PDA

Zobacz pełną wersję : Wiercenie otworu w wannie akrylowej



Kulin
09-11-2006, 07:10
Witam.

Mam taki problem, czy trudno wywiercić otwór w wannie akrylowej ? Pytam bo mamy zamówioną wannę bez otworu, ale możemy podać wktórym miejscu mam on być, tylko ciężko to określić bez samej wanny i dlatego wolałbym wywiercić sobie samemu, ale nie wiem czy to bezpieczne dla wanny ? Chodzi oczywiście o otwór na armaturę.

Dzięki za pomoc.

ESKIMOS
09-11-2006, 11:21
Żaden problem - wiem bo robiłem.
Kupujesz w markecie (jak nie masz) , za ok. 10 zł. komplet wykrojników (takich do drewna lub plastiku - blaszanych).
Wyznaczasz srodek otworu na armaturę i wiercisz tam zwykłym wiertłem mały otworek prowadzący, a następnie zakładasz na wiertarke wykrojnik odpowiedniej srednicy i na małych pbrotach wycinasz otwór.....i już.
Całkowiecie bezpieczne dla wanny.
:D
Powodzenia.

Bard13
09-11-2006, 11:37
Dokładnie tak jak przedmówca.

Uważaj tylko gdzie planujesz otwór i pod co, bo jak wiadomo to osłabi nieco miejsce gdzie wywiercisz.

Ja wierciłem miejsce na baterię w rogo wanny i podłożyłem przy dokręceniu płytkę z twardego tworzywa, zeby baterianie zapierała się tylko na krawędzi otworu

ESKIMOS
09-11-2006, 12:10
Uważaj tylko gdzie planujesz otwór i pod co, bo jak wiadomo to osłabi nieco miejsce gdzie wywiercisz.
Ja wierciłem miejsce na baterię w rogo wanny i podłożyłem przy dokręceniu płytkę z twardego tworzywa, zeby baterianie zapierała się tylko na krawędzi otworu
Własnie.
Zapomniałem o wskazaniu na wzmocnienie osłabionego otworem fragmentu wanny.
Ja przykleiłem w tym miejscu taki kawałek tworzywa i dopiero wycinałem otwór w obu warstwach.

Kulin
09-11-2006, 22:00
Dzięki za rady. Mam po prostu możliwość zamówienia otworu przy produkcji wanny na zamowienie, jednakże za dużo niewiadomych: ile otowrów, jakiej średnicy i w końcu w jaki miejscu. Czy są jakieś standardowe wymiary otworów ??

Bard13
10-11-2006, 07:54
Dzięki za rady. Mam po prostu możliwość zamówienia otworu przy produkcji wanny na zamowienie, jednakże za dużo niewiadomych: ile otowrów, jakiej średnicy i w końcu w jaki miejscu. Czy są jakieś standardowe wymiary otworów ??


Rety...

Po prostu wiercisz taką dziurę jaką potrzebujesz i w ilościach takich, ile potrzeba.

Kanton
16-11-2006, 15:44
najpierw kup baterię

Kulin
19-11-2006, 12:54
zmiana planów, bateria będzię "wychodziła" z półki, nie z wanny.

ESKIMOS
19-11-2006, 13:05
zmiana planów, bateria będzię "wychodziła" z półki, nie z wanny.
No i problem masz rozwiązany. :lol:

Bard13
19-11-2006, 17:36
zmiana planów, bateria będzię "wychodziła" z półki, nie z wanny.


No i dobrze...