PDA

Zobacz pełną wersję : Substancja do usczelniania czapy komina



sonal
09-11-2006, 11:07
Szukam czegoś aby obsmarować betonową czapę komina. niektórzy nazywają to wodnym szkłem - czy jakoś tak. Czy to coś w rodzaju substancji gruntującej? Gdzie to kupić?

JANK
09-11-2006, 11:41
Na czapkę kominową najlepsza jest obróbka blacharska :wink:

Krzysiek_3miasto
09-11-2006, 12:14
w kazdej hurtowni budowlanej mozna to kupic....i nie przestrasz sie jak przeczytasz ze tym mozna PRAC....mam pomalowane wszystkie czapki betonowe na kominie i jestem bardzo zadwolony...5 litrow kosztuje kolo 20 PLN....

rafal9
09-11-2006, 13:28
w kazdej hurtowni budowlanej mozna to kupic....i nie przestrasz sie jak przeczytasz ze tym mozna PRAC....mam pomalowane wszystkie czapki betonowe na kominie i jestem bardzo zadwolony...5 litrow kosztuje kolo 20 PLN....

Jak się to nazywa?

Krzysiek_3miasto
09-11-2006, 13:34
nazywa sie to SZKLO WODNE...ma konsystencje syropu i nie ma barwy i jakiegos specjalnego zapachu....maluje sie pedzlem...trzeba uwazac na oczy...mozna od razu dodac do betonu tylko ostrzegam beton ze szklem wodnym bardzo szybko wiaze.....

rafal9
09-11-2006, 13:40
nazywa sie to SZKLO WODNE...ma konsystencje syropu i nie ma barwy i jakiegos specjalnego zapachu....maluje sie pedzlem...trzeba uwazac na oczy...mozna od razu dodac do betonu tylko ostrzegam beton ze szklem wodnym bardzo szybko wiaze.....

Czy to szkło wodne jest lepsze od dysperbitu?

seweryn_swierk
09-11-2006, 13:48
jego wazna zaleta jest to ze jest bezbarwne :D

rafal9
09-11-2006, 13:56
jego wazna zaleta jest to ze jest bezbarwne :D

Ta zaleta na kominie raczej nie ma znaczenia.
Czy są jakieś inne?

Darek_P
09-11-2006, 14:18
Ja z konieczności planuję zastosować Ceresit CT13. Jest to silikonowy impregnat fasadowy. Ponieważ najmniejsze opakowanie to kanister 10l posłuży mi on do zaimpregnowania cegły i fug na kominach oraz czapy od góry. Wg producenta dwukrotne malowanie wystarcza na 8-12 lat.

Niestety mankamentem jest cena (około 200 PLN za 10l.)

Sp5es
09-11-2006, 18:30
Ja z konieczności planuję zastosować Ceresit CT13. Jest to silikonowy impregnat fasadowy. Ponieważ najmniejsze opakowanie to kanister 10l posłuży mi on do zaimpregnowania cegły i fug na kominach oraz czapy od góry. Wg producenta dwukrotne malowanie wystarcza na 8-12 lat.

Niestety mankamentem jest cena (około 200 PLN za 10l.)

To preparat hydrofobizujący.
Skuteczność jego spada po 3-4 latach do połowy.
Te owe 12 lat to jakiś pic marketingowy.
Hydrofob zmniejsza nasiąkliwość , bez tworzenia filmu, szkło wodne natomiast uszczelnia i wypełnia pory.

Każdy z wyżekj opisywanych preparatów ma inne działanie i nie moża ich traktowac jako surowce zamienne.

Na czapke najlepsza jst obróbaka blacharska, potem warstwa szpachlowa z żywicy lub warstwa bitumiczna.
Reszta rozwiązań to protezy.

seblo
10-11-2006, 08:54
A ja malowałem "Pitbet'em", czy jakoś tak, farbą do betonu. Polecane przez murarza. Na trzy czapy wystraczył 1 litr. Występuje to w około 10 kolorach. Wnika we wszystkie pory przy pierwszym pociągnięciu. Zalecają malować 2 razy, ja malowałem 1 raz. Po wyschnięciu, wygląda to tak, jakby sie naciągnęło kondona na czapkę, hehe.

rafal9
13-11-2006, 10:52
To ja jeszcze raz zapytam o dysperbit.
Będzie wystarczający do tego celu?

Świerzak
13-11-2006, 12:18
Witaj Sonal..

Jestem podobnie jak Ty entuzjastą Gucia!!
Mój też już stoi .. tylko jeszcze bez dachu..
Przesyłam adres z fotkami:
www.swierzak.ao.pl

Jaką masz dachówke? , jak rozwiązałeś sprawe czwórnika na szczyt? (może był w sprzedaży)
jeśli masz jakies nowe foty b.prosze..
jak rozwiązałeś sprawe wykuszu.. i ile kosztował :)

Co byś w nim zmienił/
Ile okien dachowych i czynie za mało?
soory za dużo pytań...
pozdrawiam serdecznie

sonal
14-11-2006, 06:08
dachówka roben średzka miedziana angoba, czwórnik dostępny, wykusz 7000
co do reszty: to topik na zgoła inny temat

rafal9
22-11-2006, 15:32
A co powiecie na IZOLBET Masa Asfaltowa Powłokowa

http://www.izolbet.com.pl/products.php?cid=8&sid=1&pid=40

jako uszczelniacz czapy komina?

Darek_P
22-11-2006, 20:48
Uważajcie z tym szkłem wodnym. Pomalowałem nim czapy i niestety spłynęło po kominach. Malowane było z wyczuciem i niezbyt grubą warstwą. Podejrzewam, że nastąpiła jakaś reakcja z zaprawą Sopro, którą murowane były kominy i czapy. Podniosła się temperatura i konsystencja preparatu zmieniła się na bardziej rzadką.

Na szczęście da się to-to usunąć szorstką stroną gąbki-zmywaka kuchennego. Robiłem próbę na resztce klinkieru. Nie chcę tu stosować chemii, bo boję się o fugę. Tak więc czeka mnie i wykonawcę ręczna robota.

Wobec powyższego trzeba też uważać na stosowanie innych preparatów (np. Dysperbitu), bo jak słonko przygrzeje to też może spłynąć.

Żałuję trochę, że nie użyłem wyłącznie wspomnianego wyżej Ceresit-u CT-13. Będę nim malował boki komina, więc nawet gdyby spłynął z czapy to wielkiego bólu by nie było.

Ale swoją drogą jak wykonawca uszczelniał przejście szalunku traconego od komina systemowego przez czapę, to był pełen podziwu, bo podobno szkło wodne bardzo dobrze wszystko wypełniło.

Darek