PDA

Zobacz pełną wersję : zalety prysznica w dolnej łazience



iks_75
07-11-2006, 07:36
Zastanawiam się gdzie umieścić prysznic: w dolnej czy górnej łazience. Może nie byłoby większego zastanawiania się, gdyby 1) dolna łazienka była większa, 2) był dodatkowy pokój na dole (poza salonem). Zatem czy jest sens montować na siłę prysznic w dolnej łazience? Wydaje mi się, że nie, jednak jedyne co do mnie przemawia to, że w ten sposób możnaby rozładować ewentualne kolejki do mycia (ale czy nie kłopotliwe jest takie bieganie z góry na dół?).
Jak to wy macie rozwiązane, gdzie planujecie umieścić prysznic?

Muffi
07-11-2006, 08:23
U nas było tak- na dole mamy mniejszą łazienkę, która miała być tylko z wc i umywalką, jednak przed wprowadzeniem okazało się, ze nie ma kasy na górną i trzeba zrobić tylko dolną więc dołozyliśmy prysznic.
Przez rok biegalismy rano do łazienki na dół ( na dole nie ma pokoiku tylko salon) i jakoś nie było problemu.
Potem pojawiła sie kasa i wizja górnej łazienki, tam tez jest prysznic i wanna. Od tego czasu czyli 2 lata nie brałam pryszniaca ani razu na dole, wole leżeć w łózeczku i czekać na swoją kolejkę niż latać na dół, a też miało być na rozładowanie korka. Jedyną osobą która korzysta z prysznica na dole to niania, w lecie jak gorąco to sobie może wsoczyć tak dla ochłody i nie musi z naszej korzystać. Aha i czasem gości tam wysyłamy jak nocują.
Moim zdaniem dobrze miec taki 2 drugi prysznic chociaż na rozładowanie korka bym nie liczyła.
Pozdrawiam Muffi

AnetaS
07-11-2006, 08:30
ja też mam dwie łazienki, na dole jest kibelek, umywalka i prysznic, na górze kibelek, bidet, umywalka, wanna i prysznic. Domownicy przeważnie korzystają z górnej łazienki , a na dole w prysznicu kąpie się Loncia - nasz piesek :P

mynia_pynia
07-11-2006, 10:22
My będziemy mieć w dolnej łazience przysznic i oc,ywiście kibelek, i umywalkę.
Z tego powodu co wcześniej, mamy psa i prysznic jest niezastąpiony.
Poza tym w lecie po brudnych pracach można nie syfiąc całego domu władować się do łazienki pod szybki prysznic.

satina
07-11-2006, 12:41
Jestem za prysznicem w dolnej łazience i to właśnie ze względu na rozładowanie ''korka'' zwłaszcza rano kiedy wszyscy - kiedyś 4 osoby (2 córki już są w akademiku) wychodzą do pracy czy szkoły na tą samą godzinę. Niestety nie można wtedy czekać w łóżeczku na swoją kolejkę.
A nikt nie chce być tą osobą która wstaje duuuużżżo wcześniej żeby wszyscy na czas się wykąpali i przygotowali do wyjścia. Pozdrawiam.

lagerfeld
07-11-2006, 12:54
my mamy po prysznicu w każdej łazience. powód był prosty. na dole mamy gabinet, który pełnić będzie - od czasu do czasu funkcję pokoju gościnnego a po drugie - jest super blisko taki prysznic na dole jak wracasz do domu po szychcie w robocie czy na polu. poza tym bliżej kotłowni jest więc na ciepłą wodę nie trzeba długo czekać :lol:

robertus
07-11-2006, 15:21
Mam w domu 3 łazienki. 2 na górze i 1 na dole. Dałem na dole prysznic i nie żałuję bo:
Jak wstaję rano a pozostali domownicy tj. małżonka i maly synek jeszcze śpią to zasuwam na dół żeby ich przypadkiem nie obudzić :D

remx
07-11-2006, 19:09
Rano wystarczy się tylko umyć pod pachami - umywalka spokojnie to zaspokoi. Zresztą to mycie to też dyskusyjne - spłukuje feromony.

kofi
07-11-2006, 20:25
Rano wystarczy się tylko umyć pod pachami - umywalka spokojnie to zaspokoi. Zresztą to mycie to też dyskusyjne - spłukuje feromony.
A co Ty z feromonami do pracy? Na wieczór sobie nie spłukuj, a do roboty po co? Chyba, że singiel jesteś :wink:

remx
07-11-2006, 21:40
Rano wystarczy się tylko umyć pod pachami - umywalka spokojnie to zaspokoi. Zresztą to mycie to też dyskusyjne - spłukuje feromony.
A co Ty z feromonami do pracy? Na wieczór sobie nie spłukuj, a do roboty po co? Chyba, że singiel jesteś :wink:

To nie tak. Na wieczór będzie w sam raz.

dzióbek
08-11-2006, 07:14
My planujemy tak jak większość z Was, na dole prysznic, kibelek i umywalka, a na górze ten sam zestaw + wanna i bidet. Pewnie przez jakiś czas będziemy korzystać tylko z tej dolnej - ale czas pokaże. Na dole mamy też mały pokój gościnny i choć rzadko spodziewamy się gosci nie chciałabym, zeby korzystali z naszej górnej łazienki :roll: :P :P

Beithe
08-11-2006, 10:27
A my postanowiliśmy urządzać się ekonomicznie, więc na górze tylko wanna, na dole tylko prysznic. Na razie będziemy mieszkać tylko na dole i będzie się gdzie myć. Jak urządzimy górę, to chętni na prysznic będą biegać na dół (a ja dostanę swoją wanne) ;)

warkot
08-11-2006, 13:32
Beithe jestem w identycznej wytuacji :lol: