PDA

Zobacz pełną wersję : CO LEPSZE DO GRZANIA WODY INSTALACJE SOLARNE CZY PRZEPŁYWOWE



magazyn
10-11-2006, 13:48
Witam wszystkich
mamy u nas problemik- pomóżcie co wybrac, co lepsze jest do wody- instalacja solarna czy przepływowe elektryczne ogrzewacze wody?czytam dużo znalazłam co do solarów ale do tych ogrzewaczy jakoś nic nie umię znaleść-głównie chodzi mi o koszty urzytkowania-rachunki za prąd........dziękuję za jakiekolwiek info.

marcin_u
10-11-2006, 14:01
Witam wszystkich
mamy u nas problemik- pomóżcie co wybrac, co lepsze jest do wody- instalacja solarna czy przepływowe elektryczne ogrzewacze wody?czytam dużo znalazłam co do solarów ale do tych ogrzewaczy jakoś nic nie umię znaleść-głównie chodzi mi o koszty urzytkowania-rachunki za prąd........dziękuję za jakiekolwiek info.

solar nie dziala caly rok i musisz zastosowac jeszcze np elektryczne podgrzewanie wody. Z opini na forum wynika ze solar zwraca sie bardzo dlugo i raczej nie warto.

Acent
10-11-2006, 14:06
Ogrzewacz przepływowy ma mała wydajność.Te o dużej mocy i wydajnosci wymagają instalacji trójfazowej.Ogranicza ciśnienie wody.Bezawaryjność zależy od jakości wody.

sSiwy12
10-11-2006, 14:44
No chyba, że zastosować elektroniczne, fakt że tez na "fazę" i drogie - ale za to bardziej ekonomiczne.

magazyn
10-11-2006, 16:04
sSiwy12 dzięki za podpowiedz jakieś namiary może masz,
a może jesteś użytkownikiem takiego elektronicznego i znasz to z życia ze jest ekonomiczny?

Acent
10-11-2006, 16:08
No chyba, że zastosować elektroniczne, fakt że tez na "fazę" i drogie - ale za to bardziej ekonomiczne.
Do umycia rąk tak.Przy kąpieli ekonomię diabli biorą :lol:

mozetakamozenie
22-11-2006, 12:31
Witam. Kolektory sloneczne są caloroczne, a więc wystarczy tylko dogrzać .Natomiast przepływowe dzialają ''dobrze '', przy dobrym przeplywie wody przez urządzenie.Osobiście jestem za kolektorem.

sSiwy12
22-11-2006, 12:37
Idealne, ale drogie inwestycyjnie, to rozwiazanie kombinowane. Solary i na "ciepłej wodzie" zainstalowane elektroniczne przepływówki.