PDA

Zobacz pełną wersję : Grubość aluminium w paroizolacji



RobertOC
23-04-2003, 18:21
W prasie i nie tylko mówi się o zaletach paroizolacji z warstwą alumnium. Ale nikt nie podaje o ile warstwa aluminum poprawia izolacyjność cieplną oraz czy grubość aluminum ma wpływ na to ile promieniowania cieplnego zostanie odbite. Czy ktoś mógłby mi udzielić takich informacji?

tom soyer
24-04-2003, 08:25
On 2003-04-23 19:21, RobertOC wrote:
W prasie i nie tylko mówi się o zaletach paroizolacji z warstwą alumnium. Ale nikt nie podaje o ile warstwa aluminum poprawia izolacyjność cieplną oraz czy grubość aluminum ma wpływ na to ile promieniowania cieplnego zostanie odbite. Czy ktoś mógłby mi udzielić takich informacji?


folia aluminiowa przede eszystkim odbija promieniowanie cieplne. Zapobiega wiec akumulacji ciepla przez warstwe ocieplenia, ktora jest umieszczona za folia. Dlatego tez folia powinna byc jak najciensza aby sama nie tworzyla akumulatora cieplnego a jak wiadomo alu jest bardzo dobrym przewodnikiem cieplnym.
Grubosc warstwy aluminium nie ma wplywu na ilosc odbitej energii cieplnej. Wplyw na to ma jakosc (gladkosc) powierzchni aluminium.

29-04-2003, 08:57
mam taka folia obite cale ocieplenie, piękna sprawa. Szybko sie zwraca taki wydatek.
MK