PDA

Zobacz pełną wersję : wąska działka - pomocy



JMDESPERADO
10-11-2006, 19:18
działka jest za wąska, wiem, że można napisać podanie do Ministra Budownictwa aby wyraził zgodę na budowę [raczkuję i wiem tylko tyle, że 3 metry od płotu gdy nie ma okien i 4 m od płotu sąsiada jeżeli będą okna.] - niestety u mnie to za duże odległości
Sąsiedzi z obydwu stron działki wyrażają zgodę na zmniejszenie tej odległości. Moja prośba - szukam wzoru pisma na którym sąsiad wyraża zgodę, że ściany domu będą bliżej Jego płotu aniżeli określaja to przepisy.
Dziękuje i czekam na pomoc.Pozdrawiam Jarek

redd
11-11-2006, 13:38
A ile metrów szerokości ma Twoja działka?

JMDESPERADO
12-11-2006, 14:35
A ile metrów szerokości ma Twoja działka?

ca.12.8m, jest w kaształcie klina i zwęża się. Mam tam już domek murowany [letniskowy] który chce rozbudować z funkcją całoroczną.Obecny budynek od płotu jednego sąsiada stoi w odległości 1.80. Chciałbym dobudować tylko duży pokój ok.55m2 z otwarta kuchnią i kominkiem . Aby nie wyszła ''długa nora'', chciałbym dobudować do już istniejącego ''prostokąt ok.6.5szer i 9.00 długości.
Aby było wizualnie ok, potrzebuję odległość 1.80 od jednej działki [płotu]sąsiada i ok 3.5 od drugiej strony.Dziękuję za zainteresowanie i jeżeli to możliwe proszę o informację.

redd
12-11-2006, 19:20
Warunki techniczne zezwalają na lokalizację obiektu w odległości 1,5 m od granicy działek lub w samej granicy jeżeli nie ma innej możliwości zabudowy. Jednak czy takowa możliwość jest, należy już do oceny organu wydającego pozwolenia. Dlatego w takich przypadkach najlepiej podjąć ustną konsultację z urzędnikiem. Plan miejscowy może też regulować kwestię odległości, dlatego jeśli takowy dla przedmiotowego terenu istnieje, należy się z nim zapoznać.
Można też rozważyć budowę obiektu (nowego), z zachowaniem 3 i 4 m odległości. Może właśnie budynek o takiej szerokości (około 5 lub 6 m) będzie ciekawy, ze względu na zastosowania rozwiązania architektoniczne, wymuszone szerokością działki. Niekoniecznie musi to być wspomniana "długa nora".

JMDESPERADO
13-11-2006, 11:03
Warunki techniczne zezwalają na lokalizację obiektu w odległości 1,5 m od granicy działek lub w samej granicy jeżeli nie ma innej możliwości zabudowy. Jednak czy takowa możliwość jest, należy już do oceny organu wydającego pozwolenia. Dlatego w takich przypadkach najlepiej podjąć ustną konsultację z urzędnikiem. Plan miejscowy może też regulować kwestię odległości, dlatego jeśli takowy dla przedmiotowego terenu istnieje, należy się z nim zapoznać.
Można też rozważyć budowę obiektu (nowego), z zachowaniem 3 i 4 m odległości. Może właśnie budynek o takiej szerokości (około 5 lub 6 m) będzie ciekawy, ze względu na zastosowania rozwiązania architektoniczne, wymuszone szerokością działki. Niekoniecznie musi to być wspomniana "długa nora".

Dziękuję bardzo za pomoc.Pozdrawiam

piotrulex
22-01-2007, 19:56
nasza ma 16,5 i myslalem ze wezszej juz nie znajde

wp.dragon
05-02-2007, 17:59
To jeszcze nic. ja mam szeroką na 8.50 m i długą na 55 m i się buduję. 8)

raffran
05-02-2007, 21:20
No a ja znalazlem domek na bardzo waska dzialke :wink:


http://img45.imageshack.us/img45/9126/waskidom1fe6.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=waskidom1fe6.jpg) http://img45.imageshack.us/img45/7507/waskidom2cz0.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=waskidom2cz0.jpg)


No nie bierzcie tego tak doslownie :wink: ale jak widac to mozna zbudowac nawet "pietrowego subway-a" 8)

Kasia_de
16-02-2007, 07:02
8,5 m??? WOW :o
ja mam 13,5 i się zastanawiałam czy ją kupić ;-)

wp.dragon
17-02-2007, 12:21
Jedyna zaleta tej działki jest to ze jest praktycznie w centrum

aga81
20-02-2007, 12:45
To jeszcze nic. ja mam szeroką na 8.50 m i długą na 55 m i się buduję. 8)

tak z ciekawości :) co Ty budujesz?? dom na pół metra?? czy na 2,5?? nie wiem jak udało Ci się cokolwiek zmieścić na tą działkę, podziwiam :)

wp.dragon
21-02-2007, 14:01
dom 8 x 12,50 m odpiwniczony z przejazdem. ma jedną zalete, znajduje się prawie w centrum miasta a przed domem zamierzam postawic mały pawilon handlowy miejsce do handlu jest wyśmienite.