PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta płaska dachówka



futrzaki
10-11-2006, 09:12
Witam,
mam nowoczesny projekt domu i poszukuje dachówki ktora by do niego pasowała. Moim założeniem jest dach z dachówki betonowej ewentualnie ceramicznej ale w zbliżonej cenie. Dachówka w miare kwadratowa i bez zadnych falek itp.
Na razie znalazłem Tegalit firmy Braas:
http://www.braas.pl/?action=mapa&id=70
oraz HP10 firmy francuskiej firmy Immerys sprzedawanej przez dystrybutora:
http://www.zamarat.iq.pl/
Obie są ceramiczne i niestety bardzo drogie tzn 60-75 zł m2.
Szukam więc alternatywy bo nie znam oferty wszystkich producentów.
Pozdrawiam
Michał

michal_m
10-11-2006, 09:20
My mamy Domino z firmy Creaton, ale też nie są tanie...

10-11-2006, 10:40
Szukam więc alternatywy

Praktycznie nie ma alternatywy... :( Też taką chciałem, sprawdziłem ceny i... mi przeszło. 8)

Pozdrawiam,

Xena z Xsary
10-11-2006, 10:53
z wielkoformatwych płaskich masz tegalit, domino, nelskampa, terrapiata, oraz HP10 bodajże.
Nie zdenerwuj się tylko cenami.
Ja niestety się zdenerwowałam i mi przeszło

ratkovitz
12-11-2006, 08:18
Terra Piatta Pfleiderera nie jest aż tak droga - nam wycenili na ok. 40 PLN /m2.
Chodzi mi oczywiście o porównanie do Domino, HP10 czy Nelskampa

Pozdrowienia

irtad
12-11-2006, 09:24
Kiedyś szukałem i trafiłem na taką stronę http://www.uniprodek.com/

futrzaki
12-11-2006, 23:28
Dziekuje za podpowiedzi.
Co do Terra Piatta Pfleiderera to na stronie cena jest 6 zł z kawałkiem a dachówek potrzeba 12. Tak wiec 40 zł za m2 to niemal połowa ceny.
Jeśli natomiast chodzi o Uniprodek Pros to ma jedną wadę że dachówki zachodzą na siebie na połowę szerokości. Ja szukam takich które stanowią linie proste w poziomie i pionie.
Chyba się wieć przeprosze z tematem taich dachówek i wybiorę zbliżone forma ale tańsze.
Pozdrawiam
Michał

alison
13-11-2006, 11:25
Terra Piatta Pfleiderera nie jest aż tak droga - nam wycenili na ok. 40 PLN /m2.
Chodzi mi oczywiście o porównanie do Domino, HP10 czy Nelskampa

Pozdrowienia


Bardzo ładna dachówka, miałam ją nawet na wzór na swojej budowie i długo się nad nią zastanawiałam z nasatwieniem, że ją kupię. Jednak gdy zobaczyłam ja na innym dachu to stwierdziałam, że nie o to mi chodzi. Po prostu do mojego dachu ze sopadkiem 28 stopni by nie pasowała.
Ale jest naprawdę ładna, więc jeśli masz pewność, że o taką Ci chodzi to myślę, że warto. Moim zdaniem jakość była dość wysoka, zamki dobrze wykonane a porównywałam ją z Creatonem i MeyerHolsenem.

Pozdrawiam!

ratkovitz
18-11-2006, 22:34
Michał "futrzaki"

Okazało się, że faktycznie wyszło drożej - ale nie aż 72 PLN za metr,
tylko niecałe 60. Ale w końcu zrezygnowałem z tej dachówki, bo jest
dostępna podobno dopiero w przyszłym roku.

alison

dzięki za opinię - zdecydowałem się jednak (j.w.) na inną dachówkę,
mianowicie Nibrę G10 Nelskampa - cena podobna, a jest całkiem płaska
i ma lepsze kolory

pozdrowienia

Śliwka
19-11-2006, 00:52
Cosmo Jungmeiera jest też dość plaskata

22-11-2006, 09:46
hello,

właśnie dostałem ofertę na grafitowy tegalit 4pln/szt, gąsiory po 18pln, szczytowe po 26pln. co wy na to?

pozdrawiam,

malmuc
22-11-2006, 10:57
hello,

właśnie dostałem ofertę na grafitowy tegalit 4pln/szt, gąsiory po 18pln, szczytowe po 26pln. co wy na to?

pozdrawiam,


4pln/szt :o

Agduś
22-11-2006, 12:44
Taką dachówkę będzie miała jk69. Poszukaj jej dziennika. Już ma zaklepaną, a może kupioną. Zapytaj.

22-11-2006, 13:04
jk69:
Na dachu mym zalśni więc matowym blaskiem CIEMNO SZARA NIBRA G10.

pozdrawiam,

jk69
22-11-2006, 13:45
jk69:
Na dachu mym zalśni więc matowym blaskiem CIEMNO SZARA NIBRA G10.

pozdrawiam,

Wezwana do odpowiedzi stawiam się!
Płaskie jest piękne! :lol:
Po tym mało kobiecym wstępię zaświadczę, że cena ratkovitza na Nibrę jest prawdziwa - ok. 60 zł. Dodatki nie strasznie drogie...
Tegalit - jest cementowy i źle wykończony
Domino jest najfajniejsze i ma 50 lat gwarancji, jak kto może czekać, niech czeka - obecnie zapisy na wiosnę 2007. Do obejrzenia w dzienniku Pontypendy!
Terra Piatta - świetne kolory i niesamowity, satynowy blask ale ma taki dziwny wzorek, który na dachu musi być widoczny niestety...

Widziałam kilka płaskich realizacji na dachach - efekt jest na dużych i nieskomplikowanych połaciach, ale widać wszelkie fuszerki więc dobry dekarz potrzebny!

Było o tym także w wątku "POkażcie swoje dachy!"

Z płaskodachowym pozdrowieniem,

alison
22-11-2006, 14:40
[[...]Terra Piatta - świetne kolory i niesamowity, satynowy blask ale ma taki dziwny wzorek, który na dachu musi być widoczny niestety... [...]

Z płaskodachowym pozdrowieniem,


ten "wzorek" to taka rynienka do odprowadzenia deszczu i nie jest widoczny na dachu, gdy dachówka jest połozona. Tez mi się tak wydawało, że musi być widoczny, albo będzie dziwnie wyglądać, ale w realu tego nie widać. Metaliczno-satynowy poblask rzeczywiście robi wrażenie :wink: Pozdrawiam!

jk69
22-11-2006, 14:48
:o to spora ta rynienka!!! Toż to połowa dachówki ginie? Masz na dachu terrę piattę może? To już czysta ciekawość albowiem jej nie kupię i tak. Trwają targi między Euronitem a Creatonem o to, kto będzie w 2007 roku sprzedawał dachówkę tę w POlsce. No i nie przyjmują na razie zamówień.
Czyli dachówka dla tych, którzy kładą latem AD 2007 dach.
Ale naprawdę jest piękna!

ozzy30
07-04-2010, 08:33
Erlus Linea. Ktoś ma?

jarett
08-04-2010, 18:55
??
a cóż to za wynalazek??
Nawet na zdjęciach producenta wygląda krzywo.
Jeśli nie jest w jakiejś dziko atrakcyjnej cenie to chyba lepiej wybrać coś sprawdzonego (Nelskamp, Creaton) co wygląda tak samo albo lepiej.

me-how
25-04-2010, 21:29
Czy ktoś widział/robił dachówki Braas Tegalit lub Creaton Domino ale w kolorze ceglastym (lub miedzianym) ?

me-how
29-06-2010, 23:27
Czy ktoś widział/robił dachówki Braas Tegalit lub Creaton Domino ale w kolorze ceglastym (lub miedzianym) ?

NIeważne. Kupiłem Creaton Domino miedziany i chyba najwcześniej zobaczę na własnym dachu.

T i A
16-07-2010, 09:48
Masz już ją na miejscu?
Jak z jakością,bo dużo złych opinii o Creatonie ostatnio się pojawiło.

mirela99
16-07-2010, 13:31
Nelskamp ciemno szara

bejjusia
18-08-2011, 18:05
podbijam wątek...
...może ktoś posiada jakieś zdjęcia domku z płaską dachówką? i mógłby się też wypowiedzieć na temat aktualnych cen i producentów??
z góry dziękuje!

Mariusz_t
28-02-2012, 15:19
http://zamarat.pl/?pid=products_realisations.pl.9

Andrzej Wilhelmi
28-02-2012, 21:28
Fajna oferta ale tu nie miejsce na nią! Możesz się dowolnie promować w "Ogłoszeniach drobnych". Pozdrawiam.

ENDO
10-06-2013, 20:19
Podbijam, co nowego w płaskich dachówkach? Jakie marki jakie ceny, z góry dzięki za opinie.

_olo_
11-06-2013, 21:58
Tak trochę poza tematem - wczoraj przeszła przez moją okolicę burza z gradem wielkości kurzych jaj, fajny to był test pokryć dachowych, porządne grube papy u większości sąsiadów zdały egzamin, blachy, blachodachówki poza odbiciami powłok i lekkimi wgnieceniami też leżą nadal, dachówki zakładkowe nawet się trzymają, czasem poubijane skrajne lub pojedyncze podstawowe do wymiany, za to dachy pokryte płaską dachówką - te które widać bo nie są jeszcze brezentem przykryte są do poważnego remontu.

DariuszKosmyk
14-06-2013, 09:02
Mógłbyś o swoim domu powiedzieć coś więcej niż "nowoczesny"? Bo do samego tego słowa ciężko coś poradzić :P