeżeli ma wspołpracować z układem zamkniętym, naczynie wyrównawcze, nóżki żeby go ustawić. Dużo z tych żeczy w niektórych kominkach to standard wyposażenia.

dziabar
07-11-2006, 07:53
Brat użytkuje kominek z Lechmy III sezon. Jest bardzo zadowolony. Też w przyszłości skuszę się na Lechmę.

Ala28
07-11-2006, 07:56
Mamy, używamy i jesteœmy zadowoleni.

jacek_cn
07-11-2006, 09:51
Mamy lechmę z płaszczem wodnym 19 kw. Pierwszy sezon, użytkujemy go ponad miesišc jest OK

AWIk
07-11-2006, 09:59
My też mamy LECHMĘ od roku. Jest OK.

acca5
07-11-2006, 10:01
To moze poszukajcie w rachunkach ile kosztowało was całośc aby funkcjonowało, interesuje mnie jak szybko macie ciepłą wode i czy czesto palicie w tym kominku, czy nadaje sie on do calodobowego praktycznie palenia?

Wojtek R
07-11-2006, 11:39
To moze poszukajcie w rachunkach ile kosztowało was całośc aby funkcjonowało, interesuje mnie jak szybko macie ciepłą wode i czy czesto palicie w tym kominku, czy nadaje sie on do calodobowego praktycznie palenia?

u mnie około 6,5 tyś

obecnie palę codziennie , całodobowo można

ciepło robi się dość szybko z 30 min i grzejniki zaczynają grzać
temperatura z czujnika z płaszcza kształtuje mi się 48-53 stopnie , ile macie ?

Niestety palę dość mokrym drzewam i szybę mam dość szybko brudną ale samo rozwiązanie super , kominek traktuję jako środek oszczędności jak mi się zachce palić choć jest to tak nieuciażliwe , że na razie gazu zuzywam za 50PLN miesięcznie :)

AWIk
07-11-2006, 13:46
My mamy mały domek także żeby zbyt często nie gotowała się woda kominek podłšczony jest do bufora 250l i dopiero stamtšd ciepła woda leci do grzejników i do kranów. Podniesienie temp. od 40st do 50 (załšcza się pompka grzejnikowa) 250l wody przy rocznej brzozie trwa ok. 1,5godz.

Wojtek R
07-11-2006, 13:50
My mamy mały domek także żeby zbyt często nie gotowała się woda kominek podłšczony jest do bufora 250l i dopiero stamtšd ciepła woda leci do grzejników i do kranów. Podniesienie temp. od 40st do 50 (załšcza się pompka grzejnikowa) 250l wody przy rocznej brzozie trwa ok. 1,5godz.


co to znaczy mały domek , i gotowanie wody , wydaje mi się , że często kupujący kominki zwyczajnie kupują je ze zbyt dużą mocą i potem jest problem jaką masz max temp przy normalnym paleniu ?

AWIk
08-11-2006, 06:30
Mały to znaczy 80m2 (D06). Najmniejszy kominek LECHMY ma moc 15kW, a nam potrzebna jest ok. 6kW.
Staramy się utrzymywać ok. 55st.

Wojtek R
08-11-2006, 07:02
Mały to znaczy 80m2 (D06). Najmniejszy kominek LECHMY ma moc 15kW, a nam potrzebna jest ok. 6kW.
Staramy się utrzymywać ok. 55st.

180m2 też 15Kw i samo się utrzymuje w granicach 50st :wink:

MagdaI
09-11-2006, 11:39
Obawiam sie, że będę musiała zapomniec o kominku :(, instalacji CO nie mamy przystosowanej do kominka z płaszczem wodnym. Mamy rury z pex-a a nie z miedzi.

Wojtek R
09-11-2006, 11:52
Obawiam sie, że będę musiała zapomniec o kominku :(, instalacji CO nie mamy przystosowanej do kominka z płaszczem wodnym. Mamy rury z pex-a a nie z miedzi.

a myślisz , że ja to co mam :D

przecieżnie wpinasz płaszcza wprost w pex-a tylko od płaszcza do kotłowni lecą rurki w miedzi tam masz wymiennik , z wymienika też znów kawałem miedzi i dopierow wtedy coś dalej :)

MagdaI
09-11-2006, 14:22
Niby tak. Musimy to jeszcze raz przemyslec. Instalator z Lechmy również przekonuje mnie do montażu kominka z płaszczem. Potwierdził, że co czwarty kominek instaluje do rur pex-a. A jak długo użytkujesz swój kominek?

Wojtek R
09-11-2006, 14:36
Niby tak. Musimy to jeszcze raz przemyslec. Instalator z Lechmy również przekonuje mnie do montażu kominka z płaszczem. Potwierdził, że co czwarty kominek instaluje do rur pex-a. A jak długo użytkujesz swój kominek?

z 2 miesiące a jakie to ma znaczene należy go właściwie podłączyć i tyle