PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można przestawic komin?



Anaor
07-11-2006, 13:15
W innym miejscu chcę mieć kominek na innej ścianie czy to duży problem przy adaptacji?

stuk
07-11-2006, 13:23
Zależy od paru rzeczy. Jesli komin w nowym miejscu nie wpada w konflikt z niczym na parterze, z żadną belką w stropie, z niczym na poddaszu/piętrze, z żadną belką więźby dachowej i komin wychodząc przez dach w nowym miejscu wygląda ok (pamiętaj że powinien wychodzic ponad kalenicę) to jest proste. Jeśli nie da się go ustawić w ten sposób to sprawa jest bardziej skomplikowana (bardziej nie koniecznie znaczy że bardzo). W skrajnym zaś przypadku może to być w ogóle nie możliwe. Trudno powiedzieć nie mająć projektu.

Anaor
07-11-2006, 13:30
http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/52_b.jpg
To ten projekt jest to parterówka i chodzi mi o tą ścianę między pokojami.

Anaor
07-11-2006, 13:30
A projekt to APS-52 z archi-projekt

stuk
07-11-2006, 14:22
Nawet z lupą nic nie widzę na tym rysunku :lol:
Poza tym trzeba by mieć rzut stropu, więźby i dachu, nie znajdziesz tego w "demo" projektu na stronie pracowni. Ale możesz napisac do nich gdzie chciałbyś pzrenieść kominek i niech Ci odpiszą czy to jest do zrobienia bez problemu.

Anaor
07-11-2006, 14:35
Ok. tak chyba bedzie najprościej

mynia_pynia
07-11-2006, 14:39
Zapytaj się architekta, czy się da, jak się da to nie ma problemu, ale jeśli masz np. łazienki, które nie przesuniesz to nie będziesz miał wentylacji i już problem, to że trzeba będzie więźbę dachową zmodyfikować to przy każdej zmianie tak się robi, nawet przy przesunięciu okna o 10cm.
No i zapytaj się ile to będzie kosztować, bo będziesz musiał najprawdopodobniej zmienić rozprowadzenie rur, z co po domu (jak piec będzie stał w innym miejscu). Kolejna sprawa to łazienka powinna być w pobliżu kotłowni żeby nie było dużych strat przy ciepłej wodzie.

stuk
07-11-2006, 15:00
No bez przesady. Komin do kominka to jedno, wentylacja łazienki to drugie. Jeśli wentylacja łazienki i komin dymowy szły razem, to najwyżej teraz wentylacja łazienki będzie szła samotnie i zostanie wyprowadzona jakąś dachówką wentylacyjną i juz.
Co do rurek - i tak instalacje robi się żeby było dobrze, projekty instalacji dołączane do projektów gotowych są i tak niewiele warte.

Anaor
07-11-2006, 15:15
Akurat w tym projekcie to kotłownia jest przy innym kominie, ale jak mówicie że to będą jakies dodatkowe koszta to chyba zostanie jak jest. Chyba że bym wtedy zaoszczedziła na dodatkowym kominie bo za tą ścianą gdzie chciałam kominek to chce zrobić kuchnię a z kuchni tez musi byc jakas wentylacja to można by doprowadzic do tego komina.

Anaor
07-11-2006, 15:20
A wc tego małego nie będzie więc nie potrzebna bedzie wentylacja

radlid
07-11-2006, 15:30
Ja przestawiam komin w inne mjejsce w salonie , będzie przy tej samej ścianie tylko przesunięty o 2 m , nie wchodzi w kolizję z więżbą i z niczym innym .Tylko nie wiem czy to trzeba zgłosić czy budować i niczym się nie przejmować.

Anaor
07-11-2006, 15:36
ok. dzięki, zobaczymy przy adaptacji czy taka zmiana nam się opłaci

aru
07-11-2006, 16:32
A wc tego małego nie będzie więc nie potrzebna bedzie wentylacja
no chyba, że do tego pionu wchodzi wentylacja kuchni

Anaor
07-11-2006, 19:05
Ale mówię że kuchnia ma być właśnie za tą ścianą gdzie chcę komin żeby było z kuchni wyjście na taras!!!! To czy teraz będzie dobrze?