PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C37 ROZLEGŁY



rafekx
13-10-2005, 22:25
Hej!
Czy ktos z Was interesował się C37 z kolekcji muratora?
http://www.projekty.murator.com.pl/projekt.htm?IdProjektuD=134&IdKolekcji=29&action=showProject
Pozdrawiam.

PS. kroyena, może mogłabys skrytykować ten projekt? chciaż kilka zdań, proszę... :wink:

Aston
05-03-2006, 13:28
Kupiliśmy ten projekt i chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda na żywo.

No i oczywiście chętnie jakieś uwagi i porady co do domu.

Aruchna
04-07-2006, 20:47
Witam wszystkich,
czy ktoś z Was buduje, wybudował lub zamierza budować dom rozlegly c19 z Muratora? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Aruchna
15-07-2006, 18:41
Pora ożywić nieco wątek
dzięki Aston za odpowiedź na privie ale może na forum ktoś jeszcze by się zainteresował tym projektem. Dla mnie jest to czego szukałem a przeleciałem co najmniej 1K projektów i tylko ten jeden spełnił moje wymagania:). http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=102&IdKolekcji=

Aston
Może wrzucisz zdjątka na forum to "rozległość" rozległego pewnie zachęci kilka osób do bliższego kontaktu z tym projektem:)

Co do modyfikacji - kusi mnie powiększenie łazienki kosztem części pomieszczenia gospodarczego (dodatkowe okno doświetlające łazienkę:)) i może zlokalizowanie tam niewielkiej pralni za jakąś scianeczką z pustaków szklanych.
Likwiduje kibelek przy wiatrołapie na koszt garderoby.

to tyle
Pozdrawiam

Aston
16-07-2006, 12:55
No dobra, to na początek kilka zdjęć tego, co do tej pory wybudowaliśmy. http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51573&q=c%2019&k=2

My też zlikwidowaliśmy WC na parterze powiększając wiatrołap co umożliwiło nam zrobienie w tym miejscu drzwi z domu do garażu. Pozostałe zmiany jakie wprowadziiśmy to zlikwidowanie spiżarni (zależało nam na dużej kuchni), zamknięcie kuchni od strony jadalni oraz niewielkie przesunięcia ścianek działowych na poddaszu aby do schowka nad garażem był dostęp z klatki schodowej a nie z pokoju.

Poza tym nasz dom na działce stoi bokiem, więc mamy też w innym miejscu bramę garażową (widać to na zdjęciach) oraz dodatkowe okienko w kuchni.

Pozdrawiam

Aruchna
17-07-2006, 17:52
Witam
U mnie też dodatkowe okienko w kuchni (tak by było widać kto stoi pod dzwiami :lol: ). Łazienka jednak zostanie taka jaka jest a w gospodarczym "wygospodaruje" pralnie. W jadalni zamiast okna wyjście na taras (taras powiększony do końca sciany domu. (od strony jadalni)

Teraz mam zgryz z projektem ogrzewania bo chodzi mi po głowie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, kominek z DGP i piec kondensacyjny dla c.w.u. i ogrzewania pomieszczeń - jedna obcja, a druga to ogrzewanie nawiewowe z tymi samymi dodatkami :lol:

I dalej nie wiem co lepsze :(
A trza o tym pomyśleć zanim się wezmę za budowę.

P.S. fajne zdjęcia na stronce Aston czekam na wiecej (jak dach nabierze kolorków) :P
pozdrawiam

Aruchna
18-07-2006, 07:19
Aston
Nie masz kłopotów z oknem w kuchni - 180x150, wg projektu zaczyna się na wysokości +85 i jest tam narysowany blat kuchenny (zlewozmywak).
Blaty zwykle robi się na wysokość 90cm więc czy to okno nie "wejdzie" pod blat????!!!!
jakiej wielkości wstawiasz drugie okno w kuchni?
Pozdrawiam

Aston
18-07-2006, 19:22
Kłopotu nie mam w tej chwili jest od podłogi (tzn. chudziaka) 1000 mm styropian 50 + 60 wylewki i 20 na terakotę czyli zostaje 870 mm więc blat będzie pewnie połączony z parapetem. Szafki mam mieć 860 z cokołem i blatem :o tak więć może jeszcze kawałek parapetu zostanie. :-? Fakt trochę to niewygodne ale ... tylko kran musi być centralnie bo inaczej okna się nie otworzy :roll:
A co do tego małego okna to takie jak w kibelku tzn. 1200x600.

Aston
18-07-2006, 19:29
Dziś zamówiliśmy okna i drzwi. Będą za jakieś 4 - 6 tygodni :x. Termin dość odległy ale na stanie w magazynie nigdzie nie mają bramy 5000x2000 :-?
Nie możemy się doczekać, aż zamkniemy domek ...

Aston
18-07-2006, 21:29
No i się wydało szafki w kuchni 86 bez blatu ... oj bedą kłopoty ... :o

Aruchna
19-07-2006, 09:13
No i się wydało szafki w kuchni 86 bez blatu ... oj bedą kłopoty ... :o


A nie mowilem :lol: - trza zmiejszyć wysokość okna ze 150 na 140 i to raczej wszedzie by jakaś tam symetraia panowała:) i wtedy blaty wejdą. podniesienie okna do +90 zostawi jedynie 25 cm od sufitu i przy podwieszanym nawet karnisz się zmieści :roll: . Mnie to już podpadło w samym projekcje :roll: kuchni (ktoś - architekt - chyba nie pomyślał jak walił blat pod to okno :lol: i trza to teraz r(L)eperować.

A jest jeszcze drugie wyjście
Zostawić okna tak jak są a lekko obniżyć blat (zlewozmywak) ok 5 cm w rzucie okna (blat lekko łamany) - łatwo wtedy wszelkie okruszki itp zmywać do zlewu :lol: Już to gdzieś widziałem. Pomysłów wiele ale dopiero jak zobaczę tę kuchnie to mi się rozjaśni :lol:

Aston
22-07-2006, 14:46
No i zakończyli prace dekarskie. :lol: Jak dla mnie rewelacja. Dom prezentuje się teraz fantastycznie :D http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51573&q=c%2019&k=2

Aruchna
22-07-2006, 18:33
Witam,
faktycznie fajnie wygląda z tym kapelusikiem :lol:
Ile kosztował dach jeśli można wiedzieć (materiał i robocizna)?

Ja mam lekki przestuj bo czekam na odpowiedz z TPSA w sprawie słupa (linia przeszłaby przez garaż) na mojej działce i z drugiej strony 20.07.06 urodził mi się syn :lol:
Więc dom może te kilka dni poczekać

Za ogrzewanie nadmuchowe z wentylacją mechaniczną i rekuperatorem POLSKI KOMFORT zaspiewał mi wstępnie prawie 30K :cry: (do negocjacji)
więc raczej bedzie wodne z wentylacją mechaniczną z reku. 8)

Pozdrawiam
Świeży tatuś

Aston
26-07-2006, 19:56
Na wstępie GRATULACJE "Tatusiu" :P ja muszę poczekać na tą chwilę do lutego 2007 ale ... 8)
Co do kosztów to pojęcia nie mam z wykonawcą umówiłem się na stan surowy otwarty i ... jest :D. Teraz czekam bo zamówiłem okna i drzwi. Niestety jeszcze 3 tyg. Tak więc teraz przerwa "technologiczna". :wink:

wojtek5315
09-10-2006, 21:52
Witam wszystkich. Wraz zzona wybraliśmy prokekt Rozległy C-19 i mamy pomysł, aby w miejsce pokoju przenieśc łazienkę, a w łazience zrobić dużą garderobę. Z dwóch garerob zrobić jeden wielki pokój bo mając 40 lat nie chce nam się biegac do córki na górę. Proktant mówi, że na rzucie 1:100 zmiany będą za małowidoczne i chce 5000 zł za nowe rysunki. Czy to jest fer, że te ziany maja tyle kosztować? Może ktoś z was przerabiał ten projekt? Podpowiedzcie nam jakie były wasze ziany?

wojtek5315
09-10-2006, 23:08
:D Hej kupiliśmy projekt i mamy zamiar zrezygnować z pokoju na dole po lewej stronie i przenieść tam łazienkę co wy na to.

woland1980
10-11-2006, 10:44
Witam,

poniżej mój post co do indywidualnego projektu parterowego domu, a tu ciut gotowca czyli c37 z Muratora, proszę o opinie :-) co i jak i dlaczego źle:-)

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=134&IdKolekcji=29

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_134_18.jpg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_134_19.jpg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_134_3.jpg

woland1980
10-11-2006, 20:28
edit

Jagna
10-11-2006, 21:32
Szczerze mówiąc nie bardzo podoba mi się bryła tego domu. Ale ja tradycjonalistka jestem i przyzwyczaiłam się do innej proporcji dachu. A wnętrze jest super. Strrrrrasznie bym chciała kiedyś wejść do takiego domu. Musi być to niezłe przeżycie!
Zmiany popieram. Jedyne, to przy braku małego wychodka, goście będą korzystać z przysypialniowego mniejszego, już nieco bardziej prywatnego. No i brak garderoby przy dużej sypialni. Takie coś naprawdę się przydaje. W przeciwnym razie zostaje szafa, która zabierze miejsce w sypialni. Ale myślę, że to przemyślałeś.

woland1980
11-11-2006, 09:31
Dzięki za opinię, co do garderoby masz rację i wydaje mi się że jest konieczna. Ponieważ jestem przeciwnikiem garaży w bryle, ten projekt wydał mi się dosyć kompromisowy,bo garaż jest takjakby poza ... ale jednak w....:-)

Tak na prawdę, przygotowuję się do tworzenia koncepcji z architektem pod projekt indywidualny, ale lubie szukać i właśnie c37 wpadł mi w oko ostatnio jako dość interesujący....

Czekam na opinie innych, może projektanci zaglądają na to forum?

pozdrawiam!

wojtek5315
11-11-2007, 22:28
Witajcie kupiliśmy i wybudowaliśmy jesteśmy na etapie tynków i dom wygląda naprawdę wspaniale. Do usłyszenia. Pa.