PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to jest drut miedziany



acca5
12-11-2006, 16:44
http://www.allegro.pl/item140369775_drut_nawojowy_emaliowany_gr1gr2_200_ druty_nawojowe.html
Poszukuje do mocowania przycietych dachówek na dachu

Prezo
12-11-2006, 16:47
Wydaje mi się, że jest trochę za cieńki tzn za słaby :P

rusek007
12-11-2006, 16:47
Oczywiście, drut nawojowy jest zawsze drutem miedzianym w tym przypadku pokryty emalią.

Mały
12-11-2006, 16:48
wygląda na miedziany i jesli jest z zastosowaniem "elektromechanicznym" czyli do silników to na pewno tak.
Co do mocowań w budowlance - sam stosowałem do troszkę innego celu choć też przy dachu drut miękki , stalowy, ale ocynkowany.

benyś
12-11-2006, 16:48
A kto to może wiedzieć ? Istnieją do tego specjalne zapinki z drutem bez problemu do kupienia

rusek007
12-11-2006, 16:49
Druty nawojowe mają mało domieszek innych metali, przez to są bardzo miękkie.

acca5
12-11-2006, 16:51
Jakie zapinki, pierwszy raz słysze , mówia ,że jak robi sie to z innych drutów to po jakims czasie rdzewieje i odpadaja dachowki, mi dekarze kazali takowy załatwic. Może foto tych zapinek i gdzie to sie kupuje, potrzebuje na już.

benyś
12-11-2006, 16:55
Foto nie przedstawię nazywa sie to spinka uciętej dachówki taka jakby żabka firankowa z drutem dostępna w firmie IVT produkującej akcesoria dachowe nie wierzę że Twoi dekarze nie wiedzą o ich istnieniu :roll:

jabko
12-11-2006, 19:06
Druty nawojowe mają mało domieszek innych metali, przez to są bardzo miękkie.

blee
To druty nawojowe nie powinny być czyściutkie ?.
W końcu mają przewodzić prąd z jak najmniejszymi stratami :roll:

A "twardość" drutu miedzianego to takie chwilowe uczucie.
Twardy jest po ciągnięciu (utwardzony ciągnięciem). Wystarczy go przegiąć lub podgrzać palniczkiem i już robi się miękki jak to miedź :lol:

U mnie dekarz miał miedziany drut gdzieś tak fi-3 ale nie wiem gdzie go kupował. Ja to miałem w cenie dachu :lol:

retrofood
12-11-2006, 19:13
Druty nawojowe mają mało domieszek innych metali, przez to są bardzo miękkie.

blee
To druty nawojowe nie powinny być czyściutkie ?.
W końcu mają przewodzić prąd z jak najmniejszymi stratami :roll:

A "twardość" drutu miedzianego to takie chwilowe uczucie.
Twardy jest po ciągnięciu (utwardzony ciągnięciem). Wystarczy go przegiąć lub podgrzać palniczkiem i już robi się miękki jak to miedź :lol:

U mnie dekarz miał miedziany drut gdzieś tak fi-3 ale nie wiem gdzie go kupował. Ja to miałem w cenie dachu :lol:

Drut miedziany nawojowy, a drut miedziany z przewodu kabelkowego majš doœć różne własnoœci mechaniczne. Drut nawojowy ma np. znacznie mniejszš wytrzxymałoœć mechanicznš i sztywnoœć.

długi
12-11-2006, 19:19
Twardy jest po ciągnięciu (utwardzony ciągnięciem).

zupełnie inaczej niż w życiu :wink: :oops:

jurand79
12-11-2006, 19:32
Twardy jest po ciągnięciu (utwardzony ciągnięciem).

zupełnie inaczej niż w życiu :wink: :oops:

Hahahahaha, ale się uśmiałem :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

acca5
12-11-2006, 19:49
Znalazłam te spinki w internecie- jutro jadę szukac, szkoda,że nie wiedziałam wcześniej ,jestem tylko zła na dekarzy, może ten drut od tych spinek jest właśnie byle jaki.

benyś
13-11-2006, 18:46
Czemu masz być zła na dekarzy ? Przecież hurtownia sprzedająca dachówkę powinna Ci je policzyć widząc jaki masz kształt dachu pod warunkiem ,iż jest to dobra hurtownia a takich sprzedających dachy profesjonalnie jest jeszcze niewiele z reguły sprzedają one wszystko i nic jak to u nas :lol: