PDA

Zobacz pełną wersję : dom caloroczny na dzialce letniskowej



jerry65
12-11-2006, 16:57
Czy ktos stawial dom caloroczny na dzialce letniskowej?Chcemy tam zamieszkac,po wybudowaniu.Jakie dokumenty musimy zalatwic by to zrealizowac?Od czego musimy zaczac?

Yaros
23-04-2007, 22:17
Pozwolenie na budowę. Prawo budowlane o ile wiem nie rozróżnia pojęć dom letniskowy i całoroczny. Po prostu zrób projekt normalnego całorocznego budynku i nazwij to "budynek do rekreacji indywidualnej" - przecież rekreację można też uprawiać zimą :lol:
Ja tak zrobiłem i pozwolenie dostałem.

M@riusz_Radom
24-04-2007, 13:25
Tylko nie pomyl we wniosku rekreacji z prokreacją bo będziesz musiał zdobyć po wszystkim opinię Sanepidu - a to kosztuje i trwa.

A tak na poważnie - nikt nie wyda pozwolenia na budowę na działce letniskowej o ile w WZ nie będzie możliwa zabudowa letniskowa ale rozumiem, że WZ już masz ?

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/dom-letniskowy,6320_2086.htm

tu masz wszystko ładnie opisane.

magda0502
10-05-2007, 21:18
Ja właśnie dzisiaj zaniosłam dokumenty do starostwa i złozyłam wniosek o budowę domu mieszkalnego -letniskiowego .Pozwolenie dostanę jak na noralny dom z ta róznicą ,że moze byc problem z zameldowaniem .W mojej gmnie są juz przypadki pierwszych meldowań w domkach letniskowych całorocznych . Więc mam nadzieję ,że mnie równiez sie uda .W warunkach zabudowy mam "budynek rekreacji indywidualnej '.Zmienie się teoretycznie nazwa i nic więcej. Projekt domu jest jak normalnego domu ,a dokumenty do pozwolenia takie same na letniskowy co normalny .

Grzegorz Saczek
10-05-2007, 21:22
Zmienie się teoretycznie nazwa i nic więcej. Projekt domu jest jak normalnego domu ,a dokumenty do pozwolenia takie same na letniskowy co normalny .
Więc w czym róźnica?
Prócz potencjalnych kłopotów z zameldowaniem?

Yaros
14-05-2007, 22:14
W wysokości podatku...

magda0502
16-05-2007, 12:31
Faktycznie podatek jest wyższy .