PDA

Zobacz pełną wersję : wielostopniowa ochrona przed zalaniem



duke
10-11-2006, 07:41
Pralki Siemens i Bosch mają tzw. wielostopniową ochronę przed zalaniem. O co tu chodzi? Rozumiem, że nie jest to tradycyjne Aqua Stop. Kupować coś takiego czy raczej szukać pralek z Aqua Stopem??
d.

darek79
10-11-2006, 17:43
z tego, co się orientuję, to teraz taka wielostopniowa ochrona jest w pralkach w standardzie. o co w tym chodzi, dokładnie nie wiem.
póki co, mam bosha, i póki co - odpukać - nic nie cieknie :D

brigid
12-11-2006, 20:25
Mam pralkę Boscha z tą wielostopniową ochroną. Składają się na nią m.in. blokada drzwiczek po uruchomieniu programu, konstrukcja bębna, fartucha i węże doprowadzające wodę, testowane w ciśnieniach wody kilkakrotnie wyższych niż te występujące w praktyce.
Jak kupiłam moją pralkę, to ciekła. Okazało się że to był wadliwy egzemplarz, wymienili mi ją na nową i teraz jest bez zarzutu. Aqua Stop też odcina dopływ wody, gdy powstanie przeciek, ale nie powstrzyma wody już zgromadzonej w pralce przed wylaniem się. Zatem nic Cię w 100% nie obroni przed zalaniem.
Może warto zamiast tego zainwestować w ubezpieczenie domu...

Trurl
13-11-2006, 10:13
Może warto zamiast tego zainwestować w ubezpieczenie domu...

Jak dom w trakcie budowy to i w kratkę ściekową w pralni/łazience :wink:

Roobertt
13-11-2006, 18:15
[quote

Jak dom w trakcie budowy to i w kratkę ściekową w pralni/łazience :wink:[/quote]

Mądra myśl już dwa razy zbierana była woda w mojej łazience

żona m
08-08-2011, 19:24
my mamy Aqua stop w zmywarce, ale mój mąż chce zamontować jeszcze specjalne czujniki w alarmie z powiadamianiem w razie ''W''. My z tych co to wolimy dmuchać na zimne. W pomieszczeniu gospodarczym gdzie jest pralka - kratka ściekowa ...

ryhu82
09-09-2011, 20:23
ochrona przed zalaniem to też kawałek styropianu zainstalowany na mikro-wyłączniku, styropian znajduje się w zagłębieniu spodniej części obudowy unosi się kiedy zbierze się trochę wody i wyłącznik zadziała - wyłącza pralkę lub włącza pompę i po wypompowaniu wody wyłącza pralkę, wszystko zależy od konfiguracji, bez interwencji serwisu pralki czasem nie da się w ogóle włączyć
Takie rozwiązanie od dawna stosowane jest w zmywarkach