PDA

Zobacz pełną wersję : TELEWIZJA "n"



majjag
10-11-2006, 12:29
chcialabym zalozyc sobie tv n jednak na forach internetowych wyczytalam ze obraz podczas deszczu zanika, czy ma ktos do czynienia z ta tvi moglby mi podpowiedziec ?

Bard13
10-11-2006, 13:34
A masz jakieś linki do tej TV? Zwłąszcza do opini o niej?

majjag
10-11-2006, 21:40
forum jest albo na stronie "n" albo na http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=59760#post59760
na tym drugim nie ma az tylu negatywów, moze poprostu na stronie enki siedza ludzie z polsatu :D

arek budowniczy
12-11-2006, 08:40
mam już ponad miesiąc.
dekoder ładnie skaluje obraz, brak zaników sygnału, jedyna rzecz która mnie irytuje to jak chcę przełączyć kilka programów w dół lub górę pilotem, to sprzęt jakby się wieszał na chwilę, po jakiś 10 sekundach jest już ok.
ogólnie sobie chwalę.

musia
12-12-2006, 22:38
potwierdzam, że N-ka szwankuje.mam ją od 2 miesięcy. drugi raz na pewno nie zdecydowałabym się. nie polecam.

AxLe
13-12-2006, 18:21
mam już ponad miesiąc.
dekoder ładnie skaluje obraz, brak zaników sygnału, jedyna rzecz która mnie irytuje to jak chcę przełączyć kilka programów w dół lub górę pilotem, to sprzęt jakby się wieszał na chwilę, po jakiś 10 sekundach jest już ok.
ogólnie sobie chwalę. Powiedz mi jeszcze czy kolejność programów można ustalić samemu czy jest to z góry ustawione np.jedynka na kanale 15 a dwójka na 89 ?

arek budowniczy
16-12-2006, 16:06
mam już ponad miesiąc.
dekoder ładnie skaluje obraz, brak zaników sygnału, jedyna rzecz która mnie irytuje to jak chcę przełączyć kilka programów w dół lub górę pilotem, to sprzęt jakby się wieszał na chwilę, po jakiś 10 sekundach jest już ok.
ogólnie sobie chwalę. Powiedz mi jeszcze czy kolejność programów można ustalić samemu czy jest to z góry ustawione np.jedynka na kanale 15 a dwójka na 89 ?

można zmieniać, można mieć nawet kilka wariantów ustawienia programów.

dekoder to niemalże mały pecet z oprogramowaniem w Javie, ale przyznam że niedługo i tak zamienię go na coś innego (dekoder jedynie), chyba że wyjdzie jakieś lepsze oprogramowanie (wciąż się zawiesza w sposób jaki opisałem wcześniej i nie jest to problem sprzętowy).

Leszko
22-12-2006, 09:08
chcialabym zalozyc sobie tv n jednak na forach internetowych wyczytalam ze obraz podczas deszczu zanika, czy ma ktos do czynienia z ta tvi moglby mi podpowiedziec ?
Na twoim miejscu to z tą N-ką to bym jeszcze poczekał aż się dopracuje , możesz wziąć Cyfrowy Polsat jest na 12 m-cy potem zobaczysz jak będzie działać. to będziesz mógł zmienić.
Ja mam Polsat (kończy się umowa) , ale nie będę zmieniał bo n-ka nie funkcjonuje jak trzeba ,na razie będę się przyglądał potem zobaczymy, czas pokaże.

poczytaj :http://nhdtv.pl/forum/

lukiasz
23-12-2006, 21:42
ja mam N od samego poczatku i gdybym mial cyfre i bym z niej zrezygnowal to bym sobie pluł w brode, a tak to nei miałem nic wczesniej to nei jest źle, ale nie bardzo jest co oglądać więc plus jest że pakiety w miare tanie. Jak ktoślubi filmy lat 80,90 tych to jest to tv dla niego ;), za to obraz i dzwięk rewelacja ;)

24-12-2006, 23:24
mam od 1,5 miecha

jestem wiecej niz zadowolony, namówiłem sąsiada który sobie w tym tygodniu załozył dekoder z nagrywaniem i tez jest zadowolony jak cholera

naprawde nic sie nie wiesza ani nie snierzy

a mam taką małą antenke perforowaną i sam ją zakładałem i stroiłem

abonament 20 albo 30 zł - kanały dla zony i dziecka

polecam

julka_jr
17-05-2007, 10:39
no rzeczywiście w czasie deszczu czy wichury zanika obraz, ale czy to nie jest tak z wszystkimi satelitami?
mam n od samego początku, w święta ja kupowaliśmy w Jędrzejowie (pan dla nas otworzył sklep)
a na święta wielkanocne kupiłam sobie polsat (do 2 pokoju) i mnie bardziej się podoba oferta ze względu na programy oraz lepszy dekoder tzn bardziej nowoczesny i się nie zawiesza
a no i jeszcze przy instalacji n to był cały cyrk, jakieś telefony do nich bo jednak tv z High Definition wcale nie tak łatwo od razu po włączeniu załapuje i trzeba masę jakichś dziwnych ustawień typu przycisk ten i ten trzymaj 30 sek a potem w pilocie to i to - głupota
no i przełączanie z pilota program w dół/górę czasem trwa i 10 sek czego w polsacie nie uświadczysz
ja wolę polsat a mąż n no bo jest więcej motoryzacyjnych, a sportu jest więcej na polsacie
ach te dylematy

kadilak
31-05-2007, 10:44
Ja mam od 2 miesięcy i jestem zadowolona, nawet bardzo zadowolona.
A nbox rekorder to super wynalazek, polecem

slawkin
31-05-2007, 12:21
Mój brat ma N i jest bardzo zadowolony.
Ale jest małe ALE!!
Tzn:
Czasza siatkowa jest do bani. Kupcie sobie zwykłą pełną czaszę. Brat musiał ją wymienić bo gubiła sygnał.
No i dysk twardy nie ma 250Gb na nagrania. Tylko jest na sztywno 160GB na VOD i reszta na twoje nagrania.

Ogólnie ofertę oceniam na 5+. Jakość dekodera na 4+ (ze względy na obcięcie dysku na VOD). Obsługa na 5 (intuicyjna)

Zastrzegam - nie mam porównania do innych telewizji cyfrowych.

Ann_K
18-05-2008, 17:54
Wiatr = brak sygnału
Poza tym - nic ciekawego nie puszczają, chyba, że stać Cię na dodatkowe opcje, na których też za bardzo nie ma co oglądać.
Polecam Cyfrę+ z najwyższym pakietem - PEŁEN WYPAS -korzystamy już trzeci rok i nie zaamieniamy na nic innego (jak narazie). Z N-ki zrezygnowaliśmy po 2 miesiącach (oczywiście bez kary się nie obeszło).
Pzdr

Aszka
20-05-2008, 11:24
mam prawie od roku i potwierdzam,że podczas deszczu i opadów śniegu zanika obraz.Jest to lekko irytujące.Nie raz interweniowaliśmy w tej sprawie i ...nawet wymieniono nam czaszę anteny.Jest lepiej, ale pięknie to się ogląda tylko programy przyrodnicze i niektóre mecze.Generalnie mało czasu spędzam przed telewizorem więc na temat programów się nie wypowiadam.

zbigmor
28-05-2008, 10:37
Mam "N" prawie od początku i nie mam z nią większych problemów. Sygnał podczas wiatru potrafi zanikać, ale tylko podczas naprawdę dużego wiatru. Może mam tak z tego powodu, że nie instalowałem dużej anteny tylko 60cm.
Jakość sygnału na różnych kanałach jest różna, ale z reguły nie spada poniżej 40%, a od tej granicy nie widzę różnicy w jakości odbioru. Z reguły jest około 70% jakości.

S.P.
22-07-2008, 14:05
Niestety też potwirdzam, przy wietrze lub śniegu sygnał siada i klops.

andrzej333
16-08-2008, 16:09
oczywistym jest że przy opadach atmosferycznych sygnał odbierany przez antenę satelitarną ulega pogorszeniu, w skrajnych przypadkach zanikowi, ale to nie jest żadna wada tylko specyfika tej technologii, ludzie trochę zastanowienia, jak wam w lesie telefon traci zasięg to też reklamujecie problem????

Aneczkab
25-08-2008, 07:25
Ma ją mój tata i dziadkowie.
U taty absolutnie żadna telewizja nie chciała odbierać - po prostu koniec świata na zapomnianym dalekim wschodzie. N działa bez zarzutu.
Dziadek sobie do tej telewizji kupił gigantyczny telewizor panoramiczny i wygląda naprawdę świetnie.

Sama myślę o kupieniu jej jeśli kiedykolwiek by mi się zachciało mieć telewizje (teraz nie mamy :P ) chociaż szkoda że nie mają NG.